Konsultacja merytoryczna:

Aksoderm

AKSODERM jest lekiem zawierającym jako substancję czynną palmitynian retynolu (witaminę A).

Witamina A stosowana na skórę usuwa zgrubienia, złuszczenia i pęknięcia naskórka w wyniku działania złuszczającego. Ponadto witamina A wspomaga procesy regeneracyjne naskórka i skóry właściwej, przez co wpływa korzystnie na jej elastyczność i jędrność.

AKSODERM stosuje się w ubytkach naskórka i niewielkich uszkodzeniach skóry. Lek chroni skórę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (zimnem, wiatrem), w tym po przebytych niewielkich odmrożeniach i oparzeniach I stopnia.

Jaki jest skład Aksoderm, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest retynolu palmitynian (witamina A).

AKSODERM 400 IU/g, maść
1 g maści zawiera 400 IU witaminy A;
Pozostałe składniki to: wazelina biała, lanolina bezwodna, woda oczyszczona.

AKSODERM FORTE 1000 IU/g, maść
1 g maści zawiera 1000 IU witaminy A;
Pozostałe składniki to: wazelina biała, lanolina bezwodna, emulgator Palsgaard 0090, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Aksoderm – jak stosować ten lek?

Cienką warstwę maści nałożyć na chorobowo zmienione miejsca na skórze i rozsmarować. O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek stosuje się od 2 do 3 razy na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie stwierdzono przypadków przedawkowania leku AKSODERM.

W razie zastosowania większej dawki leku niż zalecana, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aksoderm – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aksoderm w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Witamina A stosowana w dużych dawkach może uszkadzać płód.

Ulotka Aksoderm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

AKSODERM 400 IU/g, maść (Retinoli palmitas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 42.23 KB


Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aksoderm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Cena - ile kosztuje Aksoderm?

Cena Aksoderm i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aksoderm.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aksoderm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie FUTURO Stabilizator kolana z szyną L (Opakowanie: 1 )FUTURO Stabilizator kolana z szyną L (Opakowanie: 1 ) to stabilizator kolana przeznaczony zarówno do kolana lewego, jak i prawego. Zapewnia stabilizację stawu po urazach, zwichnięciach i naciągnięciach. Wspiera powrót do zdrowia i regenerację tkanek poprzez odciążanie mięśni.Efekt działania FUTURO Stabilizator kolana z szyną L (Opakowanie: 1 )FUTURO Stabilizator kolana z szyną L (Opakowanie: 1 ) to stabilizator…

79.77 

Zastosowanie Diclomax tabletki powlekane (Opakowanie: 20 )Diclomax tabletki powlekane (Opakowanie: 20 ) to produkt leczniczy stosowany do leczenia objawów bólu lekkiego do umiarkowanego. Zawiera substancję diklofenak potasowy o działaniu przeciwzapalnym. Wykazuje on działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.
SkładSubstancja czynna: 25 mg dikofenaku potasowego. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodosforsforan dwuwodny, skrobia żelowana kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, alkohol poliwinylowy, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E 171), ż…

7.49 

Ostropest plamisty mielony odtłuszczony (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

3.16 

Zastosowanie Espumisan krople 100 mg/ml (Opakowanie: 30 ml)Espumisan krople 100 mg/ml (Opakowanie: 30 ml) to krople na wzdęcia, które mogą być stosowane u dorosłych, jak i dzieci. Nie powoduje podrażnień układu pokarmowego ani nie jest wchłaniany do krwi. Działa szybko i skutecznie.
Efekt działania Espumisan krople 100 mg/ml (Opakowanie: 30 ml)Espumisan w kroplach zawiera symetykon – substancję, która rozbija pęcherzyki powietrza w ż…

25.99 

Zastosowanie Vichy Neovadiol Krem na dzień w okresie menopauzy (Opakowanie: 50 ml)Vichy Neovadiol Krem na dzień w okresie menopauzy (Opakowanie: 50 ml) to krem do stosowania na dzień, który jest przeznaczony dla skóry dojrzałej. W szczególności jest polecany paniom w okresie menopauzy i po niej. Kosmetyk przywraca skórze jędrność i elastyczność.Efekt działania Vichy Neovadiol Krem na dzień w okresie menopauzy (Opakowanie: 50 ml)…

123.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief