Konsultacja merytoryczna:

Tadis

Tadis jest stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji i (lub) objawów ze strony układu moczowego związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Tadis jako substancję czynną zawiera tadalafil, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5.

Zaburzenia erekcji
Tadis, 2,5 mg, 5 mg, 10 mg, 20 mg jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Jest to stan, w którym mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego. Wykazano, że lek Tadis znacznie poprawia zdolność uzyskania wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego.

Po stymulacji seksualnej, Tadis pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka, co umożliwia napływ krwi do członka. W wyniku tego dochodzi do poprawy erekcji. Tadis nie pomaga pacjentom, u których nie występują zaburzenia erekcji.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadis nie działa przy braku stymulacji seksualnej.
Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leku na zaburzenia erekcji.

Jaki jest skład Tadis, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tadalafil.
Każda tabletka leku Tadis, 2,5mg zawiera 2,5 mg tadalafilu.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, sodu laurylosiarczan, powidon K12, krospowidon Typ B, sodu stearylofumaran.

Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E171), talk, żelaza tlenek żółty (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Tadis – jak stosować ten lek?

Tabletki leku Tadis są przeznaczone do stosowania doustnego tylko u mężczyzn. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Tabletki można zażywać niezależnie od posiłków.

Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jeżeli pacjent przyjął lek Tadis lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu (stężenie alkoholu we krwi 0,08% lub powyżej), ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia zawrotów głowy przy wstawaniu.

Tadis, 2,5 mg i 5 mg stosowany w zaburzeniach erekcji
Zalecana dawka to jedna tabletka 5 mg, przyjmowana raz na dobę, w przybliżeniu o tej samej porze dnia. Lekarz może zmienić dawkę na 2,5 mg w zależności od odpowiedzi pacjenta na lek Tadis. Należy wtedy stosować tabletkę 2,5 mg.

Nie należy przyjmować leku Tadis częściej niż raz na dobę.

Przyjmowanie leku Tadis raz na dobę może być korzystne w przypadku mężczyzn, którzy zamierzają podejmować aktywność seksualną dwa razy na tydzień lub częściej.

Przyjmowanie leku Tadis raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że lek Tadis nie działa przy braku stymulacji seksualnej. Pacjent i jego partnerka powinni zaaranżować grę wstępną, tak samo jak w przypadku, gdy pacjent nie zażywa leków na zaburzenia erekcji.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy powiadomić o tym lekarza. Mogą wystąpić działania niepożądane opisane w punkcie 4 ulotki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tadis – czy mogę spożywać alkohol?

Spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność pacjenta do uzyskania erekcji.

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Tadis i dlatego spożywając go należy zachować ostrożność. Aby uzyskać więcej informacji należy zwrócić się do lekarza.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tadis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek przeznaczony dla mężczyzn.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

U niektórych mężczyzn zażywających lek Tadis podczas badań klinicznych zgłaszano występowanie zawrotów głowy, dlatego należy poznać swoją reakcję na tabletki przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Tadis

Ulotka Tadis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tadis, 2,5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


Tadis, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


Tadis, 10 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


Tadis, 20 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tadis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tadis, 2,5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


Tadis, 5 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


Tadis, 10 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 503.39 KB


Tadis, 20 mg, tabletki powlekane (Tadalafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Tadis?

Cena Tadis i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tadis.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tadis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz