Konsultacja merytoryczna:

Kuterid

Maść Kuterid stosowana jest w celu złagodzenia objawów zapalnych i świądu w chorobach skóry bez wysięku, dobrze reagujących na leczenie kortykosteroidami, takich jak:
– ostry i przewlekły wyprysk kontaktowy;
– zapalenia skóry o różnej etiologii;
– niektóre postacie erytrodermii;
– łuszczyca;
– liszaj czerwony;
– atopowe zapalenie skóry;
– przewlekły liszaj rumieniowaty;
– liszaj przewlekły (neurodermit);
– łysienie plackowate;
– ukąszenia przez owady.

Jaki jest skład Kuterid, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest betametazonu dipropionian.
1 gram maści zawiera 0,64 mg betametazonu dipropionianu, co odpowiada 0,5 mg betametazonu.

Pozostałe składniki leku to: metylu parahydroksybenzoesan, parafina ciekła, wazelina biała.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Kuterid – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lekarz decyduje, jak długo powinno trwać leczenie.

Maść należy nanosić cienką warstwą na zmienioną chorobowo skórę raz lub dwa razy na dobę i dokładnie wcierać, aż do całkowitego wchłonięcia.
Jeśli lek nie jest stosowany w leczeniu skóry dłoni, po każdym użyciu należy dokładnie umyć ręce.

Maksymalna zalecana dawka tygodniowa wynosi 40 g, tj. 2 tuby zawierające 20 g maści na tydzień.
Maksymalny okres stosowania leku wynosi trzy tygodnie.

Dzieci
Maści Kuterid nie wolno stosować u dzieci poniżej 1 roku.

U dzieci w wieku od 1 roku do 12 lat lekarz zaleci stosowanie leku w najmniejszej dawce, dzięki której uzyskuje się działanie lecznicze. Należy unikać długotrwałego stosowania leku.

Pacjenci w podeszłym wieku
Kuterid należy stosować ostrożnie u osób w podeszłym wieku. Pacjenci w podeszłym wieku mogą mieć cienką skórę, dlatego wchłanianie leku do organizmu jest większe. U tych pacjentów istnieje również ryzyko zaniku skóry lub nasilenia istniejącego już wcześniej zaniku skóry.

Jeżeli pacjent ma wrażenie, że działanie leku jest zbyt silne lub zbyt słabe, powinien natychmiast porozumieć się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania maści Kuterid w większej dawce niż zalecana, należy niezwłocznie porozumieć się z lekarzem.

Długotrwałe stosowanie leku na duże powierzchnie skóry, na uszkodzoną skórę lub pod opatrunkiem okluzyjnym oraz u dzieci może spowodować ogólnoustrojowe działania niepożądane kortykosteroidów, takie jak przemijające zahamowanie czynności nadnerczy i zespół Cushinga oraz zwiększenie stężenia cukru we krwi i w moczu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Kuterid – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Kuterid z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Kuterid w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku Kuterid u kobiet w ciąży. Lek można stosować w okresie ciąży wyłącznie wtedy, gdy lekarz uzna to za konieczne. Należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza.

Ulotka Kuterid – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Kuterid, 0,64 mg/g, maść - Betamethasoni dipropionas

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 50 razy

Rozmiar plku 167.67 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Kuterid m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Kuterid, 0,64 mg/g, maść - Betamethasoni dipropionas

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 53 razy

Rozmiar plku 174.71 KB

Cena - ile kosztuje Kuterid?

Cena Kuterid i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Kuterid.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Kuterid? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Senes Fix saszetki (Opakowanie: 30 )Senes Fix saszetki (Opakowanie: 30 ) jest przeczyszczającym lekiem roślinnym przeznaczonym do krótkotrwałego stosowania w sporadycznie występujących zaparciach. Stosowanie przez czas dłuższy niż 1-2 tygodnie wymaga nadzoru lekarza. Jeśli objawy utrzymują się podczas stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.
Efekt działania Senes Fix saszetki (Opakowanie: 30 )Senes Fix…

4.78 

Zastosowanie Ibuprom MAX (Opakowanie: 24 )Ibuprom MAX (Opakowanie: 24 ) to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, przeciwdziałający lekkim i umiarkowanym bólem pooperacyjnym czy menstruacyjnym.
Lek może być stosowany przez osoby doświadczające bólów zębów, stawów czy głowy.
Lek skierowany jest także dla osób z gorączką czy mające stan podgorączkowy wynikające z przeziębienia…

18.43 

Zastosowanie LiotoMax DUO żel (Opakowanie: 100 g)LiotoMax DUO żel (Opakowanie: 100 g) to preparat do pielęgnacji nóg i stóp, przygotowany na bazie składników ziołowych, który jest przeznaczony dla osób odczuwających dolegliwości bólowe, zmęczenie nóg, ciężkość i wzmożone napięcie. Problem ten dotyka w dużej mierze kobiet, zwłaszcza noszących obuwie na wysokim obcasie i…

17.71 

Zastosowanie Bodymax Żelazna Kondycja (Opakowanie: 20 )Bodymax Żelazna Kondycja (Opakowanie: 20 ) to suplement diety zwiększający ogólną wydajność i wytrzymałość organizmu. Wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego oraz na proces tworzenia czerwonych krwinek. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.Efekt działania Bodymax Żelazna Kondycja (Opakowanie: 20 )Bodymax Żelazna Kondycja (Opakowanie: 20 ) zawiera dużą ilość żelaza, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu odpornoś…

9.99 

Anis öl Bio (Opakowanie: 5 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

32.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief