Konsultacja merytoryczna:

Validol

Validol jest lekiem wykazującym skojarzone działanie kwasu izowalerianowego (pochodzącego z izowalerianianu mentylu) oraz mentolu.

Kwas izowalerianowy działa hamująco na czynność kory mózgowej, w związku z czym wywiera działanie uspokajające oraz nasenne.

Mentol, poprzez wpływ na receptory zimna, daje uczucie świeżości i pogłębienia oddechu, przez co wykazuje działanie lekko tonizujące.

Validol wskazany jest w łagodzeniu stanów napięcia nerwowego oraz uczucia niepokoju.

Jaki jest skład Validol, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest mieszanina mentolu i izowalerianianu mentylu.

Pozostałe składniki leku to sacharoza i wapnia stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Validol – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka leku Validol
Dorośli
1 tabletka do ssania 3 razy na dobę.
Z uwagi na brak doświadczenia dotyczącego stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak jest informacji na temat przedawkowania leku Validol. W przypadku połknięcia kilku tabletek, zwłaszcza przez dziecko, należy pilnie poradzić się lekarza lub udać do szpitalnej izby przyjęć.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Validol – czy mogę spożywać alkohol?

Validol należy ssać między posiłkami.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Validol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Brak wystarczających danych dotyczących stosowania mentolu i izowalerianianu mentylu u kobiet w ciąży.
Brak danych dotyczących przenikania mentolu i izowalerianianu mentylu do mleka kobiecego.
Nie zaleca się stosowania leku Validol w okresie ciąży i laktacji.

Ulotka Validol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

VALIDOL, 60 mg, tabletki do ssania (Mieszanina mentolu i izowalerianianu mentylu)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 115 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Validol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

VALIDOL, 60 mg, tabletki do ssania (Mieszanina mentolu i izowalerianianu mentylu)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 44 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Validol?

Cena Validol i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Validol.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Validol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Fitolizyna pasta doustna (Opakowanie: 100 g)Fitolizyna pasta doustna (Opakowanie: 100 g) to pasta o działaniu moczopędnym i przeciwzapalnym. Jest stosowana przy leczeniu infekcji dróg moczowych oraz przy kamicy nerkowej.

Pasta Fitolizyna może być także przyjmowana profilaktycznie.Efekt działania Fitolizyna pasta doustna (Opakowanie: 100 g)Fitolizyna pasta zawiera naturalne ekstrakty z ziół o działaniu moczopędnym. Perz umożliwia szybkie pozbycie się toksyn z organizmu…

16.08 

Zastosowanie Krem do ciała z masłem shea (Opakowanie: 200 ml)Krem do ciała z masłem shea (Opakowanie: 200 ml) jest wysokiej jakości kremem do ciała zapewniającym intensywne nawilżenie całej skóry. Preparat może przyczynić się do przyspieszenia naturalnych procesów regenerujących po opalaniu.
Stosowanie preparatu może być polecane wszystkim osobom borykającym się z nadmiernie wysuszoną czy napiętą skó…

48.99 

Zastosowanie Nenedent pasta bez fluoru dla dzieci (Opakowanie: 50 ml)Pasta do zębów Nenedent bez fluoru zawiera xylit i żel krzemowy. Każda z tych substancji chroni zęby dzieci przed próchnicą.
Xylit jest naturalną substancją zastępującą cukier, która niszczy bakterie wywołujące próchnicę i wspomaga remineralizację.
Żel krzemowy w dokładny sposób czyści mleczne zęby, usuwa osad nazębny…

7.99 

KICK the TICK Przyrząd do bezp.usuwania kleszczy (Opakowanie: 1 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

6.99 

Zastosowanie Opokan tabletki (Opakowanie: 10 )Opokan tabletki (Opakowanie: 10 ) to lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania na bóle kostno-stawowe i mięśniowe występujące w chorobach reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów, przebiegających z zaostrzeniem objawów, takich jak bóle kręgosłupa, pleców, kolan: reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
Efekt działania…

8.41 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief