Konsultacja merytoryczna:

Terlipressin SUN

Lek Terlipressin SUN jest syntetycznym hormonem przysadki mózgowej. Lek Terlipressin SUN stosuje się w leczeniu krwawienia z poszerzonych żył w części przewodu pokarmowego prowadzącej do żołądka (krwawienie z żylaków przełyku).

Jaki jest skład Terlipressin SUN, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest terlipresyna ( w postaci terlipresyny octanu). Każda ampułka zawiera 0,85 mg terlipresyny w postaci 1 mg terlipresyny octanu, w 8,5 mL roztworu do wstrzykiwań.

Każdy mL zawiera 0,1 mg terlipresyny w postaci 0,12 mg terlipresyny octanu.

Pozostałe składniki to: sodu octan trójwodny, sodu chlorek, kwas octowy lodowaty (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Terlipressin SUN – jak stosować ten lek?

Dorośli
Początkowo od 1 do 2 mg octanu terlipresyny (co odpowiada 8,5 do 17 mL roztworu do wstrzykiwań), podawane w powolnym wstrzyknięciu dożylnym. Dawka zależy od masy ciała pacjenta. Po podaniu początkowego wstrzyknięcia, dawka może być zmniejszona do 1 mg octanu terlipresyny (co odpowiada  8,5 mL roztworu) co 4 do 6 godzin.

Maksymalna dawka dobowa wynosi 120 mikrogramów na kilogram masy ciała.

Stosowanie u osób w podeszłym wieku
Jeśli pacjent jest w wieku powyżej 70 lat, powinien porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem leku Terlipressin SUN.

Sposób podawania
Lek Terlipressin SUN należy podawać w powolnym wstrzyknięciu dożylnym.

Czas trwania leczenia
Stosowanie tego leku jest ograniczone do 2-3 dni w zależności od przebiegu choroby.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie należy przekraczać zaleconej dawki. W przypadku zastosowania zbyt dużej dawki może wystąpić nagłe zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, szczególnie u pacjentów z istniejącym wcześniej nadciśnieniem tętniczym. W takim przypadku pacjent otrzyma inny lek, zwany alfa-blokerem (np. klonidyna), w celu regulacji ciśnienia tętniczego krwi.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli wystąpi uczucie oszołomienia, zawroty głowy lub uczucie omdlewania, ponieważ mogą to być objawy wolnej czynności serca. Można to leczyć podaniem innego leku, zwanego atropiną.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Terlipressin SUN – czy mogę spożywać alkohol?

Bark odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Terlipressin SUN w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Terlipressin SUN można stosować tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za konieczne. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Nie wiadomo, czy lek Terlipressin SUN przenika do mleka kobiecego, dlatego nie jest znany możliwy wpływ na dziecko. Należy omówić z lekarzem możliwe ryzyko dla dziecka.

Ulotka Terlipressin SUN – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Terlipressin SUN, 0,1 mg/mL, roztwór do wstrzykiwań (Terlipressinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 304.48 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Terlipressin SUN m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Terlipressin SUN, 0,1 mg/mL, roztwór do wstrzykiwań (Terlipressinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 454.86 KB

Cena - ile kosztuje Terlipressin SUN?

Cena Terlipressin SUN i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Terlipressin SUN.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Terlipressin SUN? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

PROSLIMER DuoLife ogranicza apetyt i wywołuje uczucie sytości. Przyśpiesza metabolizm oraz wspomaga procesy trawienne. Przyczynia się do zredukowania tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

Żel Ibum to produkt leczniczy zawierający dwie substancje czynne – ibuprofen oraz lewomentol. Wskazaniem do stosowania preparatu są bóle mięśniowe, bóle związane z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego (m.in. nerwobóle), bóle pleców.

AAKG 1250 Extreme Mega Caps to suplement diety dla osób aktywnych fizycznie, sportowców, osób aktywnych i dbających o dobrą kondycję fizyczną oraz seksualną. W składzie AAKG 1250 Extreme znajdziemy alfa ketoglutaran argininy.

Wysokiej jakości, naturalny suplement diety Aliness Witamina K2 Mono Forte MK-7 dostarcza do organizmu odpowiednią porcję ważnej dla stanu kości i naczyń krwionośnych witaminy K2 w postaci all-trans menachinonu 7.

