TarginJak działa i kiedy stosujemy Targin?

Targin zawiera jako substancje czynne chlorowodorek oksykodonu oraz chlorowodorek naloksonu.

Chlorowodorek oksykodonu odpowiedzialny jest za działanie przeciwbólowe leku Targin i jest silnym lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów. Druga substancja czynna leku Targin – chlorowodorek naloksonu – zapobiega zaparciom. Zaburzenie pracy jelit to powszechne działanie niepożądane podczas leczenia lekami opioidowymi.

Lek Targin jest wskazany w leczeniu silnego bólu, który może być odpowiednio kontrolowany przy zastosowaniu leków opioidowych. Chlorowodorek naloksonu przeciwdziała zaparciom.
Lek Targin ma postać tabletek o przedłużonym uwalnianiu, co oznacza, że substancje czynne są uwalniane z tabletki przez wydłużony czas. Ich działanie utrzymuje się przez 12 godzin.

REKLAMA


Zobacz także:

Ranking tabletek na odchudzanie 2020

Kluczową kwestią w odchudzaniu jest dieta i aktywność fizyczna. Warto jednak wesprzeć swoje starania, stosując właściwe produkty. Zapoznaj się z rankingiem suplementów wspomagających odchudzanie.

TabletkiOcenaCena
1. Piperinox 9.2Sprawdź!
2. Keto Actives8.9Sprawdź!
3. Probiosin Plus8.1Sprawdź!
4. Green Barley Plus7.8Sprawdź!
5. African Mango7.5 Sprawdź!

Jaki jest skład Targin, jakie substancje zawiera?

Lek Targin, 5 mg + 2,5 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Substancjami czynnymi leku są oksykodonu chlorowodorek i naloksonu chlorowodorek.
1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 5 mg chlorowodorku oksykodonu, co odpowiada 4,5 mg oksykodonu oraz 2,73 mg bezwodnego chlorowodorku naloksonu, co odpowiada 2,5 mg chlorowodorku naloksonu i 2,25 mg naloksonu.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Hydroksypropyloceluloza, etyloceluloza, alkohol stearylowy, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki:
Alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk, błękit brylantowy FCF (E133).

Lek Targin, 10 mg + 5 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Substancjami czynnymi leku są oksykodonu chlorowodorek i naloksonu chlorowodorek.
1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 10 mg oksykodonu chlorowodorku, co odpowiada 9,0 mg oksykodonu oraz 5,45 mg dwuwodnego chlorowodorku naloksonu, co odpowiada 5,0 mg chlorowodorku naloksonu i 4,5 mg naloksonu.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Powidon K30, etyloceluloza, alkohol stearylowy, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki:
Alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk.

Lek Targin, 20 mg + 10 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Substancjami czynnymi leku są oksykodonu chlorowodorek i naloksonu chlorowodorek.
1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 20 mg oksykodonu chlorowodorku, co odpowiada 18,0 mg oksykodonu oraz 10,9 mg dwuwodnego chlorowodorku naloksonu, co odpowiada 10,0 mg chlorowodorku naloksonu i 9 mg naloksonu.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Powidon K30, etyloceluloza, alkohol stearylowy, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki:
alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk, żelaza tlenek czerwony (E172).

Lek Targin, 40 mg + 20 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Substancjami czynnymi leku są chlorowodorek oksykodonu i chlorowodorek naloksonu.
1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 40 mg oksykodonu chlorowodorku, co odpowiada 36 mg oksykodonu oraz 21,8 mg dwuwodnego chlorowodorku naloksonu, co odpowiada 20,0 mg chlorowodorku naloksonu i 18 mg naloksonu

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Powidon K30, etyloceluloza, alkohol stearylowy, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki:
Alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk, żelaza tlenek żółty (E172).

Dowiedz się więcej na temat substancji: , .

Dawkowanie preparatu Targin – jak stosować ten lek?

Dokładny sposób dawkowania w poniższej ulotce lub chaarakterystyce.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjął większą niż zalecana dawkę leku Targin należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie leku może objawiać się:
· zwężeniem źrenic
· powolnym i płytkim oddechem (depresja oddechowa)
· stanem podobnym do odurzenia narkotykowego (senność aż do otępienia)
· zmniejszonym napięciem mięśni (hipotonia)
· spowolnieniem tętna oraz
· spadkiem ciśnienia krwi
W ciężkich przypadkach może wystąpić utrata świadomości (śpiączka), zatrzymanie wody w płucach i zapaść krążeniowa, które mogą prowadzić do zgonu.
Należy unikać angażowania się w czynności wymagające zwiększonej uwagi (np. kierowanie pojazdami).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Targin – czy mogę spożywać alkohol?

Picie alkoholu w czasie stosowania leku Targin może spowodować senność lub zwiększać ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych, takich jak płytki oddech z ryzykiem bezdechu i utraty przytomności. Picie alkoholu w czasie stosowania leku Targin jest przeciwwskazane.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Targin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy unikać stosowania leku Targin u kobiet w ciąży o ile to możliwe. Stosowanie leku Targin przez dłuższy czas w czasie ciąży może spowodować wystąpienie objawów z odstawienia u noworodka. Jeśli lek Targin stosowany jest podczas porodu u noworodka może wystąpić depresja oddechowa (powolny i płytki oddech).

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Targin i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Targin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Targin. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:


REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Targin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Targin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Targin.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(22 ocen, średnia: 5,59 na 10)

7 OPINIE O LEKU

    • beata – idź na detox !!! Sama się nie wyrwiesz – nie przetrwasz !!! Kiedyś najlepszym moim zdaniem był w Suchym Jarze (Kraków), mieli francuskie bardzo dobre leki i bez bólu przechodzi się odtrucie i to całkowicie, że po wyjściu jesteś całkowicie bez najmniejszych objawów abstynencji (absty). Potem nigdy – NIGDY, NIGDY. NIGDY nie zbliżaj się do opiatów !!! Świat nie jest idealny – mimo swych ułomności, wielu rozczarowań dalej jest piękny i wart poznania !!! Staraj się być szczęśliwą.

  1. Ja bałam się targinu bo mowią lekarze że jest morfina w składzie i nie chętnie(niechca mi przepisać)mam problem z kręgosłupem.Neurchirurg nie każe mi się podać operacji bo to jest ogromne ryzyko .Lędzwiowy .przepuchlina .Na własne ryzyko .Wziełam Targin i tak jakby mi pomaga czuję się lepiej.Ale co z tego jak lekarze niechcą przepisać.A jestem leczona przez poradnię bólu ketanolę Forte na którym się zawodzę bo mnie boli od niego żołądek,opokam też mi nie pomaga.Wezmę Targin jest mi znacznie lżej.Problem recepya.

    • Biorę go od 4 lat żadne inne leki przeciw bólowe nie pomagały byłam w szpitalu na terapii przeciwbólowe i teraz nieco 4 tygodniach ciężkiego bólu i nie przesłanych nocy i dni mój lekarz domowy dał mi targi spalam 13 GODZIN BYLAM SZELIGA ZE COŚ TAK IE JEST I DO DZIŚ GO BIORĘ JEST MOCNO BOLI

  2. Od tygodni mam bardzo silne bole kregosłupa,miesni ,ogolnie mowiac boli,boli wszystko,stosowalam rozne tabletki przeciw bólowe,pomagaly na chwile,ból jest coraz silniejszy,zdecydowalam sie na lek Targin,,mam brać co 12 godzin,na chwilę obecną wziełam dopiero druga tabletke, ból ustapił,moze nie do konca ale juz sie tak nie mecze,dobrze spałam,co od tygodni spałam nie wiele.fakt ze czuje sie moze nie super ale nie cierpie. Znaczna porawa.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.