TAKROCEPT

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

TAKROCEPT - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku TAKROCEPT. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku TAKROCEPT w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TAKROCEPT? – OPIS I WSKAZANIA

Takrolimus należy do grupy leków określanych jako leki immunosupresyjne. Po przeszczepieniu narządu (np. wątroby, nerki, serca) układ odpornościowy organizmu próbuje odrzucić nowy narząd.

Takrolimus stosuje się w celu zapobiegania odrzuceniu przeszczepionych narządów.

Takrolimus może być również stosowany w przypadku odrzucenia przeszczepionego narządu. Jeśli pacjent przyjmował leki zapobiegające odrzuceniu przeszczepu, które okazały się nieskuteczne, lekarz może zmienić leczenie pacjenta, przepisując lek Takrolimus.

Takrolimus często stosuje się w skojarzeniu z innym lekami, które również wpływają hamująco na układ immunologiczny.

SKŁAD TAKROCEPT, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest takrolimus.
Każda kapsułka twarda zawiera 0,5 mg lub 1 mg takrolimusu.

Ponadto lek zawiera: hypromeloza E5 (E 464), laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodu (E 468), magnezu stearynian (E 572).

Skład otoczki kapsułki leku Tacrolimus Intas 0,5 mg: żelaza tlenek żółty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), sodu laurylosiarczan, żelatyna, zaś skład otoczki kapsułki leku Tacrolimus Intas 1 mg: tytanu dwutlenek (E 171), sodu laurylosiarczan, żelatyna.

Tusz do nadruku na otoczce kapsułki: szelak, glikol propylenowy, żelaza tlenek czarny (E 172), potasu wodorotlenek.

JAKIE JEST DAWKOWANIE TAKROCEPT? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Takrolimus należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Lekarz ustali początkową dawkę leku Tacrolimus Intas, zapobiegającą odrzuceniu przeszczepionego narządu na podstawie masy ciała. Początkowa dobowa dawka leku podawana zaraz po przeszczepieniu zależy od rodzaju przeszczepionego narządu i wynosi zwykle od 0,075 mg/kg mc. na dobę do 0,30 mg/kg mc. na dobę.

Dawka zależy od ogólnego stanu zdrowia oraz od innych stosowanych leków immunosupresyjnych.
Lekarz będzie przeprowadzał regularne badania morfologii krwi w celu ustalenia właściwej dawki, a sporadycznie w celu modyfikacji jej wielkości. Jeżeli stan kliniczny będzie stabilny, lekarz zmniejszy dawkę leku Tacrolimus Intas. Lekarz dokładnie poinformuje pacjenta o tym, ile kapsułek leku Tacrolimus Intas należy zażywać i jak często.

Lek Tacrolimus Intas, kapsułki twarde przyjmuje się doustnie dwa razy na dobę, zazwyczaj rano i wieczorem. Takrolimus zwykle przyjmuje się na czczo, co najmniej godzinę przed posiłkiem lub po upływie 2 do 3 godzin po posiłku. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody.
Kapsułkę należy przyjąć natychmiast po wyjęciu z blistra. Podczas przyjmowania takrolimusu należy unikać spożywania soku grejpfrutowego.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI TAKROCEPT, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przypadkowego przyjęcia zbyt wielu kapsułek należy natychmiast udać się do lekarza lub skontaktować z najbliższym oddziałem dyżurnym szpitala.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Tacrolimus Intas zwykle przyjmuje się na czczo, co najmniej godzinę przed posiłkiem lub po upływie 2 do 3 godzin po posiłku. Podczas przyjmowania leku Tacrolimus Intas należy unikać spożywania grejpfrutów i soku grejpfrutowego.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ TAKROCEPT W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka planuje zajść w ciążę lub podejrzewa, że może być w ciąży, przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku powinna zasięgnąć rady lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU TAKROCEPT – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Brak ulotki w bazie.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – TAKROCEPT CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

Brak charakterystyki w bazie.

REZERWACJA LEKU W APTECE - TAKROCEPT CENA, REFUNDACJA

TAKROCEPT OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here