Strepsils z miodem i cytryną

Strepsils z miodem i cytryną to lek w postaci twardych pastylek do ssania, które mają miodowo-cytrynowy smak. Zawiera substancje czynne o działaniu przeciwwirusowym i przeciwbakteryjnym. Jest wykorzystywany w celu objawowego leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła oraz towarzyszących im dolegliwości bólowych. Może być stosowany u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Preparat dostępny jest bez recepty.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Lek Strepsils z miodem i cytryną zawiera:
– dwie substancje czynne o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym
– miód jako substancję pomocniczą.

Lek Strepsils z miodem i cytryną jest przeznaczony do stosowania w objawowym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: alkohol 2,4-dichlorobenzylowy i amylometakrezol. Jedna pastylka twarda zawiera 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego i 0,6 mg amylometakrezolu.

Pozostałe składniki to: miód, olejek miętowy, olejek cytrynowy, kwas winowy, żółcień chinolinowa (E104), syrop z glukozy, syrop z sacharozy.

Dawkowanie

Do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: ssać powoli jedną pastylkę co 2 – 3 godziny.

Nie należy stosować dawki większej niż 8 pastylek na dobę. Jeśli po upływie 3 dni dolegliwości nie ustępują lub nasilają się, należy zasięgnąć porady lekarza.

Przedawkowanie

Przedawkowanie nie powinno być przyczyną innych zaburzeń niż dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Należy zastosować leczenie objawowe.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak odrębnych zaleceń.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Strepsils z miodem i cytryną

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Strepsils z miodem i cytryną (forum)

Stosujesz Strepsils z miodem i cytryną? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Strepsils z miodem i cytryną. Podziel się doświadczeniami na forum.