Konsultacja merytoryczna:

Tarivid 200

Tarivid 200 zawiera jako substancję czynną ofloksacynę, która należy do grupy leków nazwanych antybiotykami. Działa ona bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia.

Tarivid 200 jest stosowany w leczeniu zakażeń:
– klatki piersiowej lub płuc (w tym zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc)
– gardła, nosa lub uszu
– skóry i tkanki miękkiej (tkanka miękka znajduje się pod skórą i obejmuje mięśnie)
– jamy brzusznej (z wyjątkiem bakteryjnego zapalenia jelit)
– nerek lub pęcherza (drogi moczowe)
– męskich i żeńskich narządów płciowych (drogi rodne), z wyjątkiem kiły; obejmuje to także rzeżączkę, która jest zakażeniem przenoszonym drogą płciową i może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Jaki jest skład Tarivid 200, jakie substancje zawiera?

Każda tabletka zawiera jako substancję czynną 200 mg ofloksacyny.

Pozostałe składniki tabletek to: skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, hydroksypropyloceluloza, karmeloza, magnezu stearynian, metylohydroksypropyloceluloza, makrogol 8000, talk, tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tarivid 200 – jak stosować ten lek?

Jak i kiedy należy przyjmować lek Tarivid 200

– Lek należy przyjmować doustnie.
– Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
– W czasie stosowania tabletek Tarivid 200 należy unikać silnego promieniowania słonecznego i nie korzystać z lamp opalających lub solarium.
– Leków zawierających żelazo (na niedokrwistość), zobojętniających kwas żołądkowy (na niestrawność lub zgagę) lub sukralfatu (stosowany w owrzodzeniu żołądka), nie należy przyjmować w ciągu 2 godziny przed i po przyjęciu leku Tarivid 200.
– Jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, powinien zwrócić się do lekarza. Nie należy samodzielnie zmieniać dawkowania leku.
– Czas trwania leczenia zależy od ciężkości zakażenia.
– Zazwyczaj lek należy przyjmować przez 7 do 10 dni. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 2 miesiące.
– Dawki dobowe są zwykle podzielone na dwie równe dawki (poranną i wieczorną). Należy zachować równe odstępy (12 godzin) pomiędzy dawkami przyjmowanymi w ciągu doby.
– Dawki do 400 mg można przyjmować jako pojedynczą dawkę, rano. Większe dawki należy przyjmować jako dwie osobne dawki, rano i wieczorem, mniej więcej co 12 godzin.

Jaką dawkę leku należy przyjmować
– Lekarz zadecyduje ile tabletek leku Tarivid 200 powinien przyjmować pacjent.
– Dawka zależy od rodzaju zakażenia.

Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych, w tym u osób w podeszłym wieku, to od 200 mg do 400 mg każdego dnia. Dawka zależy od miejsca i rodzaju zakażenia.

Zalecane dawkowanie

Niepowikłane zakażenia dolnych dróg moczowych 100 mg (pół tabletki) 2 × na dobę
Niepowikłana rzeżączka 400 mg (2 tabletki) jednorazowo
Zakażenia nerek i układu moczowo-płciowego 200 mg (1 tabletka) 2 × na dobę
Zakażenia dróg oddechowych w tym uszu, nosa i gardła 200 mg (1 tabletka) 2 × na dobę
Zakażenia skóry i tkanek miękkich 200 mg (1 tabletka) 2 × na dobę
Zakażenia jamy brzusznej 200 mg (1 tabletka) 2 × na dobę

W niektórych przypadkach lekarz może zalecić stosowanie większej dawki dobowej leku (600 mg lub nawet 800 mg).

Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku należy zwrócić szczególną uwagę na czynność nerek. Lekarz odpowiednio dostosuje dawkowanie. Patrz też punkt 2 „Zaburzenia dotyczące serca”.

Zaburzenia nerek
Jeśli pacjent ma jakiekolwiek problemy z nerkami, lekarz może zalecić stosowanie mniejszej dawki leku Tarivid 200.

Zaburzenia czynności wątroby
U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby (jak marskość wątroby z wodobrzuszem) może być zmniejszone wydalanie, więc nie zaleca się podawania większej dawki dobowej niż 400 mg.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Tarivid 200 nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Badania moczu
Jeśli pacjent ma mieć wykonane badanie moczu, powinien poinformować lekarza, że przyjmuje lek Tarivid 200. Tarivid 200 może bowiem wpływać na wyniki niektórych badań moczu (np. fałszywie dodatni wynik oznaczenia opioidów i porfiryny).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Tarivid 200, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala, gdyż może być konieczne uzyskanie specjalistycznej pomocy lekarskiej. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku, aby lekarz wiedział, jaki lek został przyjęty. Mogą wystąpić objawy, takie jak: uczucie dezorientacji, zawroty głowy, utrata świadomości, napad drgawek, nudności lub krew w stolcu. Po wprowadzeniu leku do obrotu obserwowano ze strony układu nerwowego następujące objawy: uczucie dezorientacji, napady drgawek, widzenie, odczuwanie lub słyszenie rzeczy, które nie istnieją (omamy) oraz drżenie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tarivid 200 – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki można przyjmować na czczo lub po posiłku. Należy zachować około 2-godzinną przerwę między przyjmowaniem leku Tarivid 200 i leków zobojętniających.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tarivid 200 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Pacjentka nie powinna przyjmować leku Tarivid 200, jeśli:
– jest w ciąży, planuje zajście w ciążę lub przypuszcza, że jest w ciąży
– karmi piersią lub planuje karmić piersią.

