Structum

Działanie i wskazania

Lek Structum zaleca się jako uzupełnienie leczenia objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Jednym z głównych składników budowy kości i chrząstki jest kwaśny siarczan chondroityny, który tej ostatniej nadaje właściwości mechaniczne i elastyczne. Preparat korzystnie wpływa na nią, dzięki zawartej w nim czynnej substancji – soli kwasu chondroitynosiarkowego (chondroitynosiarczanu sodu). To kwas z grupy związków chemicznych zwanych glikozaminoglikanami, które z białkami tworzą tzw. proteoglikany.

Działanie leku polega na hamowaniu aktywność enzymów litycznych w obrębie chrząstki. Ponadto pobudza biosyntezę proteoglikanów, przez co spowalnia lub wstrzymuje procesy degeneracji chrząstki.

Produkt wskazany jest więc przy bólach kości i stawów spowodowanych chorobą zwyrodnieniową stawów, w celu ich wzmocnienia oraz w celu regeneracji chrząstek stawowych.

Structum cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Structum:

 • cena leku Structum (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
 • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
 • interakcje leku Structum z innymi lekami
 • lista leków refundowanych oraz leków 75+
 • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Structum - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest: sodu chondroityny siarczan.
Pozostałe składniki leku to: talk, żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna.

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Lek powinien być przyjmowany za każdym razem zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości związanych z dawkowaniem należy zwrócić się do lekarza. Z reguły jednak podaje się 1 kapsułkę po 500 mg dwa razy na dobę (1 g na dobę).

Preparat Structum stosuje się doustnie, połykając kapsułki w całości i popijając je dużą ilością wody. Już po około pół godzinie po przyjęciu, lek osiąga maksymalne stężenie we krwi.

Aby nie wystąpiły skutki uboczne, których szczegółowy opis zawiera ulotka, nie należy stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Do działań niepożądanych należą m.in. biegunka, nudności lub wymioty, zawroty głowy bądź reakcje skórne, takie jak np.: rumień, pokrzywka, zapalenie skóry, wysypka, świąd, obrzęk.

Preparat nie podaje się dzieciom i młodzieży do 16. roku życia. Innym przeciwwskazaniem do zażycia mogą być także niektóre choroby. Zanim lekarz zadecyduje o przepisaniu preparatu pacjentowi, może uznać, że konieczne będzie wykonanie określonych badań kontrolnych.

Structum niezalecany jest także osobom ze skłonnościami do reakcji alergicznych.

Przedawkowanie

Jeżeli dojdzie do przedawkowania leku, wówczas wskazane jest zastosowanie leczenia objawowego.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Pacjentka w ciąży, karmiąca piersią, przypuszczająca, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, przed zażyciem Structum powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty. Zaleca się jednak unikania leku w okresie ciąży oraz niestosowania go podczas karmienia piersią.

Wykonane na zwierzętach badania nie wskazały wpływu na płodność.

Lek dostępny jest w atrakcyjnej cenie – warto ją sprawdzić w różnych aptekach.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Structum - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
(86 ocen, średnia: 5,83 na 10)
Loading...

7 KOMENTARZE

 1. Brałam ten lek przez 15 dni
  2 v dziennie .ostry ból kolana minął sztywność przy zginaniu
  pozostala ból jeszcze jest.
  ALE żołądek nie wytrzymam
  Potworne mdlosci już kilka dni
  Jadlowstret , osłabienie.
  Structum odstawione

 2. Rewelacyjny lek ból kolana ustąpił ciężkość również mogę normalnie funkcjonować dzięki mojej fantastycznej pani doktor która mi go zapisała

 3. Mam ból kręgosłupa i drętwienie prawej nogi i okolice kręgosłupa.Ten ból mięśni bardzie prawej nogi ale zdrętwienie górnych mięśni nóg tym że prawa noga drętwieje aż do łydki.Globalnie ból przypomina ten jak po długiej przerwie jazdy rowerem.Biorę ten lek tydzień miałem podczas spaceru kilka momentów,Chwilowej przerwy bólu podczas ciągłego poprzednio napiszę o dalszym działaniu leku 18.09.2018 mb.

Please enter your comment!
Please enter your name here