Konsultacja merytoryczna:

Tabagine

Tabagine należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki i uogólnionych zaburzeń lękowych u dorosłych.

Padaczka:
Lek Tabagine jest stosowany u dorosłych w określonych typach padaczki (napadów częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione). Lekarz może przepisać ten lek, jeśli dotychczas stosowana terapia nie w pełni kontroluje przebieg choroby. Lek Tabagine powinien być zawsze dodany do aktualnie stosowanego leczenia. Tego leku nie powinno się stosować jako jedynego (w monoterapii), lecz zawsze w skojarzeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi.

Uogólnione zaburzenia lękowe:
Lek Tabagine jest stosowany w uogólnionych zaburzeniach lękowych (ang. Generalised Anxiety Disorder – GAD). Objawy obejmują przedłużający się, nadmierny lęk i niepokój, które trudno jest kontrolować. Uogólnione zaburzenia lękowe mogę także powodować niepokój ruchowy, nerwowość lub uczucie podenerwowania, łatwe męczenie się, trudności z koncentracją lub uczucie „pustki w głowie”, rozdrażnienie, wzmożone napięcie mięśniowe lub zaburzenia snu. Objawy są odmienne od stresów i napięć towarzyszących codziennemu życiu.

Jaki jest skład Tabagine, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest pregabalina. Każda kapsułka twarda zawiera, odpowiednio 75 mg, 150 mg lub 300 mg pregabaliny

Substancje pomocnicze to:
– mannitol, talk
– osłonka kapsułki (wieczko): tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna, woda oczyszczona, sodu laurylosiarczan, kapsułki 75 mg i 300 mg zawierają również tlenek żelaza czerwony (E 172)
– osłonka kapsułki (korpus): tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna, woda oczyszczona, sodu laurylosiarczan
– tusz Black Tek SW9008 do nadruku: szelak, glikol propylenowy, tlenek żelaza czarny (E 172), potasu wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tabagine – jak stosować ten lek?

Lekarz ustali dawkę, która będzie najbardziej odpowiednia dla danego pacjenta.

Padaczka lub uogólnione zaburzenia lękowe:
– Należy przyjmować liczbę kapsułek zaleconą przez lekarza.
– Dawka odpowiednia do stanu pacjenta będzie wynosić zazwyczaj od 150 mg do 600 mg na dobę.
– Lekarz poinformuje pacjenta, czy lek Tabagine przyjmować dwa czy trzy razy na dobę. W przypadku przyjmowania dwa razy na dobę, lek stosuje się rano i wieczorem o stałej porze. Przy stosowaniu trzy razy na dobę, lek przyjmuje się rano, w południe i wieczorem o stałej porze.

Jeśli pacjent ma wrażenie, że lek działa zbyt mocno lub za słabo, powinien poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.

Pacjenci w wieku powyżej 65 lat powinni przyjmować lek według przedstawionego schematu, chyba że mają chorobę nerek.

U pacjentów z zaburzoną czynnością nerek lekarz może zadecydować o innym schemacie dawkowania i (lub) zmienić dawkę leku.

Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego. Kapsułka powinna być połknięta w całości i popita wodą.

Lek należy stosować tak długo, jak zaleci lekarz, terapię można przerwać tylko na polecenie lekarza

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy poinformować o tym lekarza lub niezwłocznie udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. Po przyjęciu dawki większej niż zalecana pacjent może czuć się śpiący, splątany, pobudzony lub niespokojny. Zgłaszano również napady drgawkowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tabagine – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki mogą być przyjmowane z posiłkiem lub niezależnie od niego. Podczas stosowania tego leku nie powinno się spożywać alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tabagine w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Pregabaliny nie należy przyjmować w czasie ciąży ani w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz zaleci inaczej. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Pregabalina może wywoływać zawroty głowy, senność i zmniejszenie koncentracji. Nie należy prowadzić samochodu, obsługiwać skomplikowanych maszyn ani wykonywać potencjalnie niebezpiecznych czynności, aż do czasu określenia wpływu tego leku na zdolność wykonywania powyższych czynności.

Ulotka Tabagine – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tabagine, 75 mg, 150 mg, 300 mg, kapsułki, twarde (Pregabalina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 292.03 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tabagine m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tabagine, 75 mg, 150 mg, 300 mg, kapsułki, twarde (Pregabalina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 500.88 KB

Cena - ile kosztuje Tabagine?

Cena Tabagine i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tabagine.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tabagine? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Roche-posay Hyalu B5 Pflege Creme reichhaltig (Opakowanie: 40 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

86.49 

Zastosowanie LIOTOMAX Żel do pielęgnacji nóg (Opakowanie: 75 g)LIOTOMAX Żel do pielęgnacji nóg (Opakowanie: 75 g) to preparat do pielęgnacji nóg i stóp, ze wskazaniem do stosowania w przypadku uczucia ciężkości, zmęczenia i odczuwanego dyskomfortu w obrębie nóg. Te dolegliwości mogą być spowodowane siedzącym trybem pracy i życia, w szczególności u kobiet. Preparat pomaga zminimalizować…

14.02 

Zastosowanie Goprazol Max (Opakowanie: 14 )Goprazol Max (Opakowanie: 14 ) to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania w przebiegu objawów refluksu żołądkowego i przełykowego. Preparat przyczynia się do ograniczenia ilości produkowanego kwasu solnego w żołądku.
Produkt przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych, które doświadczają refluks żołądka lub refluks przełykowy.
Preparat może być stosowany także przez osoby borykające się z…

7.80 

Zastosowanie Eucerin pH5 żel pod prysznic dla skóry wrażliwej (Opakowanie: 400 ml)Eucerin pH5 żel pod prysznic dla skóry wrażliwej (Opakowanie: 400 ml) to łagodny żel pod prysznic przeznaczony do skóry suchej, wrażliwej i zestresowanej. Zachowuje naturalną barierę ochronną i ochrania cerę przed wysuszeniem. Przeznaczony jest dla dorosłych, dzieci i niemowląt.Efekt działania Eucerin pH5 żel pod prysznic dla skóry wrażliwej (…

65.99 

Zastosowanie Koenzym Q10 kapsułki 30 mg (Opakowanie: 90 szt.)Koenzym Q10 kapsułki 30 mg (Opakowanie: 90 szt.) to suplement diety z koenzymem Q10, który jest odpowiedzialny za produkcję energii oraz funkcje obronne organizmu.Efekt działania Koenzym Q10 kapsułki 30 mg (Opakowanie: 90 szt.)Koenzym Q10 jest substancją podobną do witamin wytwarzaną przez organizm i obecną praktycznie w każdej komórce. Jednak produkcja Q10 spada wraz z wiekiem, co sprawia, że…

99.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief