Aroma-Activ

Aroma-Activ to kosmetyczny żel zawierający olejki eteryczne, o łagodnym działaniu rozgrzewającym. Stosowany do masażu dziecka, pozwala mu odprężyć się i spokojnie zasnąć. Żel jest przeznaczony do masażu pielęgnacyjno-relaksacyjnego skóry karku i/lub klatki piersiowej dzieci po ukończeniu 2. roku życia. Produkt jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje o leku Aroma-Activ z ulotki dla pacjenta. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania (kompletna ulotka leku i charakterystyka produktu w pliku PDF) oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Aroma-Activ i jakie są wskazania do stosowania?

Aroma-Activ to maść, zawierająca w składzie substancje, które wykazują działanie miejscowo rozgrzewające i powoduje rozluźnienie mięśni.

Wskazania do stosowania
– łagodzenie dolegliwości bólowych np. w bólach stawowych, nerwobólach i bólach mięśniowych;
– łagodne nieżyty górnych dróg oddechowych na zasadzie inhalacji swobodnej po naniesieniu w obrębie klatki piersiowej.

Jeśli po upływie 3 dni u dorosłych i 1 dnia u dzieci nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Aroma-Activ, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są kamfora, mentol, olejek sosnowy, olejek jałowcowy, olejek terpentynowy.
100 g maści zawiera: 1,0 g kamfory, 1,0 g mentolu, 0,5 g olejku sosnowego, 0,5 g olejku jałowcowego, 0,5 g olejku terpentynowego.

Pozostały składnik to: wazelina biała

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , , .

Dawkowanie preparatu Aroma-Activ – jak stosować?

Zalecana dawka to:

W łagodzeniu dolegliwości bólowych
– Dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 6 lat:
niewielką ilością maści nacierać skórę w miejscach bolących 2 razy na dobę.

W łagodnych nieżytach górnych dróg oddechowych

Dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 7 lat:
niewielką ilością maści nacierać skórę w obrębie górnej części klatki piersiowej.

Dzieci
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat, przy stosowaniu inhalacji swobodniej u dzieci w wieku poniżej 7 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania większej niż zalecana ilości leku Aroma-Activ należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aroma-Activ – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aroma-Activ w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży i okresie karmienia piersią

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Aroma-Activ

Ulotka Aroma-Activ – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Aroma-Activ przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Aroma-Activ maść

Ściągnij lub podejrzyj dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 196.46 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aroma-Activ m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aroma-Activ maść

Ściągnij lub podejrzyj dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 164.00 KB

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Aroma-Activ w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Aroma-Activ

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aroma-Activ? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Aroma-Activ. Podziel się doświadczeniami na forum.