Konsultacja merytoryczna:

Maść ochronna z witaminą A

Maść ochronna z witaminą

Lek dermatologiczny stosowany w leczeniu ran i owrzodzeń.

Wskazania do stosowania
Osłaniająco w celu regeneracji naskórka, zmniejszenia rogowacenia, złagodzenia stanów zapalnych. Ochronnie przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych.

Jaki jest skład Maść ochronna z witaminą A, jakie substancje zawiera?

Substancja czynna:
Witamina A 800 j.m./g.

Substancje pomocnicze: wazelina biała, Palsgaard 0291, aromat cytrynowy, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Maść ochronna z witaminą A – jak stosować ten lek?

Dawkowanie i sposób podania
Stosować miejscowo. 1 do 2 razy na dobę smarować maścią chorobowo zmienioną powierzchnię skóry. W stanach ostrych maść można stosować kilka razy na dobę. Ochronnie nałożyć cienką warstwę maści na powierzchnię skóry narażoną na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie są znane objawy przedawkowania leku w przypadku stosowania zgodnie ze wskazaniami i zalecanym sposobem stosowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Maść ochronna z witaminą A – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Maść ochronna z witaminą A w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Nie przeprowadzono badań dotyczących działania teratogennego (uszkadzającego płód) leku.

Lek może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Ulotka Maść ochronna z witaminą A – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

MAŚĆ OCHRONNA Z WITAMINĄ A, 800 j.m./g, maść (Retinoli palmitas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 34 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Maść ochronna z witaminą A m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

MAŚĆ OCHRONNA Z WITAMINĄ A, 800 j.m./g, maść (Retinoli palmitas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Maść ochronna z witaminą A?

Cena Maść ochronna z witaminą A i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Maść ochronna z witaminą A.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Maść ochronna z witaminą A? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Feministic (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

20.94 

Zastosowanie Kora dębu (Opakowanie: 50 g)Kora dębu (Opakowanie: 50 g) jest tradycyjnym produktem leczniczym w postaci ziół do zaparzania, stosowanym w przypadku łagodnych objawów biegunki, stanów zapalnych śluzówki gardła i jamy ustnej oraz do łagodzenia objawów świądu i pieczenia skóry związanych z hemoroidami.SkładW 100 g znajduje się 100 g Quercus robur L., Quercus petraea (Matt.) Liebl., Quercus pubescens Willd., cortex (kory…

3.41 

Zastosowanie Folik (Opakowanie: 60 )Folik (Opakowanie: 60 ) to lek zawierający kwas foliowy, który stosuje się w celu zapobiegania jego niedoborom u kobiet przed poczęciem i we wczesnym okresie ciąży w celu zmniejszenia ryzyka powstawania wad cewy nerwowej u potomstwa.
Kobiety w ciąży i karmiące piersią mają zwiększone zapotrzebowanie na kwas foliowy. Realizacja zwiększonego zapotrzebowania wyłącznie przy pomocy diety jest praktycznie niemożliwa. Niedobory…

10.90 

Zastosowanie UNIMIL PURE żel intymny nawilżający (Opakowanie: 80 ml)UNIMIL PURE żel intymny nawilżający (Opakowanie: 80 ml) to żel intymny o silnym działaniu nawilżającym, na bazie wody. Nie zawiera niepotrzebnych dodatków i konserwantów, dzięki czemu może być stosowany nawet u osób wrażliwych, ze skórą skłonną do podrażnień.Efekt działania UNIMIL PURE żel intymny nawilżają…

11.79 

Tantum Verde smak miodowo-pomarańczowy (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

24.05 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief