TACROLIGEN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TACROLIGEN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? – WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Tacroligen, jest lekiem immunosupresyjnym. Po przeszczepieniu narządu (np. wątroby, nerki, serca) układ immunologiczny pacjenta będzie próbował odrzucić nowy narząd.

Tacroligen, stosuje się w celu kontrolowania odpowiedzi układu immunologicznego organizmu i umożliwienia przyjęcia przeszczepionego narządu.

REKLAMA

Tacroligen, jest często stosowany w skojarzeniu z innymi lekami, które również mają działanie immunosupresyjne.
Tacroligen, może być również stosowany w przypadku odrzucania przeszczepionej wątroby, nerki, serca lub innych narządów, jeżeli zastosowane wcześniej leczenie nie umożliwiało kontrolowania odpowiedzi układu immunologicznego po przeszczepieniu narządu.

Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: .

CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

TACROLIGEN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD – CO ZAWIERA TEN LEK?

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Tacroligen, 0,5 mg kapsułki, twarde
– Substancją czynną leku jest takrolimus.
Każda 0,5 mg kapsułka zawiera 0,5 mg takrolimusu.
Pozostałe składniki to :
– powidon K-30, kroskarmeloza sodowa (E468), laktoza bezwodna, magnezu stearynian.
– Skład otoczki: tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (172), żelatyna

Tacroligen, 1 mg kapsułki, twarde
Substancją czynną leku jest takrolimus.
Każda 1 mg kapsułka zawiera 1 mg takrolimusu.
Pozostałe składniki to :
– powidon K-30, kroskarmeloza sodowa (E468), laktoza bezwodna, magnezu stearynian.
– Skład otoczki: tytanu dwutlenek (E171), żelatyna

Tacroligen, 5 mg kapsułki, twarde
Substancją czynną leku jest takrolimus.
Każda 5 mg kapsułka zawiera 5 mg takrolimusu.
Pozostałe składniki to:
– powidon K-30, kroskarmeloza sodowa (E468), laktoza bezwodna, magnezu stearynian.
– Skład otoczki: tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), żelatyna

TACROLIGEN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE – JAK STOSOWAĆ TEN PREPARAT?

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Odbierając receptę należy upewnić się, że za każdym razem otrzymuje się ten sam lek zawierający takrolimus, o ile specjalista transplantolog nie zalecił zmiany na inny lek zawierający takrolimus.
Lek należy przyjmować dwa razy na dobę. Jeśli lek wygląda inaczej niż zwykle lub są inne zalecenia odnośnie jego dawkowania, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty tak szybko jak to możliwe, aby upewnić się, że pacjent otrzymał właściwy lek.
Lekarz ustali początkową dawkę zapobiegającą odrzuceniu przeszczepionego narządu na podstawie masy ciała pacjenta. Początkowa dobowa dawka leku podawana w okresie bezpośrednio po przeszczepieniu jest zależna od rodzaju przeszczepionego narządu i wynosi zwykle od 0,075 mg/kg mc./dobę do 0,30 mg/kg mc./dobę.
Wielkość dawki zależy od ogólnego stanu zdrowia oraz od innych stosowanych leków immunosupresyjnych. Po rozpoczęciu leczenia lekiem Tacroligen, lekarz będzie przeprowadzał regularnie badania krwi w celu ustalenia odpowiedniej dawki.
Zazwyczaj jeżeli stan kliniczny jest stabilny, lekarz zmniejsza dawkę leku Tacroligen,. Lekarz powie dokładnie ile kapsułek należy zażywać i jak często.

Tacroligen, przyjmuje się doustnie dwa razy na dobę, zazwyczaj rano i wieczorem. Kapsułki takrolimusu przyjmuje się na czczo lub na co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 do 3 godzin po posiłku. Kapsułki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. W czasie przyjmowania kapsułek takrolimusu należy unikać spożywania grejpfrutów i soku grejpfrutowego. Nie połykać środka osusząjącego, znajdującego się w opakowaniu z folii.

REKLAMA

PRZEDAWKOWANIE – OBJAWY PRZYJĘCIA ZBYT DUŻEJ DAWKI LEKU

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Jeżeli przez przypadek zażyje się większą dawkę leku Tacroligen, niż zalecana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

STOSOWANIE LEKU Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Tacroligen, przyjmuje się na czczo lub po upływie 2 do 3 godzin po posiłku. Następny posiłek można spożyć po upływie co najmniej 1 godziny. W czasie leczenia lekiem Tacroligen, należy unikać spożywania grejpfrutów (również w postaci soku), ponieważ mogą mieć wpływ na stężenie leku we krwi.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

TACROLIGEN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeżeli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa że jest w ciąży lub planuje zajście w ciążę powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

TACROLIGEN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

TACROLIGEN (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

ULOTKA LEKU (pliki PDF lub DOC) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL (pliki PDF lub DOC) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


ZAMIENNIKI - LISTA PRODUKTÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

Potencjalne zamienniki - poniższe zestawienie zawiera wykaz produktów (leków, suplementów diety, wyrobów medycznych) zawierających co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany produkt.

OPINIE PACJENTÓW / OCENA PRODUKTU / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność tego leku.

Możesz także ocenić ten produkt przyznając gwiazdkę od 1 do 10. :)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here