Terlipressin SUN

12345678910
(1 ocen, średnia: 4,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Lek Terlipressin SUN jest syntetycznym hormonem przysadki mózgowej. Lek Terlipressin SUN stosuje się w leczeniu krwawienia z poszerzonych żył w części przewodu pokarmowego prowadzącej do żołądka (krwawienie z żylaków przełyku).

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest terlipresyna ( w postaci terlipresyny octanu). Każda ampułka zawiera 0,85 mg terlipresyny w postaci 1 mg terlipresyny octanu, w 8,5 mL roztworu do wstrzykiwań.

Każdy mL zawiera 0,1 mg terlipresyny w postaci 0,12 mg terlipresyny octanu.

Pozostałe składniki to: sodu octan trójwodny, sodu chlorek, kwas octowy lodowaty (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Dorośli
Początkowo od 1 do 2 mg octanu terlipresyny (co odpowiada 8,5 do 17 mL roztworu do wstrzykiwań), podawane w powolnym wstrzyknięciu dożylnym. Dawka zależy od masy ciała pacjenta. Po podaniu początkowego wstrzyknięcia, dawka może być zmniejszona do 1 mg octanu terlipresyny (co odpowiada  8,5 mL roztworu) co 4 do 6 godzin.

Maksymalna dawka dobowa wynosi 120 mikrogramów na kilogram masy ciała.

Stosowanie u osób w podeszłym wieku
Jeśli pacjent jest w wieku powyżej 70 lat, powinien porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem leku Terlipressin SUN.

Sposób podawania
Lek Terlipressin SUN należy podawać w powolnym wstrzyknięciu dożylnym.

Czas trwania leczenia
Stosowanie tego leku jest ograniczone do 2-3 dni w zależności od przebiegu choroby.

REKLAMA

Przedawkowanie

Nie należy przekraczać zaleconej dawki. W przypadku zastosowania zbyt dużej dawki może wystąpić nagłe zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, szczególnie u pacjentów z istniejącym wcześniej nadciśnieniem tętniczym. W takim przypadku pacjent otrzyma inny lek, zwany alfa-blokerem (np. klonidyna), w celu regulacji ciśnienia tętniczego krwi.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli wystąpi uczucie oszołomienia, zawroty głowy lub uczucie omdlewania, ponieważ mogą to być objawy wolnej czynności serca. Można to leczyć podaniem innego leku, zwanego atropiną.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Bark odrębnych zaleceń.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Lek Terlipressin SUN można stosować tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za konieczne. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie wiadomo, czy lek Terlipressin SUN przenika do mleka kobiecego, dlatego nie jest znany możliwy wpływ na dziecko. Należy omówić z lekarzem możliwe ryzyko dla dziecka.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.