Spis leków zawierających substancję: Lewomentol

Afronis

Afronis to lek złożony dostępny bez recepty, przeznaczony do stosowania zewnętrznego na skórę. Składniki aktywne to mentol, tymol, rezorcyna i kwas borowy. Lek działa przeciwbakteryjnie, słabo znieczulająco i przeciwświądowo. Stosowany jest pomocniczo w trądziku pospolitym. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia powinni stosować go zewnętrznie, przemywając miejsca chorobowo zmienione 1-2 razy na dobę.

Aromatol

Aromatol

Aromatol to lek dostępny bez recepty, który zawiera mieszaninę olejków eterycznych i lewomentolu. Jest stosowany zewnętrznie na skórę, do płukania gardła, do inhalacji parowej lub doustnie. Zewnętrznie, Aromatol jest stosowany w celu poprawy złego samopoczucia np. przy przeziębieniu, bólach głowy, bólach mięśniowych, po ukąszeniach przez owady. Wewnętrznie, jest stosowany w dolegliwościach trawiennych takich jak wzdęcia i niestrawność.

Gargarin

GARGARIN

Gargarin to lek złożony w postaci proszku do sporządzania roztworu do płukania gardła. Składniki aktywne leku, takie jak tetraboran sodu, wodorowęglan sodu, chlorek sodu, benzoesan sodu i mentol, działają antyseptycznie i miejscowo znieczulająco. Lek jest stosowany pomocniczo w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła. Gargarin jest dostępny bez recepty.

IBUM Sport

IBUM Sport to lek dostępny bez recepty, zawierający ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę w celu złagodzenia dolegliwości bólowych, stanów zapalnych i zmniejszenia występujących obrzęków. Jest zalecany w przypadku bólów mięśniowych, stawowych i kostnych, a także bólów po urazach.

Ibument

Ibument to żel o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, zawierający w swoim składzie ibuprofen (50 mg w 1 g żelu) oraz lewomentol (30 mg w 1 g żelu). Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które zmniejszają stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzą ból i zmniejszają obrzęk. Lewomentol działa miejscowo znieczulająco. Preparat jest wskazany w leczeniu bólu i obrzęków wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręceń stawów), kontuzji sportowych; bólów reumatycznych, w tym bólu stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi; bólu pleców, lumbago, bólów mięśniowych, bólów w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach. Ibument jest dostępny bez recepty.

Neo-Angin

Neo-Angin to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, a także łagodzi ból dzięki zawartości lewomentolu. Jest dostępny w różnych formach, takich jak tabletki do ssania i aerozol do stosowania w jamie ustnej. Wskazany jest do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Neo-Angin bez cukru

Neo-Angin bez cukru to lek dostępny bez recepty w formie tabletek do ssania. Zawiera dwie substancje – alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i amylometakrezol – wykazujące działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze oraz lewomentol, który wywołuje uczucie chłodzenia na błonach śluzowych i ma słabe działanie znieczulające miejscowo. Lek jest zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk.

Neo-angin spray

Neo-angin Spray to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz łagodnie znieczulające. Stosuje się go w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła, którym towarzyszy ból, obrzęk i zaczerwienienie. Substancjami czynnymi leku są: alkohol 2,4-dichlorobenzylowy, amylometakrezol oraz lewomentol. Produkt jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia.

Neo-Angin Szałwia

Neo-Angin Szałwia to lek w postaci pastylek twardych, który zawiera dwie substancje – alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i amylometakrezol – wykazujące działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dodatkowo zawiera lewomentol, który wywołuje uczucie chłodzenia na błonach śluzowych i ma słabe działanie znieczulające miejscowo. Jest zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, które przebiegają z objawami takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk. Lek jest dostępny bez recepty.

Neo-Angin Wiśnia

Neo-Angin Wiśnia to lek w postaci pastylek twardych, który zawiera dwie substancje czynne – alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i amylometakrezol – wykazujące działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dodatkowo zawiera lewomentol, który wywołuje uczucie chłodu na błonach śluzowych i ma słabe działanie znieczulające miejscowo. Lek jest zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk. Jest dostępny bez recepty.

Reumatol

Reumatol

Reumatol to maść do stosowania zewnętrznego, która zawiera salicylan metylu i mentol. Substancje czynne stosowane na skórę wykazują działanie przeciwbólowe i rozgrzewające na stawy i ścięgna oraz zmniejszają napięcie mięśniowe powodujące ból. Jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania jest ból mięśni i stawów spowodowany zwyrodnieniowym zapaleniem stawów, ból krzyżowo-lędźwiowy będący skutkiem naciągnięcia mięśni oraz występowanie sztywności stawów.

Rub-Arom

Rub-Arom

Rub-Arom to maść o działaniu rozgrzewającym, która jest dostępna bez recepty. Jest stosowana miejscowo do nacierania w przypadku bólów mięśniowych, stawowych oraz nerwobólach. Ponadto, może być używana do nacierania klatki piersiowej i pleców w infekcjach górnych dróg oddechowych, takich jak grypa i przeziębienie. Składniki aktywne to tymol, lewomentol, kamfora oraz olejki eteryczne: cedrowy, eukaliptusowy i terpentynowy z sosny nadmorskiej.

Salonpas

Salonpas to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jest to plaster zawierający mentol i salicylan metylu. Stosowany jest w objawowym leczeniu bólów mięśni i stawów spowodowanych nadwyrężeniami i skręceniami. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych.