Rekifre

Lek Rekifre zawiera substancję czynną tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5.

LekRekifre5 mg jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn:
− z zaburzeniami erekcji. Jest to stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że tadalafil znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Po stymulacji seksualnej, Rekifre pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. W wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji. Lek Rekifre nie jest przeznaczony dla pacjentów, u których nie występują zaburzenia erekcji. Należy zaznaczyć, że lek Rekifre nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leku na zaburzenia erekcji.

− z objawami ze strony układu moczowego związanych ze stanem chorobowym nazywanym łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.
Gruczoł krokowy stopniowo powiększa się z wiekiem. Objawy obejmują: trudności w rozpoczęciu oddawania moczu, wrażenie niecałkowitego opróżniania pęcherza i konieczność częstszego oddawania moczu, nawet w nocy. Lek Rekifre poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Wykazano, że tadalafil łagodzi te objawy ze strony układu moczowego już po 1-2 tygodniach od rozpoczęcia leczenia.

Jaki jest skład Rekifre, jakie substancje zawiera?

Substancją czynnąleku jest tadalafil. Rekifre 5 mg: jedna tabletka powlekana zawiera 5 mg tadalafilu.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki:
laktoza bezwodna, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, hydroksypropyloceluloza, polisorbat 80, magnezu stearynian

Otoczka:
hypromeloza 2910, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171), triacetyna, talk, żelaza tlenek żółty (E172)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Rekifre – jak stosować ten lek?

Leczenie zaburzeń erekcji
Zalecana dawka to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę, w przybliżeniu o tej samej porze dnia. Lekarz może zmienić dawkę na 2,5 mg w zależności od odpowiedzi pacjenta na lek Rekifre. Należy wtedy stosować tabletkę 2,5 mg.

Lek Rekifre nie jest dostępny w formie tabletek 2,5 mg. Lekarz może przepisać inny produkt leczniczy zawierający tadalafil w tej mocy, jeśli będzie to konieczne.

Nie należy przyjmować leku Rekifre częściej, niż raz na dobę.

Lek Rekifreprzyjmowany raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin. Przyjmowanie leku Rekifre raz na dobę może być korzystne w przypadku mężczyzn, którzy zamierzają podejmować aktywność seksualną dwa lub więcej razy na tydzień.

Należy mieć świadomość, że lek Rekifre nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo, jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leków na zaburzenia erekcji.

Spożywanie alkoholu może mieć niekorzystny wpływ na zdolność uzyskania erekcji.

Leczenie objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego
Dawka to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę, w przybliżeniu o tej samej porze dnia. Jeżeli u pacjenta występuje łagodny rozrost gruczołu krokowego oraz zaburzenia erekcji to dawka – tabletka 5 mg raz na dobę pozostaje bez zmian.
Nie wolno przyjmować leku Rekifre częściej niż raz na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy powiadomić o tym lekarza. Mogą wystąpić działania niepożądane opisane w punkcie 4 ulotki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rekifre – czy mogę spożywać alkohol?

Informacje dotyczące wpływu alkoholu podane są w punkcie 3. Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Rekifre i dlatego spożywając go należy zachować ostrożność. Aby uzyskać więcej informacji należy zwrócić się do lekarza.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rekifre w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek przeznaczony do stosowania przez mężczyzn.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

U niektórych mężczyzn stosujących tadalafilw badaniach klinicznych zgłaszano występowanie zawrotów głowy, dlatego należy poznać swoją reakcję na tabletki przed przystąpieniem do prowadzeniu samochodu lub obsługi maszyn.

Ulotka Rekifre – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Rekifre, 5 mg, tabletki powlekane (tadalafil)


Rekifre, 20 mg, tabletki powlekane (tadalafil)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Rekifre m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rekifre, 5 mg, tabletki powlekane (tadalafil)


Rekifre, 20 mg, tabletki powlekane (tadalafil)

Opinie o Rekifre - forum pacjentów

Stosujesz Rekifre? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do wpisu “Rekifre”

Dodaj komentarz