TERPICHOL

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:
, , , , ,

TERPICHOL - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku TERPICHOL. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku TERPICHOL w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TERPICHOL? – OPIS I WSKAZANIA

Terpichol jest produktem zawierającym kompozycję mentolu, α-pinenu, mentonu, borneolu, kamfenu, cyneolu. Lek zmniejsza dolegliwości trawienne, zwiększa ilość i szybkość wydzielania żółci.

Wskazania do stosowania
Stosuje się w zaburzeniach wydzielania żółci przez wątrobę, pomocniczo w stanach skurczowych dróg żółciowych.

SKŁAD TERPICHOL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są:
Mentholum (Mentol) – 40,0 mg, α-Pinenum (α-Pinen) – 21,25 mg,
Menthonum (Menton) – 7,5 mg, Borneolum (Borneol) – 6,25 mg,
Camphenum (Kamfen) – 6,25 mg, Cineolum (Cyneol) – 2,5 mg,
Olive oleum virginale (Olej z oliwek pierwszego tłoczenia) – 41,25 mg.

Pozostałe składniki to: żelatyna, glicerol, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan.

JAKIE JEST DAWKOWANIE TERPICHOL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosować doustnie.
Zalecana dawka dla dorosłych to 1 kapsułka 2 do 4 razy na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Młodzież powyżej 12 lat: 1 kapsułka 1 do 2 razy na dobę.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI TERPICHOL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie opisano przypadków przedawkowania. W razie przyjęcia większej dawki leku niż zalecana, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ TERPICHOL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Wpływ na płodność nie jest znany.

ULOTKA LEKU TERPICHOL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – TERPICHOL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - TERPICHOL CENA, REFUNDACJA

TERPICHOL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here