Konsultacja merytoryczna:

Tadalafil Aurovitas

Tadalafil Aurovitas zawiera substancję czynną tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5.

Tadalafil Aurovitas w dawce 5 mg jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn:
– z zaburzeniami erekcji. Jest to stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że lek Tadalafil Aurovitas znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Po stymulacji seksualnej, Tadalafil Aurovitas pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. W wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji. Tadalafil Aurovitas nie pomaga pacjentom, u których nie występują zaburzenia erekcji. Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadalafil Aurovitas nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leku na zaburzenia erekcji.
– z objawami ze strony układu moczowego spowodowanymi częstym stanem chorobowym nazywanym łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Jest to stan, kiedy gruczoł krokowy powiększa się z wiekiem. Objawy obejmują: trudności w rozpoczęciu oddawania moczu, wrażenie niecałkowitego opróżniania pęcherza i konieczność częstszego oddawania moczu, nawet w nocy. Tadalafil Aurovitas poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Wykazano, że Tadalafil Aurovitas łagodzi te objawy ze strony układu moczowego już po 1-2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia.

Jaki jest skład Tadalafil Aurovitas, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tadalafil. Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg tadalafilu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: kopowidon, makrogologlicerolu hydroksystearynian, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hyrpomeloza 2910 (6cp), tytanu dwutlenek (E171), triacetyna, talk, żelaza tlenek żółty (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tadalafil Aurovitas – jak stosować ten lek?

Tabletki leku Tadalafil Aurovitas są przeznaczone do stosowania doustnego tylko u mężczyzn. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Tabletki można zażywać niezależnie od posiłków.

Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jeżeli pacjent przyjął lek Tadalafil Aurovitas lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu (stężenie alkoholu we krwi 0,08% lub powyżej), ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia zawrotów głowy przy wstawaniu.

Leczenie zaburzeń erekcji
Zalecana dawka to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę, w przybliżeniu o tej samej porze dnia. Lekarz może zmienić dawkę na 2,5 mg w zależności od odpowiedzi pacjenta na lek Tadalafil Aurovitas. Należy wtedy stosować tabletkę 2,5 mg. Nie należy przyjmować leku Tadalafil Aurovitas częściej niż raz na dobę.

Przyjmowanie leku Tadalafil Aurovitas raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin. Przyjmowanie leku Tadalafil Aurovitas raz na dobę może być korzystne w przypadku mężczyzn, którzy zamierzają podejmować aktywność seksualną dwa razy na tydzień lub częściej. Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadalafil Aurovitas nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leków na zaburzenia erekcji.

Spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność pacjenta do uzyskania erekcji.

Leczenie objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego
Dawka to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę, w przybliżeniu o tej samej porze dnia. Jeżeli u pacjenta występuje łagodny rozrost gruczołu krokowego oraz zaburzenia erekcji to dawka tabletka 5 mg raz na dobę pozostaje bez zmian. Nie wolno przyjmować leku Tadalafil Aurovitas częściej niż raz na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy powiadomić o tym lekarza. Mogą wystąpić działania niepożądane opisane w punkcie 4 ulotki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tadalafil Aurovitas – czy mogę spożywać alkohol?

Informacje dotyczące wpływu alkoholu podane są w punkcie 3. Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadalafil Aurovitas i dlatego spożywając go należy zachować ostrożność. Aby uzyskać więcej informacji należy zwrócić się do lekarza.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tadalafil Aurovitas w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ten lek przeznaczony jest do stosowania wyłącznie przez mężczyzn.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

U niektórych mężczyzn zażywających lek podczas badań klinicznych zgłaszano występowanie zawrotów głowy, dlatego należy poznać swoją reakcję na tabletki przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn.

Ulotka Tadalafil Aurovitas – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tadalafil Aurovitas, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 434.94 KB


Tadalafil Aurovitas, 20 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 431.56 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tadalafil Aurovitas m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tadalafil Aurovitas, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 413.91 KB


Tadalafil Aurovitas, 20 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 403.80 KB

Cena - ile kosztuje Tadalafil Aurovitas?

Cena Tadalafil Aurovitas i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tadalafil Aurovitas.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tadalafil Aurovitas? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Undofen Max krem (Opakowanie: 15 g)Undofen Max krem (Opakowanie: 15 g) to krem o działaniu przeciwgrzybiczym. Nadaje się do stosowania w przypadku grzybicy wywołanej aktywnością dermatofitów lub łupieżu pstrego. Hamuje nieprzyjemne dolegliwości: swędzenie, pieczenie czy zaczerwienienie.
Efekt działania Undofen Max krem (Opakowanie: 15 g)Undofen Max krem (Opakowanie: 15 g) zawiera substancję czynną, która oddziałuje na enzym błony komórkowej grzyba…

21.93 

Zastosowanie La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Lsf50 balsam (Opakowanie: 40 ml)La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Lsf50 balsam (Opakowanie: 40 ml) to kosmetyk regenerujący i zabezpieczający skórę przed promieniowaniem UV. Dla skóry wrażliwej.Efekt działania La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Lsf50 balsam (Opakowanie: 40 ml)La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Lsf50 balsam (Opakowanie: 40 ml) to kojący kosmetyk regenerujący, który skutecznie ł…

54.99 

Zastosowanie Doppelherz aktiv Koenzym Q10 Forte kapsułki (Opakowanie: 60 )Doppelherz aktiv Koenzym Q10 Forte kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety dla osób żyjących intensywnie. Zawiera koenzym Q10 i witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dostarcza komórkom energii i wspomaga metabolizm energetyczny.
Efekt działania Doppelherz aktiv Koenzym Q10 Forte kapsułki (Opakowanie: 60 )Doppelherz Koenzym Q10 przyczynia się do ograniczenia chronicznego zmęczenia, a także…

40.75 

Zastosowanie Traumon (Opakowanie: 100 g)Traumon (Opakowanie: 100 g) to żel o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Łagodzi obrzęk w przypadku kontuzji mięśni, stawów, wiązadeł. Może być stosowany przy reumatoidalnym zapaleniu stawów lub przy chorobach zwyrodnieniowych.
Efekt działania Traumon (Opakowanie: 100 g)Traumon (Opakowanie: 100 g) to żel do wcierania w skórę z substancją z grupy leków NLPZ. Ma działanie przeciwbólowe i…

36.77 

Zastosowanie Gotac Hydro plaster z hydrożelem (Opakowanie: 6 szt.)Gotac Hydro plaster z hydrożelem (Opakowanie: 6 szt.) to nakładki opatrunkowe na małe rany, skaleczenia i podrażnienia skóry. Niezwykłą właściwością, a jednocześnie atutem tego produktu jest wyposażenie go w hydrożel; strona z warstwą hydrożelową jest stroną wewnętrzną, nakładaną na ranę. Hydrożel jest żelem, który oparty jest…

38.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief