FILOTADAL

CO TO JEST I JAK DZIAŁA FILOTADAL? – OPIS I WSKAZANIA

Filotadal jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji i (lub) objawów ze strony układu moczowego związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Filotadal jako substancję czynną zawiera tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5.

Zaburzenia erekcji
Filotadal, 2,5 mg, 5 mg, 10 mg, 20 mg jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Jest to stan, w którym mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że lek znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego.

Po stymulacji seksualnej, Filotadal pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. W wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji. Filotadal nie pomaga pacjentom, u których nie występują zaburzenia erekcji.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leku na zaburzenia erekcji (patrz punkt 3).

SKŁAD FILOTADAL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest tadalafil.

Każda tabletka leku, 2,5mg zawiera 2,5 mg tadalafilu.
Każda tabletka leku, 5 mg zawiera 5 mg tadalafilu.
Każda tabletka leku, 10 mg zawiera 10 mg tadalafilu.
Każda tabletka leku, 20 mg zawiera 20 mg tadalafilu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, sodu laurylosiarczan, powidon K12, krospowidon Typ B, sodu stearylofumaran.
Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E171), talk, żelaza tlenek żółty (E 172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE FILOTADAL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Tabletki leku są przeznaczone do stosowania doustnego tylko u mężczyzn. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Filotadal, 2,5 mg i 5 mg stosowany w zaburzeniach erekcji
Zalecana dawka to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę, w przybliżeniu o tej samej porze dnia. Lekarz może zmienić dawkę na 2,5 mg w zależności od odpowiedzi pacjenta na lek. Należy wtedy stosować tabletkę 2,5 mg.

Nie należy przyjmować leku częściej niż raz na dobę.

Przyjmowanie leku raz na dobę może być korzystne w przypadku mężczyzn, którzy zamierzają podejmować aktywność seksualną dwa razy na tydzień lub częściej.

Przyjmowanie leku raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin.

Filotadal, 10 mg i 20 mg stosowany w zaburzeniach erekcji
Zalecana dawka początkowa to jedna tabletka 10 mg, przyjmowana przed planowaną aktywnością seksualną. Jeśli dawka ta nie jest wystarczająca, lekarz może zwiększyć dawkę do 20 mg.

Lek można przyjąć przynajmniej 30 minut przed planowaną aktywnością seksualną. Lek może być skuteczny jeszcze do 36 godzin po przyjęciu tabletki.

Nie należy przyjmować leku częściej niż raz na dobę.

Lek, 10 mg i 20 mg jest przeznaczony do stosowania przed planowaną aktywnością seksualną i nie jest zalecany do stałego, codziennego stosowania.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leków na zaburzenia erekcji.

Spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność pacjenta do uzyskania erekcji.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI FILOTADAL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy powiadomić o tym lekarza. Mogą wystąpić działania niepożądane opisane w punkcie 4 załączonej ulotki.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletki można zażywać niezależnie od posiłków.

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku i dlatego spożywając go należy zachować ostrożność. Aby uzyskać więcej informacji należy zwrócić się do lekarza.

Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jeżeli pacjent przyjął lek lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu (stężenie alkoholu we krwi 0,08% lub powyżej), ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia zawrotów głowy przy wstawaniu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ FILOTADAL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lek przeznaczony do stosowania przez mężczyzn.

Płodność
Kiedy podawano lek psom, doszło u nich do zmniejszenia wytwarzania plemników w jądrach. Zmniejszenie ilości plemników obserwowano u niektórych mężczyzn. Jest mało prawdopodobne, by prowadziło to do bezpłodności.

ULOTKA LEKU FILOTADAL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – FILOTADAL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE
REZERWACJA LEKU W APTECE - FILOTADAL CENA, REFUNDACJA

FILOTADAL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here