TARIVID 200

KATEGORIA:
ANTYBIOTYKI
LEKI DLA KOBIET
LEKI DLA MĘŻCZYZN
LEKI GASTROLOGICZNE
LEKI PULMONOLOGICZNE
LEKI UROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

TARIVID 200 - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku TARIVID 200. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku TARIVID 200 w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TARIVID 200? – OPIS I WSKAZANIA

Tarivid 200 zawiera jako substancję czynną ofloksacynę, która należy do grupy leków nazwanych antybiotykami. Działa ona bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia.

Tarivid 200 jest stosowany w leczeniu zakażeń:
– klatki piersiowej lub płuc (w tym zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc)
– gardła, nosa lub uszu
– skóry i tkanki miękkiej (tkanka miękka znajduje się pod skórą i obejmuje mięśnie)
– jamy brzusznej (z wyjątkiem bakteryjnego zapalenia jelit)
– nerek lub pęcherza (drogi moczowe)
– męskich i żeńskich narządów płciowych (drogi rodne), z wyjątkiem kiły; obejmuje to także rzeżączkę, która jest zakażeniem przenoszonym drogą płciową i może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

SKŁAD TARIVID 200, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Każda tabletka zawiera jako substancję czynną 200 mg ofloksacyny.

Pozostałe składniki tabletek to: skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, hydroksypropyloceluloza, karmeloza, magnezu stearynian, metylohydroksypropyloceluloza, makrogol 8000, talk, tytanu dwutlenek (E 171).

JAKIE JEST DAWKOWANIE TARIVID 200? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Jak i kiedy należy przyjmować lek Tarivid 200

– Lek należy przyjmować doustnie.
– Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
– W czasie stosowania tabletek Tarivid 200 należy unikać silnego promieniowania słonecznego i nie korzystać z lamp opalających lub solarium.
– Leków zawierających żelazo (na niedokrwistość), zobojętniających kwas żołądkowy (na niestrawność lub zgagę) lub sukralfatu (stosowany w owrzodzeniu żołądka), nie należy przyjmować w ciągu 2 godziny przed i po przyjęciu leku Tarivid 200.
– Jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, powinien zwrócić się do lekarza. Nie należy samodzielnie zmieniać dawkowania leku.
– Czas trwania leczenia zależy od ciężkości zakażenia.
– Zazwyczaj lek należy przyjmować przez 7 do 10 dni. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 2 miesiące.
– Dawki dobowe są zwykle podzielone na dwie równe dawki (poranną i wieczorną). Należy zachować równe odstępy (12 godzin) pomiędzy dawkami przyjmowanymi w ciągu doby.
– Dawki do 400 mg można przyjmować jako pojedynczą dawkę, rano. Większe dawki należy przyjmować jako dwie osobne dawki, rano i wieczorem, mniej więcej co 12 godzin.

Jaką dawkę leku należy przyjmować
– Lekarz zadecyduje ile tabletek leku Tarivid 200 powinien przyjmować pacjent.
– Dawka zależy od rodzaju zakażenia.

Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych, w tym u osób w podeszłym wieku, to od 200 mg do 400 mg każdego dnia. Dawka zależy od miejsca i rodzaju zakażenia.

Zalecane dawkowanie

Niepowikłane zakażenia dolnych dróg moczowych 100 mg (pół tabletki) 2 × na dobę
Niepowikłana rzeżączka 400 mg (2 tabletki) jednorazowo
Zakażenia nerek i układu moczowo-płciowego 200 mg (1 tabletka) 2 × na dobę
Zakażenia dróg oddechowych w tym uszu, nosa i gardła 200 mg (1 tabletka) 2 × na dobę
Zakażenia skóry i tkanek miękkich 200 mg (1 tabletka) 2 × na dobę
Zakażenia jamy brzusznej 200 mg (1 tabletka) 2 × na dobę

W niektórych przypadkach lekarz może zalecić stosowanie większej dawki dobowej leku (600 mg lub nawet 800 mg).

Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku należy zwrócić szczególną uwagę na czynność nerek. Lekarz odpowiednio dostosuje dawkowanie. Patrz też punkt 2 „Zaburzenia dotyczące serca”.

Zaburzenia nerek
Jeśli pacjent ma jakiekolwiek problemy z nerkami, lekarz może zalecić stosowanie mniejszej dawki leku Tarivid 200.

Zaburzenia czynności wątroby
U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby (jak marskość wątroby z wodobrzuszem) może być zmniejszone wydalanie, więc nie zaleca się podawania większej dawki dobowej niż 400 mg.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Tarivid 200 nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Badania moczu
Jeśli pacjent ma mieć wykonane badanie moczu, powinien poinformować lekarza, że przyjmuje lek Tarivid 200. Tarivid 200 może bowiem wpływać na wyniki niektórych badań moczu (np. fałszywie dodatni wynik oznaczenia opioidów i porfiryny).

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI TARIVID 200, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Tarivid 200, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala, gdyż może być konieczne uzyskanie specjalistycznej pomocy lekarskiej. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku, aby lekarz wiedział, jaki lek został przyjęty. Mogą wystąpić objawy, takie jak: uczucie dezorientacji, zawroty głowy, utrata świadomości, napad drgawek, nudności lub krew w stolcu. Po wprowadzeniu leku do obrotu obserwowano ze strony układu nerwowego następujące objawy: uczucie dezorientacji, napady drgawek, widzenie, odczuwanie lub słyszenie rzeczy, które nie istnieją (omamy) oraz drżenie.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletki można przyjmować na czczo lub po posiłku. Należy zachować około 2-godzinną przerwę między przyjmowaniem leku Tarivid 200 i leków zobojętniających.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ TARIVID 200 W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Pacjentka nie powinna przyjmować leku Tarivid 200, jeśli:
– jest w ciąży, planuje zajście w ciążę lub przypuszcza, że jest w ciąży
– karmi piersią lub planuje karmić piersią.

ULOTKA LEKU TARIVID 200 – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – TARIVID 200 CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - TARIVID 200 CENA, REFUNDACJA

TARIVID 200 OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here