Konsultacja merytoryczna:

Tarsime

Tarsime

Tarsime jest antybiotykiem stosowanym u dorosłych i dzieci. Lek działa niszcząc bakterie wywołujące zakażenia. Należy do grupy leków nazywanych cefalosporynami.

Tarsime jest stosowany do leczenia zakażeń:
● gardła
● zatok
● ucha środkowego
● płuc lub klatki piersiowej
● układu moczowego
● skóry i tkanek miękkich.

Tarsime może być również stosowany:

● w leczeniu wczesnej postaci choroby z Lyme (boreliozy – zakażenia przenoszonego przez kleszcze).

Jaki jest skład Tarsime, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest: cefuroksym (postaci cefuroksymu aksetylu).
125 mg – jedna tabletka zawiera 125 mg cefuroksymu w postaci cefuroksymu aksetylu.
250 mg – jedna tabletka zawiera 250 mg cefuroksymu w postaci cefuroksymu aksetylu.
500 mg – jedna tabletka zawiera 500 mg cefuroksymu w postaci cefuroksymu aksetylu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tarsime – jak stosować ten lek?

Dorośli
Zwykle stosowana dawka leku wynosi od 250 mg do 500 mg dwa razy na dobę, w zależności od ciężkości i rodzaju zakażenia.

Dzieci
Zwykle stosowana dawka leku wynosi od 10 mg/kg mc. (nie więcej niż 125 mg) do 15 mg/kg mc. (nie więcej niż 250 mg) dwa razy na dobę, w zależności od:
• ciężkości i rodzaju zakażenia,
• masy ciała i wieku dziecka, nie więcej niż 500 mg na dobę.

Nie zaleca się stosowania leku Tarsime u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy, ponieważ nie są znane bezpieczeństwo stosowania i skuteczność leku w tej grupie wiekowej. W zależności od choroby oraz od tego, jak pacjent reaguje na leczenie, lekarz może zmienić dawkę początkową lub może zalecić więcej niż jeden cykl leczenia.

Pacjenci z chorymi nerkami
Jeżeli pacjent ma chore nerki, lekarz może zmienić dawkowanie leku.
Jeśli pacjenta to dotyczy, powinien powiedzieć o tym lekarzowi.

Sposób podawania
Tarsime należy przyjmować po posiłku. Pomoże to zwiększyć skuteczność leczenia. Tabletki Lek należy połknąć w całości, popijając wodą. Tabletek nie należy rozgryzać, kruszyć ani dzielić – może to zmniejszyć skuteczność leczenia.

Czas leczenia
Czas leczenia ustali lekarz w zależności od ciężkości i rodzaju zakażenia. Należy przestrzegać zaleceń lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjent przyjął większą niż zalecana dawkę leku Tarsime, mogą wystąpić u niego zaburzenia neurologiczne, w szczególności zwiększa się ryzyko drgawek (napadów padaczkowych).

Niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem lub wezwać pogotowie ratunkowe. Jeśli to możliwe, należy pokazać opakowanie po leku Tarsime.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tarsime – czy mogę spożywać alkohol?

Tarsime należy przyjmować po posiłku. Pomoże to zwiększyć skuteczność leczenia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tarsime w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy poinformować lekarza przed przyjęciem leku Tarsime:
– jeżeli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa, że może być w ciąży lub planuje zajść w ciążę,
– jeżeli pacjentka karmi piersią.

Lekarz oceni, czy korzyści dla pacjentki, wynikające ze stosowania leku Tarsime podczas ciąży i karmienia piersią, przeważają nad zagrożeniami dla dziecka.

Ulotka Tarsime – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tarsime, 125 mg, 250 mg, 500 mg, tabletki powlekane (Cefuroximum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 246.35 KB


TARSIME, 750 mg, 1500 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i infuzji (Cefuroximum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 213.14 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tarsime m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tarsime, 125 mg, 250 mg, 500 mg, tabletki powlekane (Cefuroximum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 463.79 KB


TARSIME, 750 mg, 1500 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i infuzji (Cefuroximum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 249.29 KB

Cena - ile kosztuje Tarsime?

Cena Tarsime i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tarsime.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tarsime? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Inofem (Opakowanie: 60 )Inofem (Opakowanie: 60 ) to suplement diety wspomagający utrzymanie równowagi hormonalnej u kobiet. Wpływa na prawidłowe wydzielanie insuliny czy hormonów kobiecych. Wspiera walkę z niepłodnością i poprawia jakość komórek jajowych.
Efekt działania Inofem (Opakowanie: 60 )Inofem (Opakowanie: 60 ) zawiera dwie witaminy z grupy witamin B. Mio-inozytol – zwany także witaminą B8 – reguluje wydzielanie hormonów przez mózg i jajniki. Jest waż…

46.99 

Zastosowanie Troxerutin Synteza kapsułki (Opakowanie: 64 )Troxerutin Synteza kapsułki (Opakowanie: 64 ) jest lekiem stosowanym u osób z zaburzeniami krążenia układu żylnego i limfatycznego.
Efekt działania Troxerutin Synteza kapsułki (Opakowanie: 64 )Substancja czynna leku wykazuje działanie ochronne na naczynia krwionośne żylne i limfatyczne, uelastycznia je i wzmacnia, czym przyczynia się do ich odporności na uszkodzenia. Lek działa również ochronnie na wątrobę…

32.87 

Auromere ayurvedische Zahnpaste (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

20.99 

Zastosowanie Basen Citrate Pur proszek wspomagający odchudzanie (Opakowanie: 216 g)Równowaga kwasowo-zasadowa w organizmie jest warunkiem odpowiedniego metabolizmu – przemiany materii. Podczas odchudzania, w procesie metabolizmu mogą powstawać kwaśne produkty rozkładu, hamujące dalszą utratę tłuszczu.

Basen Citrate Pur proszek wspomagający odchudzanie (Opakowanie: 216 g) zawiera związki mineralne, które są optymalnie przyswajane przez organizm i zapobiegają utrudnianiu procesu odchudzania – cytryniany wapnia, magnezu oraz potasu. Cytryniany…

61.99 

Zastosowanie Elmex Sensitive Professional pasta do zębów (Opakowanie: 75 ml)Nowa pasta Elmex Sensitive Professional pasta do zębów (Opakowanie: 75 ml) przynosi natychmiastową i długotrwałą ulgę w przypadku nadwrażliwości zębów. Zawiera innowacyjną formułę z PRO-ARGININĄ - substancją stosowaną w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Jej działanie polega na uszczelnianiu kanałów, które prowadzą do nerwów wrażliwych zębów. Regularne stosowanie…

35.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief