Konsultacja merytoryczna:

Septofar Mięta

Septofar Mięta zawiera amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy. Składniki te są łagodnymi środkami antyseptycznymi.

Septofar Mięta służy do łagodzenia objawów bólu gardła. Poprzez ssanie pastylki możliwe jest aktywne działanie składników leku w miejscu wystąpienia dyskomfortu, a także możliwe jest nawilżenie i złagodzenie bolesnego miejsca. Działania te pomagają złagodzić ból i dyskomfort jamy ustnej i gardła.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli po 3 dniach stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej.

Jaki jest skład Septofar Mięta, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest amylometakrezol 0,60 mg i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy 1,20 mg.

Pozostałe składniki leku to:
Olejek eteryczny miętowy
Olejek eteryczny anyżu gwiaździstego
Lewomentol
Indygokarmin (E132)
Żółcień chinolinowa (E104)
Sacharyna sodowa
Kwas winowy
Isomalt
Maltitol

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Septofar Mięta – jak stosować ten lek?

Dorośli: w razie potrzeby jedna pastylka, co 2 – 3godziny, nie należy stosować więcej niż 8 pastylek w ciągu 24 godzin.

Dzieci w wieku powyżej 6 lat: maksymalnie 4 pastylki w ciągu 24 godzin, z przynajmniej 2 godzinną przerwą pomiędzy kolejnymi pastylkami.

Lek powinien wolno rozpuścić się w jamie ustnej. Leku Septofar Mięta nie należy połykać, żuć ani rozgryzać.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Nie należy stosować dalej produktu leczniczego i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Septofar Mięta – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Septofar Mięta w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Bezpieczeństwo stosowania leku Septofar Mięta w okresie ciąży nie zostało ustalone. Brak danych dotyczących stosowania amylometakrezolu i alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego, jako substancji farmakologicznie czynnych w czasie ciąży. Z powodu braku udokumentowanego bezpieczeństwa stosowania, lek nie jest zalecany w czasie ciąży.

Karmienie piersią
Bezpieczeństwo stosowania leku w okresie karmienia piersią nie zostało ustalone. Brak danych dotyczących przenikania amylometakrezolu i alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego do mleka matki. Z powodu braku udokumentowanego bezpieczeństwa stosowania, lek nie jest zalecany w okresie karmienia piersią.

Płodność
Brak danych dotyczących wpływu stosowania amylometakrezolu i alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego na płodność.

Ulotka Septofar Mięta – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Septofar Mięta, 0,6 mg + 1,2 mg, pastylki twarde (Amylmetacresolum + Alcohol 2,4-dichlorobenzylicus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Septofar Mięta m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Septofar Mięta, 0,6 mg + 1,2 mg, pastylki twarde (Amylmetacresolum + Alcohol 2,4-dichlorobenzylicus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Septofar Mięta?

Cena Septofar Mięta i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Septofar Mięta.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Septofar Mięta? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie La Roche Posay Toleriane Teint Mousse podkład matujący Nr 5 (Opakowanie: 30 ml)La Roche Posay Toleriane Teint Mousse podkład matujący Nr 5 (Opakowanie: 30 ml) to podkład matujący o konsystencji lekkiego musu zawierającego filtry ochronne przed promieniowaniem UVEfekt działania La Roche Posay Toleriane Teint Mousse podkład matujący Nr 5 (Opakowanie: 30 ml)La Roche Posay Toleriane Teint Mousse podkład matujący Nr 5 (Opakowanie: 30…

Zastosowanie Dicopeg Junior (Opakowanie: 100 g)Dicopeg Junior (Opakowanie: 100 g) to wyrób medyczny dla dzieci już od 6. miesiąca życia. Reguluje pracę jelit, ułatwia wypróżnianie i zmiękcza stolec. Zmniejsza częstotliwość przewlekłych i sporadycznych zaparć bez powodowania skutków ubocznych.Efekt działania Dicopeg Junior (Opakowanie: 100 g)Dicopeg Junior (Opakowanie: 100 g) zawiera makrogol 3350 – substancję, która wiąże wodę w masie kałowej, zmiękczając…

Zastosowanie Olimp Spoko LOKO tabletki powlekane (Opakowanie: 10 )Olimp Spoko LOKO tabletki powlekane (Opakowanie: 10 ) to suplement diety przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 6. roku życia redukujący poczucie zmęczenia i nudności spowodowanych podróżą.
Tabletki zalecane są dla osób doświadczających odruchów wymiotnych lub wymiotów wynikających z podróży samochodem lub innym środkiem transportu.
Suplement zalecany jest także dla osób cierpiących…

COMPEED Plastry na pęcherze mix (Opakowanie: 5 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Omegamed Baby+D 0+ krople wyciskane z kapsułki (Opakowanie: 60 )Omegamed Baby+D 0+ krople wyciskane z kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety, zawierający witaminę D oraz kwas dokozaheksaenowy (DHA).

Preparat może być podawany już od pierwszych dni życia.Efekt działania Omegamed Baby+D 0+ krople wyciskane z kapsułki (Opakowanie: 60 )DHA wspiera funkcjonowanie mózgu, a także prawidłowy rozwój dziecka. Witamina D wspomaga funkcjonowanie ukł…