VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO? – OPIS I WSKAZANIA

Witamina A odgrywa istotną rolę w procesie widzenia (zapewnia prawidłowe funkcjonowanie siatkówki), jest niezbędna do wzrostu, regeneracji, różnicowania się i czynności nabłonka skóry i błony śluzowej, Bierze udział w kostnieniu i tworzeniu struktury kości, w procesie reprodukcji i rozwoju embrionalnym płodu.

Witamina D jest bioregulatorem przemian wapnia i fosforu w organizmie, odpowiedzialnym za utrzymanie stanu równowagi między tymi dwoma pierwiastkami – głównymi składnikami budulcowymi kośćca. Naturalne produkty spożywcze zawierają niewiele tej witaminy (głównie w postaci prowitaminy) i nawet w prawidłowej diecie jej zawartość jest niska. Niedobór witaminy D prowadzi do osteomalacji (rozmiękczenia kości) u ludzi dorosłych oraz osteoporozy (zrzeszotnienia, porowatości i kruchości układu kostnego) u osób starszych.

Lek stosuje się w zapobieganiu niedoborom witaminy A i D3. Jest wskazany osobom krótko przebywającym na słońcu

SKŁAD VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

1 kapsułka zawiera:

Substancje czynne
Witamina A (Re i ino li palmitas) 2 000 j.m.
Witamina D3 (Cholecalciferolum) 400 j.m. i substancje pomocnicze
Olej arachidowy, żelatyna, glicerol, żółcień chinolinowa (E 104), czerwień koszenilowa (E 124)

JAKIE JEST DAWKOWANIE VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zazwyczaj profilaktycznie stosowana dawka leku to 1 do 2 kapsułek na dobę. Podawać doustnie.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Dawkowanie niezgodne z zaleceniami ulotki informacyjnej może doprowadzić do objawów przedawkowania, czyli uczucia zmęczenia, drażliwości, zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego (wymioty, brak łaknienia, nudności, biegunka), zmian skórnych, niedokrwistości, bólu głowy, zaburzeń gospodarki wapniowej, bólów kostno-stawowych, wielomoczu.

W przypadku wystąpienia ww. objawów należy odstawić lek.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. W trakcie kuracji nie należy spożywać nadmiernych ilości pokarmów bogatych w witaminę A (np. wątroby), gdyż może to prowadzić do przedawkowania leku, które może być
niebezpieczne dla płodu.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Lek należy stosować ściśle według wskazań lekarza, gdyż w większych dawkach może powodować objawy przedawkowania u dziecka.

ULOTKA LEKU VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO CENA, REFUNDACJA

VITAMINUM A 2000 + D3 400 HASCO OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here