TALTZ


12345678910
(12 ocen, średnia: 6,67 na 10)
Loading...

Uwaga! Poniższy opis dotyczy postaci leku Taltz 80 mg, roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce. W dolnej sekcji strony znajdziecie Państwo załączoną dokumentację dla innych postaci farmaceutycznych tego leku.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU TALTZ

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Substancją czynną leku Taltz jest iksekizumab.

Iksekizumab należy do grupy leków zwanych inhibitorami interleukiny (IL). Działanie tego leku polega na zahamowaniu aktywności białka o nazwie IL-17A, które pobudza rozwój łuszczycy.

Taltz jest stosowany w leczeniu choroby skóry zwanej „łuszczycą plackowatą” u osób dorosłych z umiarkowanie ciężką lub ciężką postacią choroby. Taltz łagodzi przedmiotowe i podmiotowe objawy tej choroby.

Stosowanie leku przyniesie korzyść w postaci zmniejszenia zmian skórnych i złagodzenia objawów, takich jak łuszczenie się skóry, świąd i ból.

SKŁAD LEKU TALTZ

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest iksekizumab.
Każda ampułko-strzykawka zawiera 80 mg iksekizumabu w 1 ml roztworu.

Pozostałe składniki to: sodu cytrynian; kwas cytrynowy bezwodny; sodu chlorek; polisorbat 80; woda do wstrzykiwań.

DAWKOWANIE LEKU TALTZ

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub pielęgniarki. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

Lek Taltz podawany jest we wstrzyknięciach podskórnych. Pacjent powinien wraz z lekarzem ustalić, czy może samodzielnie wykonywać wstrzyknięcia leku Taltz.

Nie należy podejmować prób samodzielnego wykonywania wstrzyknięć zanim pacjent nie zostanie przeszkolony przez lekarza lub pielęgniarkę. Po odpowiednim przeszkoleniu wstrzyknięcia leku Taltz może również wykonywać opiekun pacjenta.

Każda strzykawka zawiera jedną dawkę leku Taltz (80 mg). Można podać tylko jedną dawkę z każdej strzykawki. Nie wolno wstrząsać strzykawką.

Przed zastosowaniem leku należy uważnie zapoznać się z treścią „Instrukcji użycia” strzykawki.

Dawka i czas stosowania leku Taltz
Dawkę i czas stosowania leku ustali lekarz.
– Pierwsza dawka podawana we wstrzyknięciu podskórnym wynosi 160 mg (dwa wstrzyknięcia po 80 mg). Dawka ta może zostać podana przez lekarza lub pielęgniarkę.
– Po podaniu pierwszej dawki pacjent otrzyma dawkę wynoszącą 80 mg (jedno wstrzyknięcie) w tygodniu 2, 4, 6, 8, 10 i 12. Począwszy od tygodnia 12, dawka 80 mg (jedno wstrzyknięcie) podawana będzie co 4 tygodnie.

Zanotowanie w kalendarzu lub dzienniku terminu podania następnej dawki pomoże uniknąć przypadków pominięcia dawki lub podania dawki podwójnej.

Lek jest przeznaczony do stosowania w leczeniu długotrwałym. Lekarz lub pielęgniarka będą regularnie kontrolować stan pacjenta, aby sprawdzić czy leczenie jest skuteczne.

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent przyjął większą niż zalecana dawkę leku Taltz lub jeśli
dawka została podana wcześniej niż zaplanowano.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Brak danych.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Najlepiej jest unikać stosowania leku Taltz w czasie ciąży. Nie są znane skutki działania tego leku u kobiet w ciąży. Kobietom w wieku rozrodczym zaleca się unikanie zajścia w ciążę i stosowanie odpowiedniej antykoncepcji w czasie stosowania leku Taltz i przez co najmniej 10 tygodni po podaniu ostatniej dawki leku Taltz.

Jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Pacjentka powinna wraz z lekarzem podjąć decyzję, czy będzie karmić piersią, czy stosować lek Taltz. Należy wybrać tylko jedną z możliwości.

DOKUMENTACJA LEKU TALTZ – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU TALTZ

ULOTKA LEKU TALTZ - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - TALTZ CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ TALTZ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU TALTZ

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O TALTZ

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

6 KOMENTARZE

 1. Witam,

  choruję na łuszczycę od 10 lat. od 5 lat testuje lek ixekizumab, niestety leczenie kończy się już za 6 msc i obawiam se co będzie dalej. Spotkałam się z wieloma opiniami i każda martwi mnie coraz bardziej. Choroba u większości pacjentów wraca ze zdwojoną siłą. U mnie łuszczyca występuje w śladowych ilościach, boje się co będzie po leczeniu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia??

  z góry dzięki za każdą odpowiedz

 2. Na moją prośbę -syn będąc w Holandii dowiedział się ile ampułka TALTZ kosztuje ( na receptę) – 1200 euro.
  Także kuracja – 2 zastrzyki na m-c – daje nam 2400 z refundacją.
  Pytanie czy/kiedy w kraju lek się pojawi i za ile ?

 3. kilka lat temu brałem przez rok badany lek biologiczny, który miał być zamiennikiem leku Enbrel. po skończeniu „eksperymentu” uczestnicy zostali sami z potwornym nawrotem łuszczycy. od kompletnego załamania wyciągnął mnie bardzo dobry lekarz stosujac methotrexat. i tyle. łuszczyca nie zniknęła cala, ale znacznie sie cofnęła i da się żyć. ostrzegam przed pochopnym udziałem w modnych badaniach klinicznych. pozdrawiam gw

 4. Badanie kliniczne dobiegło końca i łuszczyca „wraca”. Szukam jakichś informacji – czy lek w Polsce dopuszczony jest do obrotu/ czy jest refundowany i nic ciekawego nie znajduję.
  Pozdrawiam,

 5. przyjmuje taltz w ramach badania klinicznego tego leku od okolo pieciu lat. przed rozpoczeciem mialem dosc zawansowana luszczyce. nie wdajac sie w szczegoly jestem bardzo zadowolony z efektow stosowania tego leku. w tej chwili okres badania powoli dobiega konca i jestem ciekaw co bedzie po odstawieniu leku.
  Pozdrawiam „naznaczonych” ?

  • W ramach badań klinicznych brałem ten lek przez pięć lat. Było bardzo dobrze. Praktycznie łuszczyca ustąpiła. Od czterech miesięcy nie biorę tego leku i nawrót choroby powróci. Może ktoś się orientuje ile ten lek kosztuje i gdzie go można kupić.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here