Konsultacja merytoryczna:

LABIPRAY spray

LABIPRAY spray zawiera amylometakrezol i alkohol 2, 4-dichlorobenzylowy – obie substancje są lekami antyseptycznymi, i lidokainy chlorowodorek jednowodny – miejscowy lek znieczulający do gardła.
Ten lek jest wskazany do stosowania w miejscowym łagodzeniu objawów związanych z bólem gardła bez gorączki w zakażeniu jamy ustnej i gardła o łagodnym nasileniu u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład LABIPRAY spray, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi są:
Amylometakrezol 0,223 g
Alkohol 2, 4-dichlorobenzylowy 0,446 g
Lidokainy chlorowodorek jednowodny 0,693 g (odpowiada 0,600 g lidokainy)
Na 100 ml
20 ml = 76 dawek = 153 rozpylenia.

Pozostałe składniki to:
Etanol 96%
Sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420)
Erytrozyna (E127)
Sacharyna sodowa (E 954)
Kwas cytrynowy jednowodny
Glicerol
Lewomentol
Aromat miętowy (L-Menton, Izomenton, Mentylu octan, Izopulegol, Glikol propylenowy (E 1520), Neomentol, L-Mentol, Pulegone, Piperyton)
Aromat anyżowy (Glikol propylenowy (E 1520), Etanol, Anetol, aromaty naturalne)
Sodu wodorotlenek (do ustalenia pH)
Woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu LABIPRAY spray – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecane dawkowanie:
– Dorośli i młodzież w wieku od 15 lat: Jedna dawka odpowiadająca 2 rozpyleniom w jamie ustnej i (lub) gardle 1 do 6 razy na dobę.
– Młodzież w wieku od 12 do 15 lat: Jedna dawka odpowiadająca 2 rozpyleniom w jamie ustnej i (lub) gardle 1 do 4 razy na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek ten nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Stosowanie tylko do jamy ustnej.
Nie wdychać przy naciskaniu na dozownik.
Jeśli objawy nie ustępują po 3 dniach, nasilają się lub jeśli wystąpi gorączka, żółto-zielona wydzielina lub trudności w połykaniu pokarmów, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Nie zaleca się długotrwałego stosowania tego leku (przez dłużej niż 5 dni), ponieważ może on powodować zmiany w naturalnej florze bakteryjnej gardła.

Instrukcja użycia:
1. Należy podnieść dozownik aerozolu.
2. Wprowadzić dozownik aerozolu do jamy ustnej i skierować na miejsce do leczenia. Nacisnąć palcem wskazującym na dozownik.
Przed pierwszym użyciem LABIPRAY spray, należy skierować dozownik aerozolu z dala od siebie i nacisnąć na dozownik kilkukrotnie aż do uzyskania jednolitej mgiełki.
Podczas stosowania aerozolu należy wstrzymać oddech.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy, jakie mogą wystąpić w przypadku niewłaściwego użycia lub przedawkowania: nadmierne znieczulenie (utrata czucia) górnych dróg oddechowych i przewodu pokarmowego, bezsenność, niepokój, pobudzenie, depresja oddechowa (spowolniony oddech). Problemy z oddychaniem (duszność), ból głowy, zmęczenie, brak tolerancji na ćwiczenia, zawroty głowy i utrata przytomności mogą też wystąpić z powodu zaburzenia zwanego methemoglobinemia. Należy natychmiast udać się do lekarza lub skontaktować się z jednostką udzielającą informacji
o zatruciach, podając nazwę leku i przyjętą jego ilość.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania LABIPRAY spray – czy mogę spożywać alkohol?

Nie stosować tego leku bezpośrednio przed posiłkami ani przed przyjmowaniem napojów.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować LABIPRAY spray w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Stosowanie tego leku nie jest zalecane w ciąży.

Karmienie piersią
Stosowanie tego leku nie jest zalecane w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego LABIPRAY spray

Geiser Pharma S.L.

Ulotka LABIPRAY spray – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

aboratoria PolfaŁódź ZapaLABIPRAY spray, (6,9335 mg + 2,23 mg + 4,46 mg)/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór (Lidocaini hydrochloridum monohydricum + Amylmetacresolum + Alcohol 2,4-dichlorobenzylicus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 167.02 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat LABIPRAY spray m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

LABIPRAY spray, (6,9335 mg + 2,23 mg + 4,46 mg)/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór (Lidocaini hydrochloridum monohydricum + Amylmetacresolum + Alcohol 2,4-dichlorobenzylicus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 180.38 KB

Cena - ile kosztuje LABIPRAY spray?

Cena LABIPRAY spray i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę LABIPRAY spray.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz LABIPRAY spray? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz