Konsultacja merytoryczna:

Droglycan

Droglycan to lek w kapsułce twardej, która zawiera dwa aktywne składniki. Pierwszy aktywny składnik to chondroityny sodu siarczan, a drugi to glukozaminy chlorowodorek. Oba aktywne składniki należą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwreumatycznych.

Droglycan jest stosowany w leczeniu objawowym choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego u dorosłych z umiarkowanym i silnym bólem, dla których odpowiednie jest leczenie skojarzone chondroityny siarczanem i glukozaminy chlorowodorkiem.

Jaki jest skład Droglycan, jakie substancje zawiera?

Aktywnymi substancjami są chondroityny sodu siarczan, wytworzony z chrząstki wołowej, oraz glukozaminy chlorowodorek. Każda kapsułka zawiera 200 mg chondroityny sodu siarczanu oraz 250 mg glukozaminy chlorowodorku.

Pozostały składnik to stearynian magnezu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Droglycan – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku to 2 kapsułki przyjmowane 3 razy na dobę.
Kapsułki należy połykać w całości bez rozgryzania, popijając odpowiednią ilością płynu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana liczba kapsułek mogą wystąpić bóle głowy, zawroty głowy, dezorientacja, bóle stawowe, nudności, wymioty lub biegunka, ale prawdopodobne jest, że nie wystąpią żadne z tych objawów. W razie wystąpienia dowolnego z tych objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Droglycan – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki można przyjmować przed posiłkami, podczas posiłków lub po ich spożyciu. Jeśli pacjent jest podatny na problemy żołądkowe, lek zaleca się przyjmować po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Droglycan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie wiadomo, czy aktywne substancje Droglycan przenikają do mleka matki. Nie należy przyjmować tego leku, jeśli pacjentka karmi piersią, ponieważ nie ma wystarczających danych dotyczących wpływu na zdrowie dziecka. Przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Jeśli wystąpią zawroty głowy lub senność, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Ulotka Droglycan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Droglycan, 200 mg + 250 mg, kapsułki, twarde (Chondroityny sodu siarczan + Glukozaminy chlorowodorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 254.02 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Droglycan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Droglycan, 200 mg + 250 mg, kapsułki, twarde (Chondroityny sodu siarczan + Glukozaminy chlorowodorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 364.59 KB

Cena - ile kosztuje Droglycan?

Cena Droglycan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Droglycan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Droglycan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Jowae Anti-age Konzentrat (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

99.13 

THERMAL Plaster rozgrzewający rekomendowany przez APAP (Opakowanie: 1 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

8.01 

Zastosowanie Eucerin Dermocapillaire pH5 Szampon (Opakowanie: 250 ml)Eucerin Dermocapillaire pH5 Szampon (Opakowanie: 250 ml) uwalnia włosy od pyłków i innego rodzaju alergenów, nadając im objętość i połysk. Równocześnie zapewnia szczególnie łagodne oczyszczenie. Szampon wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry głowy a pozbawiona mydła alkalicznego i silikonu formuła jest wysoce tolerowana. Eucerin Dermocapillaire pH5 Szampon (Opakowanie: 250 ml) to połą…

44.53 

Zastosowanie Alpecin Medicinal skoncentrowany szampon przeciwłupieżowy (Opakowanie: 200 ml)Formuła Alpecin Medicinal z kombinacją występującą również w naturze substancji czynnych przeciw łupieżowi salicyl ( substancja czynna wierzby) i fumar (substancja czynna dymnicy pospolitej), przeciwdziała skoncentrowanie na skórze głowy przeciw swędzeniu. Szampon delikatnie usuwa łupież i zapobiega sukcesywnie powstawania nowego.

Produkt jest na tyle łagodny, że może być stosowany codziennie. Bardzo…

20.99 

Zastosowanie Espumisan MAX (Opakowanie: 20 )Espumisan MAX (Opakowanie: 20 ) to wyrób medyczny łagodzący dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Minimalizuje powstawanie gazów, wzdęcia czy uczucie pełności. Może być stosowany w celu przygotowania pacjenta do badań diagnostycznych, takich jak kolonoskopia.
Efekt działania Espumisan MAX (Opakowanie: 20 )Preparat zawiera symetykon – substancję, która nie jest przyswajalna z układu pokarmowego i działa jedynie w środowisku…

15.01 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief