LABIPRAY spray

LABIPRAY spray to lek, który zawiera amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy. Obie substancje są antyseptykami, które mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Lek jest wskazany do miejscowego łagodzenia objawów związanych z bólem gardła bez gorączki w zakażeniu jamy ustnej i gardła o łagodnym nasileniu u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpi poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem. Lek jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

LABIPRAY spray zawiera amylometakrezol i alkohol 2, 4-dichlorobenzylowy – obie substancje są lekami antyseptycznymi, i lidokainy chlorowodorek jednowodny – miejscowy lek znieczulający do gardła.
Ten lek jest wskazany do stosowania w miejscowym łagodzeniu objawów związanych z bólem gardła bez gorączki w zakażeniu jamy ustnej i gardła o łagodnym nasileniu u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Skład

Substancjami czynnymi są:
Amylometakrezol 0,223 g
Alkohol 2, 4-dichlorobenzylowy 0,446 g
Lidokainy chlorowodorek jednowodny 0,693 g (odpowiada 0,600 g lidokainy)
Na 100 ml
20 ml = 76 dawek = 153 rozpylenia.

Pozostałe składniki to:
Etanol 96%
Sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420)
Erytrozyna (E127)
Sacharyna sodowa (E 954)
Kwas cytrynowy jednowodny
Glicerol
Lewomentol
Aromat miętowy (L-Menton, Izomenton, Mentylu octan, Izopulegol, Glikol propylenowy (E 1520), Neomentol, L-Mentol, Pulegone, Piperyton)
Aromat anyżowy (Glikol propylenowy (E 1520), Etanol, Anetol, aromaty naturalne)
Sodu wodorotlenek (do ustalenia pH)
Woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecane dawkowanie:
– Dorośli i młodzież w wieku od 15 lat: Jedna dawka odpowiadająca 2 rozpyleniom w jamie ustnej i (lub) gardle 1 do 6 razy na dobę.
– Młodzież w wieku od 12 do 15 lat: Jedna dawka odpowiadająca 2 rozpyleniom w jamie ustnej i (lub) gardle 1 do 4 razy na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek ten nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Stosowanie tylko do jamy ustnej.
Nie wdychać przy naciskaniu na dozownik.
Jeśli objawy nie ustępują po 3 dniach, nasilają się lub jeśli wystąpi gorączka, żółto-zielona wydzielina lub trudności w połykaniu pokarmów, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Nie zaleca się długotrwałego stosowania tego leku (przez dłużej niż 5 dni), ponieważ może on powodować zmiany w naturalnej florze bakteryjnej gardła.

Instrukcja użycia:
1. Należy podnieść dozownik aerozolu.
2. Wprowadzić dozownik aerozolu do jamy ustnej i skierować na miejsce do leczenia. Nacisnąć palcem wskazującym na dozownik.
Przed pierwszym użyciem LABIPRAY spray, należy skierować dozownik aerozolu z dala od siebie i nacisnąć na dozownik kilkukrotnie aż do uzyskania jednolitej mgiełki.
Podczas stosowania aerozolu należy wstrzymać oddech.

Przedawkowanie

Objawy, jakie mogą wystąpić w przypadku niewłaściwego użycia lub przedawkowania: nadmierne znieczulenie (utrata czucia) górnych dróg oddechowych i przewodu pokarmowego, bezsenność, niepokój, pobudzenie, depresja oddechowa (spowolniony oddech). Problemy z oddychaniem (duszność), ból głowy, zmęczenie, brak tolerancji na ćwiczenia, zawroty głowy i utrata przytomności mogą też wystąpić z powodu zaburzenia zwanego methemoglobinemia. Należy natychmiast udać się do lekarza lub skontaktować się z jednostką udzielającą informacji
o zatruciach, podając nazwę leku i przyjętą jego ilość.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie stosować tego leku bezpośrednio przed posiłkami ani przed przyjmowaniem napojów.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Stosowanie tego leku nie jest zalecane w ciąży.

Karmienie piersią
Stosowanie tego leku nie jest zalecane w okresie karmienia piersią.

Ulotka LABIPRAY spray

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o LABIPRAY spray (forum)

Stosujesz LABIPRAY spray? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o LABIPRAY spray. Podziel się doświadczeniami na forum.