TARGIN

Podmiot odpowiedzialny: Norpharma A/S

WSKAZANIA

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU TARGIN ORAZ JAK DZIAŁA TEN LEK?

Targin zawiera jako substancje czynne chlorowodorek oksykodonu oraz chlorowodorek naloksonu.

Chlorowodorek oksykodonu odpowiedzialny jest za działanie przeciwbólowe leku Targin i jest silnym lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów. Druga substancja czynna leku Targin – chlorowodorek naloksonu – zapobiega zaparciom. Zaburzenie pracy jelit to powszechne działanie niepożądane podczas leczenia lekami opioidowymi.

Lek Targin jest wskazany w leczeniu silnego bólu, który może być odpowiednio kontrolowany przy zastosowaniu leków opioidowych. Chlorowodorek naloksonu przeciwdziała zaparciom.
Lek Targin ma postać tabletek o przedłużonym uwalnianiu, co oznacza, że substancje czynne są uwalniane z tabletki przez wydłużony czas. Ich działanie utrzymuje się przez 12 godzin.

SKŁAD

JAKI JEST SKŁAD LEKU TARGIN ? JAKĄ ZAWIERA SUBSTANCJĘ CZYNNĄ ORAZ SUBSTANCJE POMOCNICZE?

Lek Targin, 5 mg + 2,5 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Substancjami czynnymi leku są oksykodonu chlorowodorek i naloksonu chlorowodorek.
1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 5 mg chlorowodorku oksykodonu, co odpowiada 4,5 mg oksykodonu oraz 2,73 mg bezwodnego chlorowodorku naloksonu, co odpowiada 2,5 mg chlorowodorku naloksonu i 2,25 mg naloksonu.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Hydroksypropyloceluloza, etyloceluloza, alkohol stearylowy, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki:
Alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk, błękit brylantowy FCF (E133).

Lek Targin, 10 mg + 5 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Substancjami czynnymi leku są oksykodonu chlorowodorek i naloksonu chlorowodorek.
1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 10 mg oksykodonu chlorowodorku, co odpowiada 9,0 mg oksykodonu oraz 5,45 mg dwuwodnego chlorowodorku naloksonu, co odpowiada 5,0 mg chlorowodorku naloksonu i 4,5 mg naloksonu.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Powidon K30, etyloceluloza, alkohol stearylowy, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki:
Alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk.

Lek Targin, 20 mg + 10 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Substancjami czynnymi leku są oksykodonu chlorowodorek i naloksonu chlorowodorek.
1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 20 mg oksykodonu chlorowodorku, co odpowiada 18,0 mg oksykodonu oraz 10,9 mg dwuwodnego chlorowodorku naloksonu, co odpowiada 10,0 mg chlorowodorku naloksonu i 9 mg naloksonu.

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Powidon K30, etyloceluloza, alkohol stearylowy, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki:
alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk, żelaza tlenek czerwony (E172).

Lek Targin, 40 mg + 20 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Substancjami czynnymi leku są chlorowodorek oksykodonu i chlorowodorek naloksonu.
1 tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 40 mg oksykodonu chlorowodorku, co odpowiada 36 mg oksykodonu oraz 21,8 mg dwuwodnego chlorowodorku naloksonu, co odpowiada 20,0 mg chlorowodorku naloksonu i 18 mg naloksonu

Inne składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Powidon K30, etyloceluloza, alkohol stearylowy, laktoza jednowodna, talk, magnezu stearynian.
Otoczka tabletki:
Alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk, żelaza tlenek żółty (E172).

DAWKOWANIE

JAKIE JEST ZALECANE DAWKOWANIE LEKU TARGIN? JAK BEZPIECZNIE STOSOWAĆ TEN LEK? JAK DŁUGO STOSOWAĆ? INSTRUKCJA STOSOWANIA.

Dokładny sposób dawkowania w poniższej ulotce lub chaarakterystyce.

PRZYJĘCIE ZBYT DUŻEJ DAWKI

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU PRZEDAWKOWANIA LEKU? CO ZROBIĆ, GDY PRZYPADKOWO PRZYJĘTO WIĘKSZĄ DAWKĘ LEKU NIŻ ZALECANA?

