Strepsils pomarańczowy z witaminą C

Strepsils pomarańczowy z witaminą C to lek dostępny bez recepty, przeznaczony do stosowania w objawowym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Preparat ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Może być stosowany u osób dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Jedna pastylka zawiera 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego i 0,6 mg amylometakrezolu.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Lek Strepsils pomarańczowy z witaminą C zawiera:
– dwie substancje czynne o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym
– witaminę C.

Lek Strepsils pomarańczowy z witaminą C jest przeznaczony do stosowania w objawowym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i amylometakrezol. Jedna pastylka twarda zawiera 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego i 0,6 mg amylometakrezolu.

Pozostałe składniki to: kwas askorbowy, sodu askorbinian, lewomentol, esencja pomarańczowa, kwas winowy, glikol propylenowy, żółcień pomarańczowa (E110), czerwień koszenilowa (E124), sacharoza i glukoza.

Dawkowanie

Do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: ssać powoli jedną pastylkę co 2 – 3 godziny.

Nie należy stosować dawki większej niż 8 pastylek na dobę. Jeśli po upływie 3 dni dolegliwości nie ustępują lub nasilają się, należy zasięgnąć porady lekarza.

Przedawkowanie

Przedawkowanie nie powinno być przyczyną innych zaburzeń niż dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Należy zastosować leczenie objawowe.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak odrębnych zaleceń.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Strepsils pomarańczowy z witaminą C

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Strepsils pomarańczowy z witaminą C (forum)

Stosujesz Strepsils pomarańczowy z witaminą C? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Strepsils pomarańczowy z witaminą C. Podziel się doświadczeniami na forum.