Cebionmulti

Cebionmulti jest lekiem złożonym zawiarającym 9 substancji niezbędnych dla prawidłowego funcjonowania organizmu człowieka, które, za wyjątkiem wit. D, nie są wytwarzane w ustroju.

Związki te muszą być dostarczane z pożywieniem w celu zapewnienia odpowiednich ich ilości do przebiegu różnych przemian metabolicznych.

Funkcje zawartych w leku składników to m.in. udział bezpośredni lub pośredni w procesach oksydoredukcyjnych (witaminy E, C, B2, nikotynamid), warunkowanie procesu widzenia (witamina A i B2), ułatwienie mineralizacji kości oraz regulacja stężenia wapnia i fosforanów we krwi (witamina D3), udział w metabolizmie węglowodanów (wit.B1, dekspantenol), udział w metabolizmie białek (wit.B6, dekspantenol), udział w metabolizmie tłuszczów oraz w procesach powstawania i wykorzystywania energii (wit.B2, wit. PP, dekspantenol).

Witaminy zawarte w leku Cebionmulti przyjmowane zgodnie z zalecanym dawkowaniem znajdują się w wystarczających ilościach do wyrównania niedoboru tych substancji oraz przeciwdziałania objawom niedoboru w przypadku niedostatecznej podaży lub braku witamin w pożywieniu. Substancje czynne, zawarte w leku, w przewodzie pokarmowym podlegają takim samym mechanizmom wchłaniania, jak witaminy zawarte w diecie.

Wskazania do stosowania leku Cebionmulti:
Lek Cebionmulti stosuje się w celu zapobiegania niedoborom witamin lub uzupełnienia istniejących niedoborów, np. w trakcie i po długotrwałych schorzeniach, szczególnie infekcjach przebiegających z podwyższoną temperaturą ciała; w okresie szybkiego wzrostu i
rozwoju organizmu; w okresie intensywnego wysiłku fizycznego, jak również podczas stosowania diety eliminacyjnej.

Jaki jest skład Cebionmulti, jakie substancje zawiera?

1 ml roztworu (ok.30 kropli) zawiera:
2,75 mg retynolu palmitynianu (co odp. 5000 j.m. wit. A),
25 μg cholekalcyferolu (co odp. 1000 j.m. wit. D3),
4 mg tokoferolu octanu (wit.E),
100 mg kwasu askorbowego (wit.C),
2 mg tiaminy chlorowodorku (wit. B1),
800 μg ryboflawiny sodu fosforanu (wit.B2),
4 mg pirydoksyny chlorowodorku (wit.B6),
30 mg nikotynamidu (niacyna),
10 mg dekspantenolu.

oraz substancje pomocnicze:
kwas cytrynowy, sodu wodorotlenek, tokoferol, glicerol, makrogologlicerolu rycynooleinian, disodu wodorofosforan dwuwodny, butylohydroksyanizol, sacharyna sodowa, woda oczyszczona, aromat brzoskwiniowy, olejek pomarańczowy.

Dawkowanie preparatu Cebionmulti – jak stosować ten lek?

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosowana dawka leku to:
niemowlęta 3 do 5 kropli na dobę,
dzieci w wieku 1 – 6 lat 6 do 7 kropli na dobę,
dzieci w wieku 7-14 lat 8 do 9 kropli na dobę.

Niemowlętom i małym dzieciom należy podawać lek z łyżką mleka, herbaty, zupy, rozdrobnionego pokarmu lub na kostce cukru. Starsze dzieci powinny przyjmować lek w postaci nierozcieńczonej lub z niewielką ilością płynu podczas lub po posiłkach.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nawet w razie przyjęcia dawek wyższych niż zalecane nie powinno dojść do ostrego zatrucia. W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cebionmulti – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cebionmulti w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży lub przed planowanym zajściem w ciążę nie należy bez konsultacji z lekarzem stosować dodatkowych leków zawierających witaminę A.

Ulotka Cebionmulti – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Cebionmulti? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz