Taltz

12345678910
(16 ocen, średnia: 6,63 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Substancją czynną leku Taltz jest iksekizumab.

Iksekizumab należy do grupy leków zwanych inhibitorami interleukiny (IL). Działanie tego leku polega na zahamowaniu aktywności białka o nazwie IL-17A, które pobudza rozwój łuszczycy.

Taltz jest stosowany w leczeniu choroby skóry zwanej „łuszczycą plackowatą” u osób dorosłych z umiarkowanie ciężką lub ciężką postacią choroby. Taltz łagodzi przedmiotowe i podmiotowe objawy tej choroby.

Stosowanie leku przyniesie korzyść w postaci zmniejszenia zmian skórnych i złagodzenia objawów, takich jak łuszczenie się skóry, świąd i ból.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Taltz.

Skład

Substancją czynną leku jest iksekizumab.
Każda ampułko-strzykawka zawiera 80 mg iksekizumabu w 1 ml roztworu.

Pozostałe składniki to: sodu cytrynian; kwas cytrynowy bezwodny; sodu chlorek; polisorbat 80; woda do wstrzykiwań.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub pielęgniarki. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

Lek Taltz podawany jest we wstrzyknięciach podskórnych. Pacjent powinien wraz z lekarzem ustalić, czy może samodzielnie wykonywać wstrzyknięcia leku Taltz.

Nie należy podejmować prób samodzielnego wykonywania wstrzyknięć zanim pacjent nie zostanie przeszkolony przez lekarza lub pielęgniarkę. Po odpowiednim przeszkoleniu wstrzyknięcia leku Taltz może również wykonywać opiekun pacjenta.

Każda strzykawka zawiera jedną dawkę leku Taltz (80 mg). Można podać tylko jedną dawkę z każdej strzykawki. Nie wolno wstrząsać strzykawką.

Przed zastosowaniem leku należy uważnie zapoznać się z treścią „Instrukcji użycia” strzykawki.

Dawka i czas stosowania leku Taltz
Dawkę i czas stosowania leku ustali lekarz.
– Pierwsza dawka podawana we wstrzyknięciu podskórnym wynosi 160 mg (dwa wstrzyknięcia po 80 mg). Dawka ta może zostać podana przez lekarza lub pielęgniarkę.
– Po podaniu pierwszej dawki pacjent otrzyma dawkę wynoszącą 80 mg (jedno wstrzyknięcie) w tygodniu 2, 4, 6, 8, 10 i 12. Począwszy od tygodnia 12, dawka 80 mg (jedno wstrzyknięcie) podawana będzie co 4 tygodnie.

Zanotowanie w kalendarzu lub dzienniku terminu podania następnej dawki pomoże uniknąć przypadków pominięcia dawki lub podania dawki podwójnej.

Lek jest przeznaczony do stosowania w leczeniu długotrwałym. Lekarz lub pielęgniarka będą regularnie kontrolować stan pacjenta, aby sprawdzić czy leczenie jest skuteczne.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent przyjął większą niż zalecana dawkę leku Taltz lub jeśli
dawka została podana wcześniej niż zaplanowano.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Najlepiej jest unikać stosowania leku Taltz w czasie ciąży. Nie są znane skutki działania tego leku u kobiet w ciąży. Kobietom w wieku rozrodczym zaleca się unikanie zajścia w ciążę i stosowanie odpowiedniej antykoncepcji w czasie stosowania leku Taltz i przez co najmniej 10 tygodni po podaniu ostatniej dawki leku Taltz.

Jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Pacjentka powinna wraz z lekarzem podjąć decyzję, czy będzie karmić piersią, czy stosować lek Taltz. Należy wybrać tylko jedną z możliwości.

Ulotka – skutki uboczne


Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

17 OPINIE O LEKU

 1. Dwukrotnie brałem udział w badaniu klinicznym było super.Zaraz mija rok od przyjęcia ostatniej dawki leku,łuszczyca wróciła w
  około 5 % z przed.

 2. WITAM w Niemczech maz placi 10 euro za jeden zastrzyk.Dlaczego u nas w naszym kraju jest to niemożliwe ? Zastanawiamy się nad powrotem meza do kraju,ale na razie chyba damy sobie spokoj ,bo czym maz będzie się leczyl?Paranoja.

