Konsultacja merytoryczna:

Terbilum

Lek Terbilum jest lekiem przeciwgrzybiczym w postaci kremu do stosowania na skórę. Lek zawiera substancję czynną terbinafiny chlorowodorek.

Wskazania do stosowania kremu Terbilum:
− grzybica stóp,
− grzybica fałdów skórnych,
− grzybica skóry gładkiej,
− drożdżyca skóry,
− łupież pstry.

Jaki jest skład Terbilum, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest terbinafiny chlorowodorek. 1 g kremu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku. Ponadto lek zawiera: izopropylu mirystynian, polisorbat 60, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, cetylu palmitynian, sorbitanu stearynian, alkohol benzylowy, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Terbilum – jak stosować ten lek?

Lek Terbilum należy stosować na dokładnie oczyszczoną i osuszoną powierzchnię skóry. Na miejsca chorobowo zmienione i ich okolice należy nanieść cienką warstwę kremu i lekko wetrzeć w skórę. W przypadku gdy zakażony obszar dotyczy fałdów skórnych (np. między palcami, pod pachą, pod piersiami, między pośladkami, w pachwinach), miejsce, na które naniesiono krem, można przykryć gazą. Jest to zalecane szczególnie przed snem.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek stosuje się jak opisano poniżej.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
− Grzybica stóp: raz na dobę przez 1 tydzień.
− Grzybica fałdów skórnych: raz na dobę przez 1 tydzień.
− Drożdżyca skóry: raz na dobę przez 1 tydzień.
− Grzybica skóry gładkiej: raz na dobę przez 1 tydzień.
− Łupież pstry: raz na dobę przez 2 tygodnie.

Poprawę objawów klinicznych uzyskuje się zazwyczaj już po kilku dniach stosowania leku Terbilum. Lek należy stosować przez cały zalecany czas, ponieważ stosowanie nieregularne lub przedwczesne przerwanie leczenia grozi nawrotem choroby. Jeżeli po upływie tygodnia, a w leczeniu łupieżu pstrego 2 tygodni od rozpoczęcia leczenia nie nastąpi poprawa, należy zgłosić się do lekarza.

Pacjenci w podeszłym wieku:
Brak danych wskazujących na to, aby u pacjentów w podeszłym wieku konieczne było inne dawkowanie, ani też doniesień o wystąpieniu działań niepożądanych innych niż u młodszych pacjentów.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat:
Nie zaleca się stosowania leku Terbilum u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego połknięcia dużej ilości leku Terbilum należy oczekiwać działań niepożądanych podobnych do tych, które występują po przedawkowaniu terbinafiny w postaci tabletek (np. bóle głowy, nudności, wymioty, bóle w nadbrzuszu i zawroty głowy). W takim przypadku należy zgłosić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Terbilum – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Terbilum w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Terbilum nie należy stosować u kobiet w ciąży bez zalecenia lekarza. Jeżeli w okresie stosowania leku Terbilum kobieta zajdzie w ciążę lub przypuszcza, że jest w ciąży, powinna skontaktować się z lekarzem.

Kobiety karmiące piersią nie powinny stosować leku Terbilum gdyż terbinafina przenika do mleka kobiecego.

Niemowlęta i małe dzieci nie powinny mieć dostępu do leczonej produktem Terbilum skóry, w tym piersi.

Ulotka Terbilum – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

TERBILUM (Terbinafini hydrochloridum) 10 mg/g, krem

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 97.09 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Terbilum m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

TERBILUM (Terbinafini hydrochloridum) 10 mg/g, krem

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 51.00 KB

Cena - ile kosztuje Terbilum?

Cena Terbilum i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Terbilum.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Terbilum? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Tepe szczoteczki do przestrzeni między zębowych (Opakowanie: 6 szt.)Tepe szczoteczki do przestrzeni między zębowych (Opakowanie: 6 szt.) polecane są osobom, które chcą zapewnić sobie właściwą higienę jamy ustnej, a tym samym działać profilaktycznie przeciw bakteriom i wirusom wywołującym choroby przyzębia. Szczoteczki mają zastosowanie w domu, w pracy oraz w podróży, co czyni je bardzo uniwersalnymi. Właściwa…

22.99 

Bort Manuzip volar rechts large schwarz (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

251.99 

Zastosowanie Aciclovir krem (Opakowanie: 5 g)Aciclovir krem (Opakowanie: 5 g) to preparat leczniczy w postaci kremu do stosowania na zmiany opryszczkowe skóry. Przyspiesza regenerację tkanki oraz zmniejsza ryzyko nawrotu choroby. Łagodzi wszystkie najczęstsze dolegliwości: uczucie pieczenia, swędzenia oraz zaczerwienienie.
Efekt działania Aciclovir krem (Opakowanie: 5 g)Aciclovir krem (Opakowanie: 5 g) zawiera acyklowir – lek o działaniu przeciwwirusowym, który hamuje replikację wirusa opryszczki typu 1 i 2, ale takż…

8.11 

Zastosowanie Vichy Slow Age krem opóźniający starzenie się skóry (Opakowanie: 50 ml)Opracowany przez Laboratorium Vichy Vichy Slow Age krem opóźniający starzenie się skóry (Opakowanie: 50 ml) to preparat przeznaczony do pielęgnacji przeciwstarzeniowej na dzień dla korygujący oznaki zmęczenia oraz starzenia się skóry.

pielęgnacja skóry wrażliwej z oznakami pierwszych zmarszczek
bogata konsystencja
preparat hipoalergiczny

Efekt działania Vichy Slow…

113.99 

Zastosowanie Viru Protect Spray na wirusy STADA (Opakowanie: 7 ml)Viru Protect Spray na wirusy STADA (Opakowanie: 7 ml) to spray do stosowania na śluzówkę jamy ustnej, który zmniejsza ryzyko infekcji wirusowych w przypadku przebywania w miejscach zatłoczonych: środkach komunikacji miejskiej, biurach, szkołach. Preparat może być stosowany u dzieci od 4. roku życia.
Efekt działania Viru Protect Spray na wirusy STADA (Opakowanie: 7 ml)Viru Protect Spray na…

18.37 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief