Konsultacja merytoryczna:

Magsolvit B6

Magsolvit B6 jest syropem czerwonej barwy, o smaku truskawkowym, nie zawierającym cukru (sacharozy). Zalecany jest w zapobieganiu i uzupełnieniu niedoborów magnezu i witaminy B6, zwłaszcza u dzieci w wieku powyżej 4 lat. Obecność witaminy B6 ułatwia wchłanianie jonów magnezu z przewodu pokarmowego.

Jaki jest skład Magsolvit B6, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są: magnez w postaci magnezu glukonianu i magnezu mleczanu, oraz pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6).

– Pozostałe składniki to: sorbitol, sodu cytrynian dwuwodny, kwas cytrynowy, sodu benzoesan, sodu propionian, czerwień koszenilowa (E 124), substancja o zapachu truskawki poprawiająca smak i zapach, woda.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , , .

Dawkowanie preparatu Magsolvit B6 – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza czy też farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 8 lat: 10 ml syropu (tj. 96 mg Mg2+) na dobę w dwóch dawkach.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Dzieci w wieku od 8 lat: 10 ml syropu (tj. 96 mg Mg2+) na dobę w dwóch dawkach.
Dzieci w wieku 4-7. lat: 5 ml syropu (tj. 48 mg Mg2+) na dobę w dwóch dawkach. Lek należy przyjmować po posiłkach.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania. Podawanie leku w dawkach znacznie przekraczających zalecane może prowadzić do reakcji alergicznych, bólów brzucha, nudności, biegunki, odwodnienia organizmu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Magsolvit B6 – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy zażywać po jedzeniu i piciu, aby zminimalizować możliwość działania przeczyszczającego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Magsolvit B6 w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią, lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

W zalecanych dawkach lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Magsolvit B6 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

MAGSOLVIT B6, (48 mg Mg2+ + 5 mg)/ 5 ml, syrop

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 35 razy

Rozmiar plku 114.72 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Magsolvit B6 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

MAGSOLVIT B6, (48 mg Mg2+ + 5 mg)/ 5 ml, syrop

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 38 razy

Rozmiar plku 113.38 KB

Cena - ile kosztuje Magsolvit B6?

Cena Magsolvit B6 i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Magsolvit B6.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Magsolvit B6? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Deflegmin kapsułki (Opakowanie: 10 )Deflegmin kapsułki (Opakowanie: 10 ) to lek zawierający w składzie ambroksol, który jest substancją czynną wykazującą działanie mukolityczne. Produkt przyczynia się do zwiększenia wydzielania śluzu.
Produkt wskazany jest do stosowania przez osoby doświadczające przewlekłych lub ostrych chorób płuc czy oskrzeli.
Lek zalecany jest do stosowania także w przebiegu chorób związanych z odkrztuszaniem…

Zastosowanie Vit Ophtal 10 mg Luteiny tabletki (Opakowanie: 30 szt.)Nasze oczy są niezwykle fascynującym, ale również bardzo wrażliwym narządem. Aby skutecznie wesprzeć jego prawidłowe funkcjonowanie i opóźnić negatywne skutki związane z procesem starzenia się, warto dostarczyć naszym oczom istotnych mikroelementów u składników odżywczych.
Vit Ophtal 10 mg Luteiny tabletki (Opakowanie: 30 szt.) stanowi kompozycję składników odżywczych i antyoksydacyjnych, bę…

Zastosowanie Kneipp suchy olejek do pielęgnacji (Opakowanie: 100 ml)Kneipp suchy olejek do pielęgnacji (Opakowanie: 100 ml) to gwarancja urody i odpowiedniego zaopatrzenia w składniki odżywcze dla włosów i skóry całego ciała. Kneipp suchy olejek do pielęgnacji (Opakowanie: 100 ml) pieści włosy, twarz i ciało mieszanką olejku arganowego i kameliowego. Skórze przywraca jędrność, włosom miękkość, a…

Zastosowanie Eucerin Urearepair Plus krem do ciała 5%Urea (Opakowanie: 450 ml)Eucerin Urearepair Plus krem do ciała 5%Urea (Opakowanie: 450 ml) to krem o intensywnych właściwościach nawilżających. Działa kojąco na skórę, zapobiega nieprzyjemnemu uczuciu swędzenia i pieczenia. Pomaga leczyć podrażnienia czy zmiany skórne, takie jak trądzik. Przywraca naturalną barierę ochronną skóry.
Efekt działania Eucerin Urearepair Plus…

Zastosowanie Jowae odżywczy balsam do ust (Opakowanie: 4 g)Jowae odżywczy balsam do ust (Opakowanie: 4 g) to odżywczy balsam do ust, który chroni i pielęgnuje. Usta stają się gładsze i miększe. Kosmetyk przeznaczony jest do skóry suchej i uszkodzonej, wymagającej natychmiastowej regeneracji.
Efekt działania Jowae odżywczy balsam do ust (Opakowanie: 4 g)Jowae odżywczy balsam do ust (Opakowanie: 4 g) to…