Maść z witaminą A LGO

Maść z witaminą A LGO zawiera substancję czynną 1etinolu palmitynian (witaminę A). Witamina A umożliwia prawidłowe funkcjonowanie skóry, wpływa regenerująco na naskórek, zapobiega jego rogowaceniu, łagodzi stany zapalne skóry.

Lek do stosowania miejscowego na skórę po niewielkich oparzeniach (w tym słonecznych), odmrożeniach, w nadmiernym rogowaceniu naskórka.

Jaki jest skład Maść z witaminą A LGO, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest retynolu palmitynian.
– 1g maści zawiera 400 IU retynolu palmitynianu.

– Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: lanolina, wazelina biała, woda oczyszczona.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Maść z witaminą A LGO – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Chorobowo zmienione miejsca na skórze pokrywa się cienką warstwą maści kilka razy na dobę.

Podanie na skórę.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono przypadku przedawkowania.
W przypadku zastosowania zbyt dużej ilości leku, należy zmyć go ze skóry wodą i powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
W razie podrażnienia i zaczerwienienia skóry, należy zaprzestać stosowania leku.
W przypadku połknięcia leku, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
Witamina A w dużych dawkach może uszkadzać płód.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Maść z witaminą A LGO – czy mogę spożywać alkohol?

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Maść z witaminą A LGO w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią, gdy lekarz uzna, że jest to konieczne. Witamina A w dużych dawkach może uszkadzać płód.

Ulotka Maść z witaminą A LGO – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Maść z witaminą A LGO? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz