Vitaminum A 2000 + D3 400 Hasco

Witaminum A 2000 + D3 400 Hasco

Witamina A odgrywa istotną rolę w procesie widzenia (zapewnia prawidłowe funkcjonowanie siatkówki), jest niezbędna do wzrostu, regeneracji, różnicowania się i czynności nabłonka skóry i błony śluzowej, Bierze udział w kostnieniu i tworzeniu struktury kości, w procesie reprodukcji i rozwoju embrionalnym płodu.

Witamina D jest bioregulatorem przemian wapnia i fosforu w organizmie, odpowiedzialnym za utrzymanie stanu równowagi między tymi dwoma pierwiastkami – głównymi składnikami budulcowymi kośćca. Naturalne produkty spożywcze zawierają niewiele tej witaminy (głównie w postaci prowitaminy) i nawet w prawidłowej diecie jej zawartość jest niska. Niedobór witaminy D prowadzi do osteomalacji (rozmiękczenia kości) u ludzi dorosłych oraz osteoporozy (zrzeszotnienia, porowatości i kruchości układu kostnego) u osób starszych.

Lek stosuje się w zapobieganiu niedoborom witaminy A i D3. Jest wskazany osobom krótko przebywającym na słońcu

Jaki jest skład Vitaminum A 2000 + D3 400 Hasco, jakie substancje zawiera?

1 kapsułka zawiera:

Substancje czynne
Witamina A (Re i ino li palmitas) 2 000 j.m.
Witamina D3 (Cholecalciferolum) 400 j.m. i substancje pomocnicze
Olej arachidowy, żelatyna, glicerol, żółcień chinolinowa (E 104), czerwień koszenilowa (E 124)

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Vitaminum A 2000 + D3 400 Hasco – jak stosować ten lek?

Lek Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zazwyczaj profilaktycznie stosowana dawka leku to 1 do 2 kapsułek na dobę. Podawać doustnie.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Vitaminum A 2 000 + D3 400 HASCO jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dawkowanie niezgodne z zaleceniami ulotki informacyjnej może doprowadzić do objawów przedawkowania, czyli uczucia zmęczenia, drażliwości, zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego (wymioty, brak łaknienia, nudności, biegunka), zmian skórnych, niedokrwistości, bólu głowy, zaburzeń gospodarki wapniowej, bólów kostno-stawowych, wielomoczu.

W przypadku wystąpienia ww. objawów należy odstawić lek.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vitaminum A 2000 + D3 400 Hasco – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vitaminum A 2000 + D3 400 Hasco w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. W trakcie kuracji nie należy spożywać nadmiernych ilości pokarmów bogatych w witaminę A (np. wątroby), gdyż może to prowadzić do przedawkowania leku, które może być
niebezpieczne dla płodu.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Lek należy stosować ściśle według wskazań lekarza, gdyż w większych dawkach może powodować objawy przedawkowania u dziecka.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Vitaminum A 2000 + D3 400 Hasco i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Vitaminum A 2000 + D3 400 Hasco – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Vitaminum A 2000 + D3 400 Hasco. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

VITAMINU1VI A 2 000 + D3 400 HASCO (Ret ino/i palmitas, Cholecalciferolum) 2 000 j.m. + 400 j.m., kapsułki miękkie

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Vitaminum A 2000 + D3 400 Hasco m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

VITAMINU1VI A 2 000 + D3 400 HASCO (Ret ino/i palmitas, Cholecalciferolum) 2 000 j.m. + 400 j.m., kapsułki miękkie

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Vitaminum A 2000 + D3 400 Hasco? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.