Konsultacja merytoryczna:

Tadalafil SUN

Tadalafil SUN jest lekiem przeznaczonym dla dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Jest to stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że ten lek znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego.

Tadalafil SUN zawiera substancję czynną tadalafil, która należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Ten lek pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka po stymulacji seksualnej, co umożliwia napływ krwi do członka. W wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji. Tadalafil SUN nie pomaga pacjentom, u których nie występują zaburzenia erekcji.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadalafil SUN nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak jak, gdy pacjent nie zażywa leku na zaburzenia erekcji.

Jaki jest skład Tadalafil SUN, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tadalafil. Każda tabletka leku zawiera 2,5 mg tadalafilu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna (patrz pod koniec punktu 2), celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon typu A, hydroksypropyloceluloza, poloksamer 188, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
– Otoczka opadry II yellow: hypromeloza 2910 (15 mPa∙s), laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, talk, tlenek żelaza żółty (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tadalafil SUN – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Tadalafil SUN jest przeznaczony do stosowania doustnego tylko u mężczyzn. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Lek można zażywać niezależnie od posiłków.

Zalecana dawka to jedna tabletka 5 mg raz na dobę, w przybliżeniu o tej samej porze dnia. Lekarz może zmienić dawkę na 2,5 mg w zależności od odpowiedzi pacjenta na lek. Należy wtedy stosować tabletkę 2,5 mg.

Nie należy przyjmować leku Tadalafil SUN częściej niż raz na dobę.

Przyjmowanie tego leku raz na dobę może być korzystne u mężczyzn, którzy zamierzają podejmować aktywność seksualną dwa razy na tydzień lub częściej.

Przyjmowanie leku Tadalafil SUN raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w ciągu 24 godzin.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że ten lek nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak jak gdy pacjent nie zażywa leku na zaburzenia erekcji.

Spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność do uzyskania erekcji i może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia krwi. Jeżeli pacjent przyjął lek Tadalafil SUN lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu (stężenie alkoholu we krwi 0,08% lub powyżej), ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia zawrotów głowy przy wstawaniu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy powiadomić o tym lekarza. Mogą wystąpić działania niepożądane opisane w punkcie 4 poniższej ulotki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tadalafil SUN – czy mogę spożywać alkohol?

Informacje dotyczące wpływu alkoholu podane są w punkcie 3 poniższej ulotki. Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadalafil SUN i dlatego spożywając go należy zachować ostrożność. Należy zwrócić się do lekarza, aby uzyskać więcej informacji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tadalafil SUN w okresie ciąży i karmienia piersią?

Płodność
Kiedy podawano lek psom, nastąpiło u nich zmniejszenie wytwarzania plemników w jądrach. Zmniejszenie liczby plemników obserwowano u niektórych mężczyzn. Jest mało prawdopodobne, by prowadziło to do bezpłodności.

Ulotka Tadalafil SUN – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tadalafil SUN, 2,5 mg, tabletki powlekane (Tadalafil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 251.82 KB


Tadalafil SUN, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 255.38 KB


Tadalafil SUN, 10 mg, 20 mg tabletki powlekane (Tadalafil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 252.16 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tadalafil SUN m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tadalafil SUN, 2,5 mg, tabletki powlekane (Tadalafil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 415.64 KB


Tadalafil SUN, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 423.81 KB


Tadalafil SUN, 10 mg, 20 mg tabletki powlekane (Tadalafil)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 415.94 KB

Cena - ile kosztuje Tadalafil SUN?

Cena Tadalafil SUN i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tadalafil SUN.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tadalafil SUN? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Gehwol sól ziołowa do stóp z lawendą (Opakowanie: 250 g)Gehwol sól ziołowa do stóp z lawendą (Opakowanie: 250 g) zapewnia odpowiedni relaks dla zmęczonych stóp po długim dniu pracy, przy duż…

Zastosowanie Herpex (Opakowanie: 2 g)Herpex (Opakowanie: 2 g) to lek w postaci kremu stosowany w celu miejscowego leczenia zakażeń skóry (opryszczki warg i narządów płciowych), wywołanych przez wirus opryszczki zwykłej Herpes simplex typu 1 i 2…

Zastosowanie Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy 40 mg/ml zawiesina doustna (Opakowanie: 50 ml)Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy 40 mg/ml zawiesina doustna (Opakowanie: 50 ml) jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym dla dzieci. Łagodzi stan zapalny w czasie przeziębienia czy…

Zastosowanie PILARIX Forte 35 krem (Opakowanie: 50 ml)PILARIX Forte 35 krem (Opakowanie: 50 ml) jest balsamem do działa o działaniu złuszczającym i zmiękczającym twardą skórę, szczególnie w okolicach łokci, pięt czy kolan.
Preparat zalecany…

Zastosowanie Bepanthol balsam do ciała saszetka uzupełniająca (Opakowanie: 400 ml)Balsam do ciała Bepanthol w ekonomicznym opakowaniu można łatwo i szybko ponownie uzupełnić.
Balsam kojąco działają na podrażnienia i zaczerwienienia skóry…