Konsultacja merytoryczna:

Tersilat

Lek Tersilat to biały krem, który zawiera 10 mg/g substancji czynnej – terbinafiny chlorowodorku.

Tersilat jest stosowany zewnętrznie w celu leczenia grzybiczych lub drożdżakowych zakażeń skóry, takich jak grzybica stóp.

Jaki jest skład Tersilat, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest terbinafiny chlorowodorek.
1 g kremu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku.

Ponadto lek zawiera:
wodę oczyszczoną, alkohol cetostearylowy, izopropylu mirystynian, cetylu palmitynian, sorbitanu stearynian, alkohol benzylowy, polisorbat 60, sodu wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tersilat – jak stosować ten lek?

Sposób podawania
Tuba jest zamknięta szczelnie przy pomocy aluminiowego zamknięcia. Zamknięcie może zostać przerwane przez lekkie naciśnięcie odwróconą zakrętką.
Do stosowania tylko na skórę. Zanim zastosuje się krem należy dokładnie umyć i osuszyć skórę. Należy nanieść cienką warstwę kremu na zakażone miejsca na skórze i nieco wokół nich. Rozetrzeć delikatnie krem. Jeżeli krem nie jest przeznaczony do leczenia rąk, po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce.

Czas trwania leczenia i częstość stosowania

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
– Grzybica stóp:
Raz dziennie przez tydzień
– Grzybica wywołana przez dermatofity (grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej):
Raz dziennie przez tydzień
– Grzybicze zakażenia skóry (kandydoza skórna):
Raz dziennie przez 1-2 tygodnie
– Łupież pstry:
Jeden do dwóch razy dziennie przez 2 tygodnie

Na ogół poprawa objawów jest widoczna w ciągu kilku dni. Nieregularne stosowanie lub przedwczesne przerwanie leczenia zwiększa prawdopodobieństwo nawrotu objawów. Jeżeli poprawa objawów nie nastąpi po dwóch tygodniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Pacjenci w podeszłym wieku
Brak danych świadczących o konieczności zmiany dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku lub możliwości wystąpienia innych działań niepożądanych niż obserwowane u młodszych pacjentów.

Stosowanie u dzieci
Ze względu na ograniczoną ilość dostępnych informacji dotyczących stosowania kremu Tersilat u dzieci poniżej 12 lat, nie jest zalecane stosowanie tego leku w tej grupie wiekowej.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie są znane przypadki przedawkowania leku Tersilat podczas stosowania zewnętrznego.

W przypadku wszelkich wątpliwości dotyczących stosowania należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W przypadku nieumyślnego połknięcia kremu Tersilat, na przykład przez dziecko, spodziewane działania niepożądane będą podobne do tych, które występują po przedawkowaniu terbinafiny w postaci tabletek (takie objawy mogą obejmować ból głowy, nudności, zawroty głowy i ból brzucha). W tym przypadku należy skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitalnej izby przyjęć.

W razie przypadkowego kontaktu kremu z oczami, należy przemyć je dokładnie czystą, bieżącą wodą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tersilat – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tersilat w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Nie należy stosować kremu Tersilat w czasie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.

Karmienie piersią
Nie należy stosować leku Tersilat w czasie karmienia piersią, gdyż terbinafina przenika do mleka ludzkiego. Niemowlęta nie powinny mieć dostępu do skóry leczonej tym lekiem, w tym skóry piersi. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Tersilat – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tersilat, 10 mg/g, krem (Terbinafini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 180.66 KB


Tersilat 10 mg/g, aerozol na skórę, roztwór (Terbinafini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 181.47 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tersilat m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tersilat, 10 mg/g, krem (Terbinafini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 229.83 KB


Tersilat 10 mg/g, aerozol na skórę, roztwór (Terbinafini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 98.45 KB

Cena - ile kosztuje Tersilat?

Cena Tersilat i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tersilat.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tersilat? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Benfogamma tabletki (Opakowanie: 50 )Benfogamma tabletki (Opakowanie: 50 ) to lek zawierający pochodną witaminy B1, rozpuszczalną w tłuszczach, stosowaną w profilaktyce i leczeniu niedoborów tiaminy. Nadaje się dla osób dorosłych, których dieta nie dostarcza wystarczającej ilości tej witaminy. Wskazany w przypadku osób przechodzących hemodializy, z zaburzeniami wchłaniania witaminy B1 oraz w ramach zapobiegawczych.SkładJedna tabletka drażowana zawiera 50 mg benfotiaminy…

30.39 

Zastosowanie ELMEX pasta sensitive plus (Opakowanie: 75 ml)ELMEX pasta sensitive plus (Opakowanie: 75 ml) to produkt przeznaczony dla osób o wyjątkowo wrażliwych zębach, z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Pasta działa delikatnie i nie ściera szkliwa.
Efekt działania ELMEX pasta sensitive plus (Opakowanie: 75 ml)Pasta chroni przed próchnicą i zmniejsza uczucie nadwrażliwości odsłoniętych szyjek zębowych. Aminofluorek wykazuje dział…

15.82 

Zastosowanie Venescin forte (Opakowanie: 30 )Venescin forte (Opakowanie: 30 ) to tabletki o działaniu przeciwobrzękowym do stosowania przy niewydolności żylnej o charakterze przewlekłym. Łagodzi uczucie ciężkości nóg, skurcze łydek i obrzęki. Minimalizuje ryzyko pojawiania się żylaków.
Efekt działania Venescin forte (Opakowanie: 30 )Venescin forte (Opakowanie: 30 ) zawiera wyciąg z nasion kasztanowca, który ma działanie przeciwżylakowe i wzmacniające naczynia krwionośne…

18.99 

Zastosowanie Louis Widmer żel oczyszczający (Opakowanie: 125 ml)Louis Widmer żel oczyszczający (Opakowanie: 125 ml) to produkt przeznaczony do oczyszczania skóry z zabrudzeń i makijażu. Oczyszcza i przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji.Efekt działania Louis Widmer żel oczyszczający (Opakowanie: 125 ml)Louis Widmer żel oczyszczający (Opakowanie: 125 ml) oczyszcza i intensywnie nawilża nie powodując podrażnień. Dzięki doskonale dobranym substancjom idealnie nadaje…

59.99 

Zastosowanie Prezerwatywy CONAMORE WET nawilżone (Opakowanie: 12 )Prezerwatywy CONAMORE WET nawilżone (Opakowanie: 12 ) są mechanicznym środkiem antykoncepcyjnym, który znacząco obniża ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę oraz zakażenia chorobą weneryczną. Są polecane w szczególności paniom cierpiącym na nadmierną suchość pochwy.Efekt działania Prezerwatywy CONAMORE WET nawilżone (Opakowanie: 12 )Prezerwatywy CONAMORE WET nawilżone (Opakowanie: 12 ) to prezerwatywy z dodatkową ilością środka nawilż…

7.44 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief