Inovox Express Active

Inovox Express Active to lek do ssania, który skutecznie łagodzi objawy stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Każda pastylka zawiera dwie substancje czynne: amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy, które działają antyseptycznie. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6 roku życia. Inovox Express Active jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Inovox Express Active smak miodowo-cytrynowy/miętowy przeznaczony jest do stosowania w objawowym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Każda pastylka Inovox Express Active smak miodowo-cytrynowy zawiera dwie substancje czynne: amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy o działaniu antyseptycznym.
Substancje czynne zawarte w leku wykazują miejscowe działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Ssanie pastylki powoduje uwalnianie substancji czynnych, dzięki czemu następuje złagodzenie bólu gardła.
Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: Alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i Amylometakrezol.
Każda pastylka twarda zawiera 1,2 mg Alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego i 0,6 mg Amylometakrezolu.

Inovox Express Active smak miodowo-cytrynowy
Pozostałe składniki to: Olejek eteryczny miętowy, Żółcień chinolinowa (E 104), Sacharyna sodowa (E 954), Kwas winowy (E 334), Izomalt (E 953), Maltitol ciekły (E 965), Żółcień pomarańczowa (E 110), Aromat cytrynowy (olejek cytrynowy, terpeny, naturalny cytral), Aromat miodowy (w tym 1,2-Propanediol, kwas benzenooctowy, inne).

Inovox Express Active smak miętowy
Pozostałe składniki to: Olejek eteryczny miętowy, Olejek eteryczny anyżu gwiaździstego, Lewomentol, Sacharyna sodowa (E 954), Kwas winowy (E 334), Izomalt, Maltitol ciekły, Indygotyna (E 132), Żółcień chinolinowa (E 104).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej.

Zalecane dawkowanie
Dorośli: w razie potrzeby jedna pastylka co 2 – 3 godziny. Nie należy stosować więcej niż 8 pastylek w ciągu 24 godzin.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Dzieci w wieku powyżej 6 lat: jedna pastylka co minimum 2 godziny, maksymalnie 4 pastylki w ciągu 24 godzin.
Nie stosować tego leku u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Pastylkę należy ssać powoli. Nie należy połykać, żuć ani rozgryzać.
Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów, nie dłużej niż 3 dni.
Długotrwałe stosowanie leku nie jest zalecane. W przypadku braku poprawy lub częstego nawracania objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, nasilają się lub pojawią się inne objawy, takie jak wysoka gorączka, ból głowy, nudności lub wymioty i wysypka na skórze, należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Przedawkowanie

W przypadku przedawkowania mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jedzenie i picie (alkohol)

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie ma wystarczających danych dotyczących stosowania amylometakrezolu i alkoholu 2,4-dichloro-benzylowego w czasie ciąży. Z powodu braku udokumentowanego bezpieczeństwa stosowania, lek nie jest zalecany w czasie ciąży.

Karmienie piersią
Nie wiadomo, czy alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i amylometakrezol oraz ich metabolity przenikają do mleka ludzkiego. Zagrożenie dla noworodków i niemowląt nie może być wykluczone.
Ze względu na brak udokumentowanego bezpieczeństwa stosowania, lek nie jest zalecany w okresie karmienia piersią.

Płodność
Brak danych dotyczących wpływu stosowania amylometakrezolu i alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego na płodność.

Ulotka Inovox Express Active

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Inovox Express Active (forum)

Stosujesz Inovox Express Active? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Inovox Express Active. Podziel się doświadczeniami na forum.