TACONAL

KATEGORIA:
ANTYBIOTYKI
LEKI DERMATOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

TACONAL - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku TACONAL. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku TACONAL w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TACONAL? – OPIS I WSKAZANIA

Taconal jest maścią do stosowania miejscowego na skórę. Taconal zawiera antybiotyk mupirocynę, działający na bakterie powodujące większość zakażeń skóry, np. na Staphylacoccus aureus, w tym na szczepy metycylinooporne oraz inne gronkowce lub paciorkowce.

Taconal wskazany jest do miejscowego leczenia bakteryjnych zakażeń skóry (np. liszajca, zapalenia mieszków włosowych praz czyraczności) wywołanych przez bakterie Staphylococcus aureus, w tym przez szczepy metycylinooporne, oraz inne gronkowce lub paciorkowce.

SKŁAD

1 g maści zawiera 20 mg mupirocyny (Mupirocinum).

substancje pomocnicze:
Makrogol 3350
Makrogol 400

JAKIE JEST DAWKOWANIE TACONAL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dorośli i dzieci:
Preparat należy nanosić na zmienione chorobowo miejsca na skórze 2-3 razy w ciągu doby przez okres do 10 dni.
Zaleca się nałożyć niewielką ilość preparatu na zmienione chorobowo miejsce na skórze za pomocą kawałka czystej waty lub gazika.
W razie potrzeby leczoną powierzchnię skóry można pokryć opatrunkiem okluzyjnym.

Nie należy mieszać preparatu z innymi lekami lub stosować na skórę jednocześnie z innymi preparatami, gdyż istnieje ryzyko utraty działania przeciwbakteryjnego (w wyniku rozcieńczenia) oraz stabilności mupirocyny.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI TACONAL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Toksyczność mupirocyny jest bardzo mała. Objawy przedawkowania nie są znane.
W przypadku przedawkowania należy zastosować leczenie objawowe.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak informacji na temat związku stosowania leku Taconal z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ TACONAL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie prowadzono badań u kobiet w okresie ciąży i laktacji.
W badaniach na zwierzętach nie wykazano działania teratogennego mupirocyny.
Z tego względu preparat Taconal może być stosowany podczas ciąży i laktacji wyłącznie wtedy, kiedy lekarz uzna to za konieczne.

ULOTKA LEKU TACONAL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – TACONAL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - TACONAL CENA, REFUNDACJA

TACONAL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(65 ocen, średnia: 5,95 na 10)
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here