Procto-Hemolan działa leczniczo i łagodząco na objawy spowodowane zewnętrznymi i wewnętrznymi żylakami odbytu (ból, pieczenie, swedzenie, napięcie skóry). Zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych i poprawia napięcie ścian naczyń krwionośnych.

INHALATOR BRONCHIOL tłokowy to urządzenie, które w efektywny sposób dostarcza do dolnych dróg oddechowych przepisanego przez lekarza leku. Wspiera kurację leczniczą astmy, uczuleń oraz innych infekcji układu oddechowego.

OLIMP Sweet Dreams Lady P.M. Shake waniliowy przyczynia się do kształtowania wymarzonej sylwetki. Pomaga zamienić tkankę tłuszczową na ładnie zaznaczone mięśnie. Uzupełnia poziom białka w organizmie.

Tradycyjna szczoteczka do zębów powoduje podrażnienia Twoich wrażliwych zębów? Musisz koniecznie wymienić ją na specjalną Szczoteczkę na dziąsła marki Kin. Posiada ona unikalną trójkątną główkę oraz optymalną twardość włó…

Działaj kompleksowo i w 2 prostych krokach zapewnij skórze to, czego najbardziej potrzebuje! Po pierwsze pielęgnacja - krem głęboko regenerujący, po drugie wspomaganie zdrowia skóry od środka - suplement Class A Collagen (Wit.C, Proantocyjanidyny).

Zawarte w suplemencie diety GlikoStop składniki wspierają utrzymanie właściwego poziomu cukru we krwi. Dodatkowo wspomagają utrzymanie prawidłowej masy ciała. W składzie preparatu znajdziemy m.in. morwę białą, chrom oraz witaminy B6, B12 i C.

Uniwersalny kosmetyk myjący do ciała i włosów. Ketoxin Sensitivo łagodząco - kojący szampon do mycia włosów i ciała o wyjątkowej formule odpowiedniej dla skóry wrażliwej (składniki aktywne: 37…

Brak łaknienia może być objawem poważnych zaburzeń układu pokarmowego, np. niewłaściwej produkcji kwasów trawiennych. Aby zwiększyć apetyt warto wprowadzić do swojej diety herbatkę ziołową z piołunu, która stymuluje wydzielania sokó…

Apetizer Senior wspomaga apetyt, ułatwia trawienie, reguluje przemianę materii.

Pokrzywa ma szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie. Jest ceniona szczególnie za swe działanie moczopędne, oczyszczające i wzmacniające. Polecana również wszystkim, którzy chcą zadbać o włosy, skórę i paznokcie.

Naturaginum Biointima chusteczki do higieny intymnej, szybko i skutecznie zapewnią komfort intymny w każdych okolicznościach. Zawierają niedrażniące substancje oczyszczające i odświeżające okolice intymne oraz antybakteryjną chlorheksydynę i kwas mlekowy.

Lek roślinny o podwójnym zastosowaniu – po pierwsze działa uspokajająco, po drugie ułatwia zasypianie. Ten produkt leczniczy to Valerin Forte. Każda tabletka zawiera aż 200mg suchego wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego.

Produkt zawiera miedź w postaci diglicynianu. Suplement diety Aliness Miedź chelatowana 2,5mg pomaga uzupełnić codzienną dietę w składnik, który wspomaga ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym, a także pomaga utrzymać dobry stan tkanek łącznych.

APTEO Tabletki na trawienie to suplement diety o naturalnym składzie. Karczoch i ostryż długi usprawniają procesy trawienne i wspierają czynność wątroby, żołądka i dróg żółciowych.

Suplement diety Cedr Olej z Orzechów Cedrowych tłoczony na zimno to produkt o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Preparat wspomaga uzupełnienie diety w kwas oleinowy, kwas linolowy oraz kwas gamma-linolenowy, a także w…

Produkt leczniczy Metafen rozkurczowy 40mg to lek zawierający drotawerynę. Jest to substancja czynna, która wykazuje działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie. Wskazaniem do stosowania leku są m.in. stany skurczowe dróg żółciowych i dróg…