Spis leków zawierających substancję: Ofloksacyna

FARMIFLOX

FARMIFLOX to lek w postaci kropli do oczu, który jest stosowany w leczeniu infekcji zewnętrznych części oka, takich jak niektóre rodzaje zapalenia spojówek. Preparat ten należy do grupy leków przeciwbakteryjnych, zwanych fluorochinolonami. Dzięki swoim właściwościom, FARMIFLOX skutecznie zwalcza bakterie, które powodują infekcje oczu. Produkt leczniczy FARMIFLOX jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 1. roku życia. Nie jest zalecany do stosowania u niemowląt przed ukończeniem 1. roku życia.

Floxal

Floxal to lek przeciwbakteryjny zawierający substancję czynną ofloksacynę, która należy do grupy fluorochinolonów. Stosowany jest w leczeniu zakażeń przedniego odcinka oka wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na ofloksacynę, takie jak bakteryjne zapalenie spojówek, rogówki, brzegów powiek, worka łzowego, jęczmień, wrzód rogówki. Dostępny jest w dwóch formach: kropli do oczu i maści do oczu. Lek jest dostępny na receptę.

Floximox

Floximox – krople do oczu – syntetyczny chemioterapeutyk, który dzięki zawartości ofloksacyny wykazuje właściwości bakteriobójcze. Skutecznie łagodzi dolegliwości związane z występowaniem stanu zapalnego rogówki lub spojówki oka.

Oflodinex

Oflodinex

Oflodinex to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera ofloksacynę, antybiotyk z grupy chinolonów. Jest stosowany w leczeniu powierzchownych zakażeń oka, takich jak bakteryjne zapalenie spojówek i zapalenie rogówki, wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na działanie ofloksacyny. Lek jest dostępny na receptę.

Ofloxacin ELC

Ofloxacin ELC to lek na receptę, dostępny w postaci kropli do oczu. Substancją czynną leku jest ofloksacyna. Jest to lek przeciwbakteryjny z grupy fluorochinolonów. Stosowany jest w leczeniu infekcji zewnętrznych części oka, takich jak niektóre rodzaje zapalenia spojówek. Ofloksacyna jest skuteczna wobec wielu szczepów bakteryjnych powodujących zakażenia oczu. Po podaniu do worka spojówkowego dobrze przenika przez rogówkę. Stosowana miejscowo do oka nie powoduje działania ogólnoustrojowego o znaczeniu klinicznym.

Ofloxacin-POS

Ofloxacin-POS to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera ofloksacynę. Ofloksacyna należy do grupy leków zwanych 4-chinolonowymi lekami przeciwbakteryjnymi. Lek jest stosowany u dorosłych i dzieci w leczeniu powierzchownych zakażeń oka, takich jak bakteryjne zapalenie spojówki i zapalenie rogówki wywołane przez drobnoustroje wrażliwe na ofloksacynę. Jest dostępny na receptę.

Ofloxamed

Ofloxamed to lek, który zawiera substancję czynną ofloksacynę. Jest to antybiotyk z grupy fluorochinolonów, który działa przeciwbakteryjnie. Ofloxamed jest stosowany w leczeniu różnych zakażeń bakteryjnych, w tym zakażeń układu moczowego, zapalenia płuc i zakażeń skóry. Lek jest dostępny na receptę.

Oxycodon Stada

Oxycodon Stada to silny lek przeciwbólowy z grupy opioidów, który działa na ośrodkowy układ nerwowy. Jest stosowany w leczeniu silnego bólu, który nie ustępuje po zastosowaniu innych leków przeciwbólowych. Przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 roku życia. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Tarivid 200

Tarivid 200 to antybiotyk z grupy fluorochinolonów, który zawiera substancję czynną ofloksacynę. Jest dostępny na receptę. Działa bakteriobójczo na bakterie wywołujące zakażenia. Stosowany jest w leczeniu zakażeń układu moczowo-płciowego, dróg oddechowych, układu pokarmowego, kości i stawów, ucha, nosa i gardła. Dotyczy to zakażeń wywołanych bakteriami wrażliwymi na ten antybiotyk.

VisioFlox

VisioFlox to preparat medyczny, który zawiera ofloksacynę – substancję czynną znaną jako antybiotyk. Działanie ofloksacyny polega na hamowaniu enzymu bakteryjnego, zwanego gyrazą. W wyniku tego procesu metabolizm bakterii zostaje zaburzony, co prowadzi do ich śmierci. Lek VisioFlox jest stosowany w leczeniu różnych chorób oczu, takich jak przewlekłe zapalenie spojówek, zapalenie rogówki, owrzodzenia rogówki oraz zakażenia chlamydiami. Preparat ten jest przeznaczony dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej pierwszego roku życia. Lek jest dostępny na receptę.