  • Czy zastanawiacie się Państwo również nad odsuniętymi w czasie skutkami stałej ingerencji w układ immunologiczny (immunosupresja) ? Już 10 lat temu amerykańska FDA nakazała umieszczanie na opakowaniach leków hamujących odpowiedź układu immunologicznego informacji na temat sepsy,ciężkich zakażeń bakteryjnych i grzybiczych zagrażających życiu i (last but not least) bujania nowotworowego.

 3. Ja byłam w programie gdzie miałem podawany TALTZ prawie przez 2, 5 roku. W okresie brania leku wszystko zniknęło i przez kolejne 3 lata nic nie miałem, teraz choroba wróciła w 20% tego co miałem, jest to najlepszy lek jaki kiedykolwiek brałem.

 4. Witam,

  choruję na łuszczycę od 10 lat. od 5 lat testuje lek ixekizumab, niestety leczenie kończy się już za 6 msc i obawiam se co będzie dalej. Spotkałam się z wieloma opiniami i każda martwi mnie coraz bardziej. Choroba u większości pacjentów wraca ze zdwojoną siłą. U mnie łuszczyca występuje w śladowych ilościach, boje się co będzie po leczeniu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia??

  z góry dzięki za każdą odpowiedz

  • Hej moje leczenie trwało 5 lat i zakończyło się w lutym tego roku. Pierwsze plamy powróciły po miesiącu. Teraz jestem wysypana cała, łącznie z głową i łuszczącymi się paznokciami. Czekam na wizytę u dermatologa. Mam nadzieję że dostanę się do kolejnego badania. Ponieważ lek nie jest refundowany to jego koszt jest kosmiczny. 12 000, tysięcy złotych za dwa zastrzyki. Podobno złożyli wniosek o refundację, ale znając nasze procedury to będzie trwało wieki.

 5. Na moją prośbę -syn będąc w Holandii dowiedział się ile ampułka TALTZ kosztuje ( na receptę) – 1200 euro.
  Także kuracja – 2 zastrzyki na m-c – daje nam 2400 z refundacją.
  Pytanie czy/kiedy w kraju lek się pojawi i za ile ?

 6. kilka lat temu brałem przez rok badany lek biologiczny, który miał być zamiennikiem leku Enbrel. po skończeniu „eksperymentu” uczestnicy zostali sami z potwornym nawrotem łuszczycy. od kompletnego załamania wyciągnął mnie bardzo dobry lekarz stosujac methotrexat. i tyle. łuszczyca nie zniknęła cala, ale znacznie sie cofnęła i da się żyć. ostrzegam przed pochopnym udziałem w modnych badaniach klinicznych. pozdrawiam gw

 7. Badanie kliniczne dobiegło końca i łuszczyca „wraca”. Szukam jakichś informacji – czy lek w Polsce dopuszczony jest do obrotu/ czy jest refundowany i nic ciekawego nie znajduję.
  Pozdrawiam,

 8. przyjmuje taltz w ramach badania klinicznego tego leku od okolo pieciu lat. przed rozpoczeciem mialem dosc zawansowana luszczyce. nie wdajac sie w szczegoly jestem bardzo zadowolony z efektow stosowania tego leku. w tej chwili okres badania powoli dobiega konca i jestem ciekaw co bedzie po odstawieniu leku.
  Pozdrawiam „naznaczonych” ?

  • W ramach badań klinicznych brałem ten lek przez pięć lat. Było bardzo dobrze. Praktycznie łuszczyca ustąpiła. Od czterech miesięcy nie biorę tego leku i nawrót choroby powróci. Może ktoś się orientuje ile ten lek kosztuje i gdzie go można kupić.

  • Wróci bardzo szybko. Trzeba coś zrobić żeby był refundowany. Ja też przeszłam przez badania kliniczne 5 letnie. Liczyłam że po zakończeniu nie wróci tak szybko, ale się rozczarowałam. W ciągu kilku miesięcy wróciła do punktu wyjścia. Pozdrawiam

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here