TAMZUL

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

TAMZUL - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku TAMZUL. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku TAMZUL w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TAMZUL? – OPIS I WSKAZANIA

Lek TAMZUL 0,4 mg kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu stosuje się w leczeniu zaburzeń oddawania moczu spowodowanych łagodnym rozrostem gruczołu krokowego (BPH – powiększona prostata).

Substancja czynna zawarta w kapsułce jest tak zwanym blokerem alfa 1A, który zmniejsza skurcz mięśni gruczołu krokowego oraz cewki moczowej. To ułatwia przepływ moczu przez cewkę moczową i pomaga w oddawaniu moczu.

SKŁAD TAMZUL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest tamsulosyna w postaci tamsulosyny chlorowodorku.

Inne składniki leku to:
Zawartość kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, kwasu metakrylowego i akrylanu etylu kopolimer (1:1), polisorbat 80, sodu laurylosiarczan, trietylu cytrynian, talk.

Otoczka kapsułki: żelatyna, indygotyna (E 132), tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółtyr (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172).

Tusz: żelaza tlenek czarny (E 172), szelak, glikol propylenowy.

JAKIE JEST DAWKOWANIE TAMZUL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek TAMZUL należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować Się z lekarzem lub farmaceutą.

Zaleca się przyjmowanie jednej kapsułki leku TAMZUL jeden raz na dobę po pierwszym posiłku.

Kapsułki należy przyjmować w całości, na stojąco lub siedząco, popijając szklanką wody.

Kapsułek nie wolno żuć.

Lekarz przepisuje właściwą dawkę i określa właściwy czas leczenia.

Nie należy dowolnie zmieniać dawki leku.

Jeżeli odnosi się wrażenie, ze działanie leku TAMZUL jest za mocne lub za słabe należy porozumieć się z lekarzem lub farmaceutą.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI TAMZUL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku TAMZUL należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tamsulosyna powinna być przyjmowana po pierwszym posiłku w ciągu dnia.
Przyjmowanie tamsulosyny na pusty żołądek może zwiększyć liczbę działań niepożądanych lub nasilić ich intensywność.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ TAMZUL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lek przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn.

ULOTKA LEKU TAMZUL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – TAMZUL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

REZERWACJA LEKU W APTECE - TAMZUL CENA, REFUNDACJA

TAMZUL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here