TACROLIGEN

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

TACROLIGEN - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku TACROLIGEN. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku TACROLIGEN w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TACROLIGEN? – OPIS I WSKAZANIA

Tacroligen, jest lekiem immunosupresyjnym. Po przeszczepieniu narządu (np. wątroby, nerki, serca) układ immunologiczny pacjenta będzie próbował odrzucić nowy narząd.

Tacroligen, stosuje się w celu kontrolowania odpowiedzi układu immunologicznego organizmu i umożliwienia przyjęcia przeszczepionego narządu.

Tacroligen, jest często stosowany w skojarzeniu z innymi lekami, które również mają działanie immunosupresyjne.
Tacroligen, może być również stosowany w przypadku odrzucania przeszczepionej wątroby, nerki, serca lub innych narządów, jeżeli zastosowane wcześniej leczenie nie umożliwiało kontrolowania odpowiedzi układu immunologicznego po przeszczepieniu narządu.

SKŁAD TACROLIGEN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Tacroligen, 0,5 mg kapsułki, twarde
– Substancją czynną leku jest takrolimus.
Każda 0,5 mg kapsułka zawiera 0,5 mg takrolimusu.
Pozostałe składniki to :
– powidon K-30, kroskarmeloza sodowa (E468), laktoza bezwodna, magnezu stearynian.
– Skład otoczki: tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (172), żelatyna

Tacroligen, 1 mg kapsułki, twarde
Substancją czynną leku jest takrolimus.
Każda 1 mg kapsułka zawiera 1 mg takrolimusu.
Pozostałe składniki to :
– powidon K-30, kroskarmeloza sodowa (E468), laktoza bezwodna, magnezu stearynian.
– Skład otoczki: tytanu dwutlenek (E171), żelatyna

Tacroligen, 5 mg kapsułki, twarde
Substancją czynną leku jest takrolimus.
Każda 5 mg kapsułka zawiera 5 mg takrolimusu.
Pozostałe składniki to:
– powidon K-30, kroskarmeloza sodowa (E468), laktoza bezwodna, magnezu stearynian.
– Skład otoczki: tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), żelatyna

JAKIE JEST DAWKOWANIE TACROLIGEN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Odbierając receptę należy upewnić się, że za każdym razem otrzymuje się ten sam lek zawierający takrolimus, o ile specjalista transplantolog nie zalecił zmiany na inny lek zawierający takrolimus.
Lek należy przyjmować dwa razy na dobę. Jeśli lek wygląda inaczej niż zwykle lub są inne zalecenia odnośnie jego dawkowania, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty tak szybko jak to możliwe, aby upewnić się, że pacjent otrzymał właściwy lek.
Lekarz ustali początkową dawkę zapobiegającą odrzuceniu przeszczepionego narządu na podstawie masy ciała pacjenta. Początkowa dobowa dawka leku podawana w okresie bezpośrednio po przeszczepieniu jest zależna od rodzaju przeszczepionego narządu i wynosi zwykle od 0,075 mg/kg mc./dobę do 0,30 mg/kg mc./dobę.
Wielkość dawki zależy od ogólnego stanu zdrowia oraz od innych stosowanych leków immunosupresyjnych. Po rozpoczęciu leczenia lekiem Tacroligen, lekarz będzie przeprowadzał regularnie badania krwi w celu ustalenia odpowiedniej dawki.
Zazwyczaj jeżeli stan kliniczny jest stabilny, lekarz zmniejsza dawkę leku Tacroligen,. Lekarz powie dokładnie ile kapsułek należy zażywać i jak często.

Tacroligen, przyjmuje się doustnie dwa razy na dobę, zazwyczaj rano i wieczorem. Kapsułki takrolimusu przyjmuje się na czczo lub na co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 do 3 godzin po posiłku. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. W czasie przyjmowania kapsułek takrolimusu należy unikać spożywania grejpfrutów i soku grejpfrutowego. Nie połykać środka osusząjącego, znajdującego się w opakowaniu z folii.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI TACROLIGEN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeżeli przez przypadek zażyje się większą dawkę leku Tacroligen, niż zalecana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tacroligen, przyjmuje się na czczo lub po upływie 2 do 3 godzin po posiłku. Następny posiłek można spożyć po upływie co najmniej 1 godziny. W czasie leczenia lekiem Tacroligen, należy unikać spożywania grejpfrutów (również w postaci soku), ponieważ mogą mieć wpływ na stężenie leku we krwi.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ TACROLIGEN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeżeli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa że jest w ciąży lub planuje zajście w ciążę powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

ULOTKA LEKU TACROLIGEN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – TACROLIGEN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - TACROLIGEN CENA, REFUNDACJA

TACROLIGEN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here