Respero Myrtol

Respero Myrtol to lek dostępny bez recepty, który zawiera destylat z mieszaniny rektyfikowanych olejków eterycznych (eukaliptusowy, pomarańczy słodkiej, mirtu zwyczajnego, cytryny zwyczajnej). Wykazuje zarówno działanie sekretolityczne jak i sekretomotoryczne, co oznacza, że rozrzedza gęsty śluz i ułatwia jego odkrztuszanie. Jest wskazany do stosowania w celu łagodzenia objawów ostrego zapalenia górnych dróg oddechowych.

Preparat zawiera substancję: , , ,

Wskazania / działanie

Respero Myrtol jest lekiem roślinnym. Rozluźnia on śluz i ułatwia oczyszczanie ze śluzu, czyniąc go łatwiejszym w odkrztuszaniu oraz zmniejsza stan zapalny.

Wskazania do stosowania: Łagodzenie objawów ostrego zapalenia górnych dróg oddechowych.

Skład

– Substancją czynną leku jest destylat z mieszaniny rektyfikowanych olejków eterycznych eukaliptusowego, pomarańczy słodkiej, mirtu zwyczajnego i cytryny zwyczajnej.

Jedna kapsułka zawiera 300 mg destylatu z mieszaniny rektyfikowanych olejków eterycznych:
Eucalyptus globulus Labill. aetheroleum (eukaliptusowy olejek eteryczny), Citrus sinensis L.
aetheroleum (pomarańczy słodkiej olejek eteryczny), Myrtus communis L. aetheroleum (mirtu zwyczajnego olejek eteryczny) i Citrus limon L. aetheroleum (cytryny zwyczajnej olejek eteryczny).

– Pozostałe składniki to: olej rzepakowy, rafinowany, żelatyna, glicerol 85% (E 422), hypromelozy octano-bursztynian, trietylu cytrynian, sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), kwas solny (13%), sodu laurylosiarczan, talk, dekstryna, amonowy glicyryzynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka
Należy przestrzegać poniższych instrukcji dawkowania, w przeciwnym razie Respero Myrtol może nie być w pełni skuteczny!

W ostrych stanach zapalnych dorośli i dzieci w wieku powyżej 10 lat powinni przyjmować jedną kapsułkę 3-4 razy na dobę.
Czas stosowania powinien wynosić od 3 do 5 dni. Jeśli po upływie tego czasu nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak i kiedy przyjmować Respero Myrtol?
Kapsułki leku roślinnego Respero Myrtol należy przyjmować bez rozgryzania, na około 30 minut przed posiłkiem, z dużą ilością płynu. Ostatnia dawka może zostać przyjęta przed snem.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy poinformować lekarza. Lekarz zadecyduje o wszelkich środkach, które mogą być wymagane. Działania niepożądane wymienione poniżej mogą wystąpić ze zwiększonym nasileniem.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Respero Myrtol

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Respero Myrtol (forum)

Stosujesz Respero Myrtol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

3 komentarze do “Respero Myrtol”

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Respero Myrtol. Podziel się doświadczeniami na forum.