Neo-Angin

Neo-Angin to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, a także łagodzi ból dzięki zawartości lewomentolu. Jest dostępny w różnych formach, takich jak tabletki do ssania i aerozol do stosowania w jamie ustnej. Wskazany jest do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Preparat zawiera substancję: , ,

Wskazania / działanie

Neo-angin to lek w postaci tabletek do ssania, zawiera dwie substancje (alkohol 2,4- dichlorobenzylowy i amylometakrezol) o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym oraz lewomentol, który wywołuje na błonach śluzowych uczucie chłodu i ma słabe działanie znieczulające miejscowo.

Neo-angin jest zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk.

Skład

Substancjami czynnymi leku są alkohol 2,4-dichlorobenzylowy, amylometakrezol i lewomentol. Jedna tabletka do ssania zawiera 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego, 0,6 mg amylometakrezolu i 5,9
mg lewomentolu.

Ponadto lek zawiera olejek z anyżu gwiaździstego, olejek miętowy, sacharozę, syrop glukozowy, kwas winowy, czerwień koszenilową A (E 124).

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Należy powoli ssać lub rozpuszczać w jamie ustnej 1 tabletkę co 2-3 godziny. Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby. Nie należy połykać tabletek w całości. Nie żuć. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Nie należy przyjmować leku dłużej niż 4-5 dni bez zalecenia lekarza. W przypadku wrażenia, że działanie leku Neo-angin jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie

Po zastosowaniu znacznie większej dawki niż zalecana może wystąpić podrażnienie błony śluzowej żołądka i jelit. W takim przypadku zaleca się leczenie objawowe. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak informacji na temat związku stosowania leku z jedzeniem i piciem.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Brak wystarczających danych dotyczących stosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Ulotka Neo-Angin

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Neo-Angin (forum)

Stosujesz Neo-Angin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Neo-Angin. Podziel się doświadczeniami na forum.