Cartexan

W naszym serwisie przedstawiamy szczegółowe informacje na temat leku Cartexan. To środek stosowany w chorobach zwyrodnieniowych stawów. Jego substancja czynna, chondroityny sodu siarczan, strzeże dobrego stanu chrząstek. Poniżej podajemy bardziej szczegółowe informacje na temat leku w tym:

  • zastosowanie,
  • skład,
  • działanie z innymi środkami,
  • przeciwwskazania dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią,
  • opinie pacjentów.

Po więcej informacji wystarczy sięgnąć do ulotki lekarstwa zamieszczonej na naszej stronie. Poniżej możesz również sprawdzić dostępność preparatu w aptekach i jego cenę.

Działanie i wskazania

Substancja czynna leku to chondroityny sodu siarczan, która jest naturalnie obecna w ludzkim organizmie. Stanowi jeden z podstawowych składników struktury chrząstek stawowych. Cartexan jest przeznaczony do leczenia chorób zwyrodnieniowych stawu biodrowego i kolanowego. Oddziałuje na organizm w powolnym tempie, po 6-8 tygodniach stosowania, nie jest zatem przeznaczony do leczenia ostrych stanów zapalnych. Działanie leku utrzymuje się przez 2-3 miesiące.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Cartexan.

Skład

Substancja czynna: chondroityny sodu siarczanu w ilości 400 mg na kapsułkę.

Pozostały skład: stearynian magnezu. Otoczka kapsułki jest złożona z żelatyny, tytanu dwutlenku (E171), żelaza tlenku żółtego (E172), erytrozyny (E127) i żelaza tlenku czerwonego (E172).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Kapsułki należy połknąć, popijając płynem. Nie powinno się ich żuć. Jedna dawka dobowa wynosi dwie kapsułki, czyli 800 mg leku.

Przy cięższych kontuzjach i poważniejszych zwyrodnieniach lekarz może zwiększyć dawkowanie do trzech kapsułek, czyli 1200 mg lekarstwa przez 6 tygodni, a potem 800 mg na dobę na okres trzech miesięcy. Dawkę można zażywać jednorazowo lub partiami.

Po trzech miesiącach codziennego dawkowania leku zaleca się zrobienie dwumiesięcznej przerwy w jego przyjmowaniu.

Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci.

Przedawkowanie

Dotychczas odnotowano jeden taki przypadek. U pacjenta nie pojawiły się żadne poważne objawy (mdłości, wymioty czy zmiany w stężeniu elektrolitów). W razie przedawkowania należy skonsultować się z Centrum Informacji Toksykologicznych.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek można przyjmować przed lub po posiłku. Osoby z problemami żołądkowymi powinny wybrać tę drugą opcję. W ulotce brakuje informacji na temat łączenia Cartexanu z alkoholem. Opinie na temat leku można poznać poniżej w sekcji z komentarzami.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie ma badań na temat przyjmowania Cartexanu w czasie ciąży lub karmienia piersią, dlatego nie zaleca się jego stosowania w tym okresie.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Ocena i opinie pacjentów - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
(71 ocen, średnia: 5,63 na 10)
Loading...

13 OPINIE O LEKU

  1. Oceniam pozytywnie, na efekty czekałem kilka tygodni, ale warto stosować, ból znacznie się zmniejszył, mogę normalnie funkcjonować i pracować.

  2. Zjadłem pół opakowania przytylem ze 2 kg.rezyltatow zero.fakt napisane poprawa około 4tyg.ponadto mam płyn w udzie nie wiem czy jest sens dalej brać?

  3. Zużyłam dwa opakowania i zaczęłam trzecie. Nie wiem czy to nie za dużo, ale w ulotce jest napisane że kuracja powinna wynieść 3 miesiące. Odczuwam dużą poprawę jeżeli chodzi o ból stawu. Nie mam innych objawów typu swędzenie, czy przyrost wagi. Natomiast przy trzecim opakowaniu odczuwam lekkie mdłości. Nie wiem czy to łączyć z zażywaniem cartoxenu.

  4. Kończę drugie opakowanie efektów przeciwbólowych nie widać, ale uboczne dają się odczuć swędzenie skóry i rumień -wystarczy się lekko podrapać, szczególnie uciązliwe i widoczne na twarzy.

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here