StructumJak działa i kiedy stosujemy Structum?

Lek Structum zaleca się jako uzupełnienie leczenia objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Jednym z głównych składników budowy kości i chrząstki jest kwaśny siarczan chondroityny, który tej ostatniej nadaje właściwości mechaniczne i elastyczne. Preparat korzystnie wpływa na nią, dzięki zawartej w nim czynnej substancji – soli kwasu chondroitynosiarkowego (chondroitynosiarczanu sodu). To kwas z grupy związków chemicznych zwanych glikozaminoglikanami, które z białkami tworzą tzw. proteoglikany.

Działanie leku polega na hamowaniu aktywność enzymów litycznych w obrębie chrząstki. Ponadto pobudza biosyntezę proteoglikanów, przez co spowalnia lub wstrzymuje procesy degeneracji chrząstki.

Produkt wskazany jest więc przy bólach kości i stawów spowodowanych chorobą zwyrodnieniową stawów, w celu ich wzmocnienia oraz w celu regeneracji chrząstek stawowych.

REKLAMA


Zadbaj o zdrowe kości i stawy

Wypróbuj innowacyjny suplement diety wspierający zdrowie stawów. Produkt poprawia ruchomość stawów oraz dostarcza niezbędnych substancji odżywczych pozwalających zachować zdrowe kości.

TabletkiOcenaCena
ProFlexen 9.4Sprawdź!

Jaki jest skład Structum, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest: sodu chondroityny siarczan.
Pozostałe składniki leku to: talk, żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Structum – jak stosować ten lek?

Lek powinien być przyjmowany za każdym razem zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości związanych z dawkowaniem należy zwrócić się do lekarza. Z reguły jednak podaje się 1 kapsułkę po 500 mg dwa razy na dobę (1 g na dobę).

Preparat Structum stosuje się doustnie, połykając kapsułki w całości i popijając je dużą ilością wody. Już po około pół godzinie po przyjęciu, lek osiąga maksymalne stężenie we krwi.

Aby nie wystąpiły skutki uboczne, których szczegółowy opis zawiera ulotka, nie należy stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Do działań niepożądanych należą m.in. biegunka, nudności lub wymioty, zawroty głowy bądź reakcje skórne, takie jak np.: rumień, pokrzywka, zapalenie skóry, wysypka, świąd, obrzęk.

Preparat nie podaje się dzieciom i młodzieży do 16. roku życia. Innym przeciwwskazaniem do zażycia mogą być także niektóre choroby. Zanim lekarz zadecyduje o przepisaniu preparatu pacjentowi, może uznać, że konieczne będzie wykonanie określonych badań kontrolnych.

Structum niezalecany jest także osobom ze skłonnościami do reakcji alergicznych.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli dojdzie do przedawkowania leku, wówczas wskazane jest zastosowanie leczenia objawowego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Structum – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Structum w okresie ciąży i karmienia piersią?

Pacjentka w ciąży, karmiąca piersią, przypuszczająca, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, przed zażyciem Structum powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty. Zaleca się jednak unikania leku w okresie ciąży oraz niestosowania go podczas karmienia piersią.

Wykonane na zwierzętach badania nie wskazały wpływu na płodność.

Lek dostępny jest w atrakcyjnej cenie – warto ją sprawdzić w różnych aptekach.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Structum i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Structum – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Structum. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Structum m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Structum? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Structum.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(96 ocen, średnia: 5,78 na 10)

10 OPINIE O LEKU

 1. Structum można stosować bez przerwy 6m-cy Ponoć działa na około 50% ludzi (taką informację mam od lekarza) na mnie podziałał – biorę 4 miesiąc i ból kolan minął.

 2. Structum 500 pobierałem przez 3 miesiące. Ból kolana minął Po odstawieniu leku, po miesiącu ból powraca..Jak długo bez zdrowotnych konsekwencji mogę przyjmować ten lek. Kto może mi odpowiedzieć autorytatywnie.

 3. Brałam ten lek przez 15 dni
  2 v dziennie .ostry ból kolana minął sztywność przy zginaniu
  pozostala ból jeszcze jest.
  ALE żołądek nie wytrzymam
  Potworne mdlosci już kilka dni
  Jadlowstret , osłabienie.
  Structum odstawione

 4. Rewelacyjny lek ból kolana ustąpił ciężkość również mogę normalnie funkcjonować dzięki mojej fantastycznej pani doktor która mi go zapisała

 5. Mam ból kręgosłupa i drętwienie prawej nogi i okolice kręgosłupa.Ten ból mięśni bardzie prawej nogi ale zdrętwienie górnych mięśni nóg tym że prawa noga drętwieje aż do łydki.Globalnie ból przypomina ten jak po długiej przerwie jazdy rowerem.Biorę ten lek tydzień miałem podczas spaceru kilka momentów,Chwilowej przerwy bólu podczas ciągłego poprzednio napiszę o dalszym działaniu leku 18.09.2018 mb.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.