Cartexan

W naszym serwisie przedstawiamy szczegółowe informacje na temat leku Cartexan. To środek stosowany w chorobach zwyrodnieniowych stawów. Jego substancja czynna, chondroityny sodu siarczan, strzeże dobrego stanu chrząstek. Poniżej podajemy bardziej szczegółowe informacje na temat leku w tym:

  • zastosowanie,
  • skład,
  • działanie z innymi środkami,
  • przeciwwskazania dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią,
  • opinie pacjentów.

Po więcej informacji wystarczy sięgnąć do ulotki lekarstwa zamieszczonej na naszej stronie. Poniżej możesz również sprawdzić dostępność preparatu w aptekach i jego cenę.

Substancja czynna leku to chondroityny sodu siarczan, która jest naturalnie obecna w ludzkim organizmie. Stanowi jeden z podstawowych składników struktury chrząstek stawowych. Cartexan jest przeznaczony do leczenia chorób zwyrodnieniowych stawu biodrowego i kolanowego. Oddziałuje na organizm w powolnym tempie, po 6-8 tygodniach stosowania, nie jest zatem przeznaczony do leczenia ostrych stanów zapalnych. Działanie leku utrzymuje się przez 2-3 miesiące.

Jaki jest skład Cartexan, jakie substancje zawiera?

Substancja czynna: chondroityny sodu siarczanu w ilości 400 mg na kapsułkę.

Pozostały skład: stearynian magnezu. Otoczka kapsułki jest złożona z żelatyny, tytanu dwutlenku (E171), żelaza tlenku żółtego (E172), erytrozyny (E127) i żelaza tlenku czerwonego (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Cartexan – jak stosować ten lek?

Kapsułki należy połknąć, popijając płynem. Nie powinno się ich żuć. Jedna dawka dobowa wynosi dwie kapsułki, czyli 800 mg leku.

Przy cięższych kontuzjach i poważniejszych zwyrodnieniach lekarz może zwiększyć dawkowanie do trzech kapsułek, czyli 1200 mg lekarstwa przez 6 tygodni, a potem 800 mg na dobę na okres trzech miesięcy. Dawkę można zażywać jednorazowo lub partiami.

Po trzech miesiącach codziennego dawkowania leku zaleca się zrobienie dwumiesięcznej przerwy w jego przyjmowaniu.

Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas odnotowano jeden taki przypadek. U pacjenta nie pojawiły się żadne poważne objawy (mdłości, wymioty czy zmiany w stężeniu elektrolitów). W razie przedawkowania należy skonsultować się z Centrum Informacji Toksykologicznych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cartexan – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować przed lub po posiłku. Osoby z problemami żołądkowymi powinny wybrać tę drugą opcję. W ulotce brakuje informacji na temat łączenia Cartexanu z alkoholem. Opinie na temat leku można poznać poniżej w sekcji z komentarzami.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cartexan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ma badań na temat przyjmowania Cartexanu w czasie ciąży lub karmienia piersią, dlatego nie zaleca się jego stosowania w tym okresie.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Cartexan i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Cartexan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cartexan, 400 mg, kapsułki, twarde (Chondroityny sodu siarczan)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cartexan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cartexan, 400 mg, kapsułki, twarde (Chondroityny sodu siarczan)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Cartexan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(77 ocen, średnia: 5,62 na 10)

15 OPINIE O LEKU

  1. Oceniam pozytywnie, na efekty czekałem kilka tygodni, ale warto stosować, ból znacznie się zmniejszył, mogę normalnie funkcjonować i pracować.

  2. Zużyłam dwa opakowania i zaczęłam trzecie. Nie wiem czy to nie za dużo, ale w ulotce jest napisane że kuracja powinna wynieść 3 miesiące. Odczuwam dużą poprawę jeżeli chodzi o ból stawu. Nie mam innych objawów typu swędzenie, czy przyrost wagi. Natomiast przy trzecim opakowaniu odczuwam lekkie mdłości. Nie wiem czy to łączyć z zażywaniem cartoxenu.

  3. Kończę drugie opakowanie efektów przeciwbólowych nie widać, ale uboczne dają się odczuć swędzenie skóry i rumień -wystarczy się lekko podrapać, szczególnie uciązliwe i widoczne na twarzy.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.