Alkohol dichlorobenzylowy

Alkohol dichlorobenzylowy – substancja wykazująca działanie odkażające. Mechanizm działania alkoholu dichlorobenzylowego polega na wywieraniu wpływu na transport lipidów przez błonę komórkową, dzięki czemu wykazuje aktywność przeciwgrzybiczą i przeciwbakteryjną. Wskazaniem do stosowania preparatów z tą substancją jest leczenie stanów zapalnych jamy ustnej i gardła z występującymi objawami, takimi jak: zaczerwienienie, obrzęk i ból gardła.  

Alkohol dichlorobenzylowy występuje w połączeniu z substancjami takimi jak amylometakrezol, lewomentol lub chlorowodorek lidokainy, w pastylkach do ssania i roztworze do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej i gardła.  

Możliwe działania niepożądane: występują dość rzadko i jest to najczęściej podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej oraz przewodu pokarmowego. Możliwe jest również wystąpienie reakcji alergicznych. 

Uwaga: Nie zaleca się stosowania preparatów z alkoholem dichlorobenzylowym dłużej niż 5 dni, ponieważ może on zmieniać naturalną florę bakteryjną w gardle. 

Pobrałeś dokument - przy okazji zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje o lekach