Ulotka Tarivid 200 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tarivid 200 200 mg, tabletki powlekane (Ofloxacinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 29 razy

Rozmiar plku 225.17 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tarivid 200 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tarivid 200 200 mg, tabletki powlekane (Ofloxacinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 383.39 KB

Cena - ile kosztuje Tarivid 200?

Cena Tarivid 200 i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tarivid 200.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tarivid 200? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Suplement diety Asystor Slim to innowacyjny dwufazowy preparat wspierający odchudzanie. Opakowanie zawiera 30 tabletek na dzień i 30 tabletek na wieczór! Składniki w nich zawarte dostosowane są dobowego rytmu funkcjonowania organizmu.

Lubisz aromatyczny smak kawy i z rozkoszą oddajesz się jej smakowaniu, nawet kilka razy dziennie? W takim razie koniecznym jest uzupełnianie codziennej diety w składniki mineralne zawarte w NeoMagu, by móc cieszyć się smakiem kawy bez obaw…

BE SLIM 3 zawiera trzy rodzaje tabletek, które przyjmuje się rano, w południe i wieczorem. Preparat działa trzyfazowo: usprawnia procesy trawienne, reguluje wagę i ogranicza łaknienie.

LEN MIELONY został uzyskany w wyniku odtłuszczania. Siemie lniane stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej, zbilansowanej diety. Może być wykorzystywany jako dodatek do zup, pieczywa, sosów czy płatków śniadaniowych.

Oczyszczanie organizmu może być łatwiejsze z suplementem diety Para Farm. Zawiera on kompozycję składników naturalnego pochodzenia, w tym imbir, tymianek, nasiona dyni. Pomogą one usunąć z organizmu szkodliwe bakterie, pasożyty i grzyby.

Swanson Lion's Mane to ekstrakt z soplówki jeżowatej - grzyba pasożytującego na pniach drzew liściastych, którego właściwości - odkryte i wykorzystywane w chińskiej medycynie naturalnej - wpływają łagodzą…

Belissa anti-red to pierwszy preparat który jednocześnie wzmacnia i regeneruje włosy i paznokcie oraz uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne.

MEGARED Extra Strong Omega-3 Krill Oil dzięki niezbędnym nienasyconym kwasom tłuszczowym wspomaga pracę systemu sercowo-naczyniowego oraz działa regulująco na stężenie cholesterolu w organizmie.

Tonaxinum Forte na dzień, to naturalnie wyciszający, poprawiający samopoczucie psychiczne suplement, którego stosowanie w żaden sposób nie zaburza koncentracji i jasnego myślenia. Preparat zawiera L-teanine oraz L-trypotofan.

Seboravit Szampon z czarnej rzepy marki Farmona, to kosmetyk polecany osobom mającym włosy słabe, skłonne do przetłuszczania się. Formuła szamponu Seboravit, zmniejsza aktywność gruczołów łojowych i reguluje wydzielanie sebum.

Preparat zawiera naturalne składniki, które pomagają utrzymać skórę w dobrej kondycji. Suplement diety Bratek z pokrzywą uzupełnia codzienną dietę w ziele bratka i liść pokrzywy. Preparat polecany dla osób, które mają problemy skórne.

ŻURAVIT COMPLEX to naturalny suplement diety w postaci kapsułek, który wspomaga funkcjonowanie układu moczowego, dzięki temu że uniemożliwia chorobotwórczym bakteriom przyleganie do ścian dróg moczowych.

Suplement diety Potas w postaci wygodnych w użyciu, standaryzowanych tabletek umożliwi uzupełnienie niedoborów tej substancji oraz korzystnie wpłynie na funkcjonowanie całego organizmu.

42Vital specjalistyczny środek spożywczy do kontroli masy ciała wraz z profesjonalnym shakerem, dzięki któremu możliwe jest proste i szybkie przygotowanie pełnowartościowych posiłków. Produkt nie zawiera laktozy oraz glutenu. Polecany dla wegetarian.

Arox Płyn na komary, kleszcze i meszki Max to wysoce skuteczny repelent, który cechuje się odpornością na wodę i pot. Preparat zawiera 35% stężenie DEET, dzięki czemu stanowi wielogodzinną ochronę przed owadami i pajęczakami.

Żel łagodzący objawy ospy wietrznej Virasooth w wygodnej postaci aerozolu. Unikalna technologia Osmo Care poprzez schładzanie zmian skórnych zmniejsza swędzenie i ułatwia gojenie ran, zmniejsza ryzyko blizn. Do stosowania od 6. miesiąca życia.

Spacjalna formuła Clinomyn Smokers Sensitive z Polynam delikatnie usuwa nalot z nikotyny, jak również przebarwienia z herbaty, kawy, czerwonego wina i pokarmów, jednocześnie chroni wrażliwe zęby i dziąsła.

Colostrum, to preparat, który w naturalny sposób pomaga podnosić naturalną odporność organizmu oraz ułatwia pozbycie się z organizmu infekcji bakteryjnych i wirusowych. Colostrum zalecane jest po długotrwałych kuracjach antybiotykami.

DUOZINAL syrop to preparat o właściwościach przeciwalergicznych. Działa łagodząco na symptomy uczuleniowego zapalenia błony śluzowej nosa i przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

DOMOWA APTECZKA MELISA to preparat, który działa uspokajająco i ułatwia zasypianie. Wykazuje właściwości rozluźniające mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i w niewielkim stopniu pobudza produkcję żółci i soków żołą…