VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO

WSKAZANIA

Witamina A odgrywa istotną rolę w procesie widzenia (zapewnia prawidłowe funkcjonowanie siatkówki), jest niezbędna do wzrostu, regeneracji, różnicowania się i czynności nabłonka skóry i błony śluzowej, Bierze udział w kostnieniu i tworzeniu struktury kości, w procesie reprodukcji i rozwoju embrionalnym płodu.

Witamina D jest bioregulatorem przemian wapnia i fosforu w organizmie, odpowiedzialnym za utrzymanie stanu równowagi między tymi dwoma pierwiastkami – głównymi składnikami budulcowymi kośćca. Naturalne produkty spożywcze zawierają niewiele tej witaminy (głównie w postaci prowitaminy) i nawet w prawidłowej diecie jej zawartość jest niska. Niedobór witaminy D prowadzi do osteomalacji (rozmiękczenia kości) u ludzi dorosłych oraz osteoporozy (zrzeszotnienia, porowatości i kruchości układu kostnego) u osób starszych.

Lek stosuje się w zapobieganiu niedoborom witaminy A i D3. Jest wskazany osobom krótko przebywającym na słońcu

SKŁAD

1 kapsułka zawiera:

Substancje czynne
Witamina A (Re i ino li palmitas) 2 000 j.m.
Witamina D3 (Cholecalciferolum) 400 j.m. i substancje pomocnicze
Olej arachidowy, żelatyna, glicerol, żółcień chinolinowa (E 104), czerwień koszenilowa (E 124)

DAWKOWANIE

Lek Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zazwyczaj profilaktycznie stosowana dawka leku to 1 do 2 kapsułek na dobę. Podawać doustnie.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

PRZEDAWKOWANIE

Dawkowanie niezgodne z zaleceniami ulotki informacyjnej może doprowadzić do objawów przedawkowania, czyli uczucia zmęczenia, drażliwości, zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego (wymioty, brak łaknienia, nudności, biegunka), zmian skórnych, niedokrwistości, bólu głowy, zaburzeń gospodarki wapniowej, bólów kostno-stawowych, wielomoczu.

W przypadku wystąpienia ww. objawów należy odstawić lek.

JEDZENIE I PICIE

Brak odrębnych zaleceń.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Ciąża
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. W trakcie kuracji nie należy spożywać nadmiernych ilości pokarmów bogatych w witaminę A (np. wątroby), gdyż może to prowadzić do przedawkowania leku, które może być
niebezpieczne dla płodu.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Lek należy stosować ściśle według wskazań lekarza, gdyż w większych dawkach może powodować objawy przedawkowania u dziecka.

ULOTKA

CHPL

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here