Konsultacja merytoryczna:

Tacrolimus Accord

Takrolimus należy do grupy leków określanych jako leki immunosupresyjne. Po przeszczepieniu narządu (np. wątroby, nerki, serca), układ obronny (odpornościowy) organizmu próbuje odrzucić nowy narząd.

Takrolimus stosuje się w celu zapobiegania odrzuceniu przeszczepionych narządów. Takrolimus może być również przepisany do leczenia odrzucania przeszczepionego narządu. Jeśli pacjent przyjmował leki zapobiegające odrzuceniu, które okazały się nieskuteczne lekarz może zmienić leczenie pacjenta na lek Tacrolimus Accord.

Takrolimus często stosuje się w skojarzeniu z innym produktami leczniczymi, które również wpływają hamująco na układ immunologiczny.

Jaki jest skład Tacrolimus Accord, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest takrolimus.
– Tacrolimus Accord, 0,5 mg, kapsułki twarde; każda kapsułka twarda zawiera 0,5 mg takrolimusu (w postaci takrolimusu jednowodnego),
– Tacrolimus Accord, 1 mg, kapsułki twarde; każda kapsułka twarda zawiera 1 mg takrolimusu (w postaci takrolimusu jednowodnego),
– Tacrolimus Accord, 5 mg, kapsułki twarde; każda kapsułka zawiera 5 mg takrolimusu (w postaci takrolimusu jednowodnego).
– Pozostałe składniki leku Tacrolimus Accord, 0,5 mg, Tacrolimus Accord, 1 mg i Tacrolimus Accord 5 mg to: laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa (E 468), hypromeloza E5, magnezu stearynian (E 572).

Skład otoczki kapsułki leku Tacrolimus Accord, 0,5 mg: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172), sodu laurylosiarczan
Skład otoczki kapsułki leku Tacrolimus Accord, 1 mg: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), sodu laurylosiarczan
Skład otoczki kapsułki leku Tacrolimus Accord, 5 mg: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czerwony (E 172), sodu laurylosiarczan, woda oczyszczona
Tusz do nadruku na otoczce kapsułki: szelak, glikol propylenowy, potasu wodorotlenek, żelaza tlenek czarny (E 172)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tacrolimus Accord – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lekarz ustali początkową dawkę leku Tacrolimus Accord, zapobiegającą odrzuceniu przeszczepionego narządu na podstawie masy ciała. Początkowa dobowa dawka leku podawana zaraz po przeszczepie jest zależna od rodzaju przeszczepionego narządu i wynosi zwykle od 0,075 mg/kg mc. na dobę do 0,30 mg/kg mc. na dobę.
Wielkość dawki zależy od ogólnego stanu zdrowia oraz od innych stosowanych leków immunosupresyjnych. Lekarz powinien przeprowadzać regularne badania krwi w celu ustalenia właściwej dawki, a czasami w celu dostosowania jej wielkości. Jeżeli stan kliniczny będzie stabilny, lekarz zazwyczaj zmniejszy dawkę leku Tacrolimus Accord. Lekarz dokładnie poinformuje pacjenta o tym ile kapsułek leku Tacrolimus Accord należy zażywać i jak często.
Lek Tacrolimus Accord przyjmuje się doustnie dwa razy na dobę, zazwyczaj rano i wieczorem.
Takrolimus zwykle przyjmuje się na czczo, co najmniej godzinę przed posiłkiem lub po upływie 2 do 3 godzin po posiłku. Kapsułki należy połykać w całości popijając szklanką wody. Kapsułkę należy przyjąć natychmiast po wyjęciu z blistra. Podczas przyjmowania takrolimusu należy unikać spożywania soku grejpfrutowego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego przyjęcia zbyt wielu kapsułek należy natychmiast udać się do lekarza lub skontaktować z najbliższym oddziałem ratunkowym szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tacrolimus Accord – czy mogę spożywać alkohol?

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tacrolimus Accord w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy
planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Tacrolimus Accord – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tacrolimus Accord, 0,5 mg, 1 mg, 5 mg, kapsułki twarde (Tacrolimusum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 123.17 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tacrolimus Accord m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tacrolimus Accord, 0,5 mg, 1 mg, 5 mg, kapsułki twarde (Tacrolimusum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 179.34 KB

Cena - ile kosztuje Tacrolimus Accord?

Cena Tacrolimus Accord i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tacrolimus Accord.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tacrolimus Accord? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Preparat uzupełniający codzienną dietę w magnez oraz witaminę B6 odpowiedni dla całej rodziny! Suplement diety Magnez rodzinny + B6 polecany jest do stosowania szczególnie przy wzmożonym wysiłku psychiczny i fizycznym.

Preparat do stosowania miejscowego w postaci sprayu doustnego. Wyrób medyczny Viru Protect Spray na wirusy jest rekomendowany do stosowania wspomagająco w leczeniu przeziębienia, zastosowany w pierwszej fazie infekcji, skraca czas jej trwania.

Duże, ekonomiczne opakowanie odżywki wysokobiałkowej Whey Protein chocolate Allnutrition. Suplement diety wspomaga utrzymanie i rozrost tkanki mięśniowej dzięki wysokiej zawartości koncentratu białka serwatki.

Melisa to uznany naturalny środek, który wykazuje właściwości odprężające i relaksujące, a także pomaga zachować zdrowy sen. Suplement diety Melisa Noble Health zawiera wysokiej jakości ekstrakt z liści melisy lekarskiej – 250…

Tabletki musujące do sporządzania napoju o smaku poziomkowym polecane jako uzupełnienie codziennej diety w wapń i witaminę C. Suplement diety Plusssz Junior Calcium+Wit. C polecany jest dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Kompozycja ziół i owoców, które polecane są dla kobiet. Suplement diety Feminifix polecany jest jako uzupełnienie diety w składniki wspierające kobiecy organizm. Herbatka zawiera pokrzywę, jarzębinę, rdest ptasi, borówkę oraz malwę czarną.

Preparat w postaci tabletek wegetariańskich. Suplement diety Aliness Witamina B6 (P-5-P) 25mg zawiera witaminę B6 w aktywnej postaci piridoksalo-5-fosforanu. Witamina B6 między innymi wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Substancją czynną produktu leczniczego Dextin 25mg jest deksketoprofen – niesteroidowy lek przeciwzapalny. Wskazaniem do stosowania preparatu jest krótkotrwałe leczenie ostrego bólu o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym. Lek dla osób dorosłych.

Pięciofunkcyjna soniczna szczoteczka do zębów White Way WW-Sonic z 3 częstotliwościami drgań: 31000, 41000 i 48000 drgań na minutę. Produkt kompleksowo dba o jamę ustną, myjąc, polerując, masując, rozjaśniając i wybielając nawet wraż…

Allnutrition Nutlove Choco Hazelnut krem czekoladowy to dowód, że nawet na diecie można pozwolić sobie na coś słodkiego. Został on wyprodukowany na bazie orzechów laskowych i prawdziwej miazgi kakaowej. Nie zawiera oleju palmowego i dodatku cukru.

Substancją czynną zawartą w preparacie jest olej z nasion andiroby. Poza nim KomarOff Spray zawiera również glicerynę i D-Panthenol. Preparat chroni przed ukąszeniami owadów, a także pielęgnuje skórę, można stosować u dzieci powyż…

Substancją czynną produktu leczniczego Nalgesin Mini 220mg jest naproksen sodowy. Lek wskazany do krótkotrwałego stosowania w leczeniu bólu o nasileniu małym i umiarkowanym (m.in. bóle głowy, ból zęba, bóle mięś…

Tribiolac elektrolity smak pomarańczowy to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do stosowania w postępowaniu dietetycznym przy odwodnieniu organizmu, w trakcie biegunki lub wymiotów. Preparat w postaci proszku do sporządzania roztworu.

Niebieski Krioaplikator Hemorosan polecany jest jako skuteczny środek w leczeniu stanów zapalnych hemoroidów. Jest to wyrób medyczny, który można stosować dwojako – w krioterapii lub jako precyzyjny aplikator preparatów na hemoroidy.

Wyrób medyczny Ulgix USG zawiera aż 500mg symetykonu w jednej kapsułce. Preparat przeznaczony jest do stosowania pomocniczo przed badaniami diagnostycznymi w obrębie jamy brzusznej w celu usunięcia nagromadzonych pęcherzyków gazów i powietrza.

Wyrób medyczny Psorin żel na skórę głowy przeznaczony do stosowania w terapii łuszczycy. Preparat zawiera m.in. biały ichtiol, alantoinę i D-pantenol. Żel działa zmiękczająco na łuski, przez co pomaga je usunąć, ponadto ł…

Wyciąg z liści melisy znajdujący się w suplemencie diety Melisa to składnik, który pomaga wyciszyć i odprężyć organizm. Preparat ma postać tabletek, rekomendowany jest dla osób znajdujących się pod wpływem duż…

Suplement diety Olimp Gold-Vit + Tran polecany jest dla dorosłych jako uzupełnienie codziennej diety w składniki, które m.in. wspierają właściwe funkcjonowanie układu odpornościowego. W składzie zawarto dużą porcję witaminy C i…

Natur Planet Suszone owoce morwy to produkt, który świetnie sprawdza się jako pyszna i wartościowa przekąska. Morwa jest również idealnym dodatkiem do musli, sałatek oraz deserów. Owoce morwy są dobrym źródłem m…

Kompleks 24 minerałów i witamin zawarty w suplemencie diety Centrum ONA 50+ został skomponowany z myślą o kobietach po 50. roku życia. Preparat uzupełni codzienną dietę pań między innymi w wapń, żelazo, witaminę D oraz kwas foliowy.