Chronada

Chronada to lek w kapsułce twardej, który zawiera dwa aktywne składniki: chondroityny sodu siarczan oraz glukozaminy chlorowodorek. Lek należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwreumatycznych. Jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych u pacjentów, u których występuje ból od umiarkowanego do silnego. Chronada jest dostępna na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Chronada. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Chronada to lek w kapsułce twardej, która zawiera dwa aktywne składniki. Pierwszy aktywny składnik to chondroityny sodu siarczan, a drugi to glukozaminy chlorowodorek. Oba aktywne składniki należą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwreumatycznych. Chronada jest stosowany w leczeniu objawowym choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego u dorosłych z umiarkowanym i silnym bólem, dla których odpowiednie jest leczenie skojarzone chondroityny siarczanem i glukozaminy chlorowodorkiem.

Jaki jest skład Chronada, jakie substancje zawiera?

– Aktywnymi substancjami są chondroityny sodu siarczan, wytworzony z chrząstki wołowej, oraz glukozaminy chlorowodorek. Każda kapsułka zawiera 200 mg chondroityny sodu siarczanu oraz 250 mg glukozaminy chlorowodorku.

– Pozostały składnik to stearynian magnezu.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Chronada – jak stosować?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza .W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka leku to 2 kapsułki przyjmowane 3 razy na dobę.
Kapsułki należy połykać w całości bez rozgryzania, popijając odpowiednią ilością płynu.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana liczba kapsułek mogą wystąpić bóle głowy, zawroty głowy, dezorientacja, bóle stawowe, nudności, wymioty lub biegunka, ale prawdopodobne jest, że nie wystąpią żadne z tych objawów. W razie wystąpienia dowolnego z tych objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Chronada – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki można przyjmować przed posiłkami, podczas posiłków lub po ich spożyciu. Jeśli pacjent jest podatny na problemy żołądkowe, lek zaleca się przyjmować po posiłku.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Chronada w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie wiadomo, czy aktywne substancje Chronada przenikają do mleka matki. Nie należy przyjmować tego leku, jeśli pacjentka karmi piersią, ponieważ nie ma wystarczających danych dotyczących wpływu na zdrowie dziecka.
Przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Chronada

LABORATORIO REIG JOFRE, S.A.

Ulotka Chronada – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Chronada przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Chronada m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Chronada w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Chronada

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Chronada? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

7 komentarzy do “Chronada”

  1. Biorę od 2 miesięcy (3×2). Nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych. Przepisał mi lekarz reumatolog/internista na bóle stawów dłoni, obecność płynu w cieśni nadgarstków i stawów kości paliczków. Dodatkowo Biofenac 100mg. Ból znacznie się zmniejszył, sprawność dłoni powoli wraca do normy. Teraz będę musiał na pewien czas przejść na Artrozin w saszetkach (rada farmaceutki) – lekarz na dłuższym zwolnieniu:(

    Odpowiedz
  2. W ulotce dla pacjenta brakuje informacji co to za barwnik kapsułki niebiesko-turkusowy.
    To jest bardzo ważna informacja, a pominięto ją. Dla mnie to jest dziwne, bo może tern barwnik wywołuje niepożądane objawy i nie było żadnych badań w tym temacie.

    Odpowiedz
  3. Witam, powoli kończę pierwsze opakowanie. Lek przyjmuję zawsze w trakcie posiłku ze względu na zespół nadwrażliwego jelita, co też zalecił mi lekarz. Nie mam żadnych objawów nietolerancji i odczuwalnych skutków ubocznych, czyli… zacznę następne opakowanie, a potem 2 m-ce przerwy i powrót do leku.
    Trochę za wcześnie na ocenę efektów, jednak mam wrażenie, że ręce mniej bolą.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zdrówka życzę! :)

    Odpowiedz
  4. Czy nie jest dziwnym to, że lek zapisywany jest przez lekarzy w całej Polsce, a tylko jedna osoba napisała opinię. To już daje dużo do myślenia.

    Odpowiedz
  5. Lekarz zapisał lek Chronada 3×2 i Digavar 2×1.Po dwóch dniach zażywania wystąpił silny ból brzucha, zaś potem biegunka. Odrzuciłam leki, ale gdybym dalej zażywała to-na pewno zanalazlabym się na SORe.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Chronada. Podziel się doświadczeniami na forum.