Jeśli pacjent przyjął większą niż zalecana dawkę leku Targin należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie leku może objawiać się:
· zwężeniem źrenic
· powolnym i płytkim oddechem (depresja oddechowa)
· stanem podobnym do odurzenia narkotykowego (senność aż do otępienia)
· zmniejszonym napięciem mięśni (hipotonia)
· spowolnieniem tętna oraz
· spadkiem ciśnienia krwi
W ciężkich przypadkach może wystąpić utrata świadomości (śpiączka), zatrzymanie wody w płucach i zapaść krążeniowa, które mogą prowadzić do zgonu.
Należy unikać angażowania się w czynności wymagające zwiększonej uwagi (np. kierowanie pojazdami).

PRZYJMOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

ZASTOSOWANIE LEKU PRZY JEDNOCZESNYM SPOŻYWANIU POKARMÓW I NAPOJÓW. CZY MOŻNA JEŚĆ I PIĆ STOSUJĄC LEK? CZY MOŻNA PIĆ ALKOHOL?

Picie alkoholu w czasie stosowania leku Targin może spowodować senność lub zwiększać ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych, takich jak płytki oddech z ryzykiem bezdechu i utraty przytomności. Picie alkoholu w czasie stosowania leku Targin jest przeciwwskazane.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

STOSOWANIE W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

CZY KOBIETA BĘDĄCA W CIĄŻY LUB KARMIĄCA PIERSIĄ MOŻE ZAŻYWAĆ LEK? JAKIE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NALEŻY ZACHOWAĆ?

Należy unikać stosowania leku Targin u kobiet w ciąży o ile to możliwe. Stosowanie leku Targin przez dłuższy czas w czasie ciąży może spowodować wystąpienie objawów z odstawienia u noworodka. Jeśli lek Targin stosowany jest podczas porodu u noworodka może wystąpić depresja oddechowa (powolny i płytki oddech).

ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.

ULOTKA LEKU TARGIN (pliki PDF lub DOC)CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHPL zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznyc.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - TARGIN CHPL (pliki PDF lub DOC)CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta. Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: 8632901.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

Portal baza-lekow.com.pl założony został w 2013 roku. Prowadzony jest przy współpracy z copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Wszelkie informacje merytoryczne o lekach, przygotowane zostały w oparciu o dane publikowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków.

OPINIE PACJENTÓW / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

7 KOMENTARZE

    • beata – idź na detox !!! Sama się nie wyrwiesz – nie przetrwasz !!! Kiedyś najlepszym moim zdaniem był w Suchym Jarze (Kraków), mieli francuskie bardzo dobre leki i bez bólu przechodzi się odtrucie i to całkowicie, że po wyjściu jesteś całkowicie bez najmniejszych objawów abstynencji (absty). Potem nigdy – NIGDY, NIGDY. NIGDY nie zbliżaj się do opiatów !!! Świat nie jest idealny – mimo swych ułomności, wielu rozczarowań dalej jest piękny i wart poznania !!! Staraj się być szczęśliwą.

  1. Ja bałam się targinu bo mowią lekarze że jest morfina w składzie i nie chętnie(niechca mi przepisać)mam problem z kręgosłupem.Neurchirurg nie każe mi się podać operacji bo to jest ogromne ryzyko .Lędzwiowy .przepuchlina .Na własne ryzyko .Wziełam Targin i tak jakby mi pomaga czuję się lepiej.Ale co z tego jak lekarze niechcą przepisać.A jestem leczona przez poradnię bólu ketanolę Forte na którym się zawodzę bo mnie boli od niego żołądek,opokam też mi nie pomaga.Wezmę Targin jest mi znacznie lżej.Problem recepya.

    • Biorę go od 4 lat żadne inne leki przeciw bólowe nie pomagały byłam w szpitalu na terapii przeciwbólowe i teraz nieco 4 tygodniach ciężkiego bólu i nie przesłanych nocy i dni mój lekarz domowy dał mi targi spalam 13 GODZIN BYLAM SZELIGA ZE COŚ TAK IE JEST I DO DZIŚ GO BIORĘ JEST MOCNO BOLI

  2. Od tygodni mam bardzo silne bole kregosłupa,miesni ,ogolnie mowiac boli,boli wszystko,stosowalam rozne tabletki przeciw bólowe,pomagaly na chwile,ból jest coraz silniejszy,zdecydowalam sie na lek Targin,,mam brać co 12 godzin,na chwilę obecną wziełam dopiero druga tabletke, ból ustapił,moze nie do konca ale juz sie tak nie mecze,dobrze spałam,co od tygodni spałam nie wiele.fakt ze czuje sie moze nie super ale nie cierpie. Znaczna porawa.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here