Magsolvit B6

Magsolvit B6 to suplement diety w formie syropu o smaku truskawkowym, przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia. Preparat uzupełnia codzienną dietę w magnez oraz witaminę B6. Magnez wspiera utrzymanie równowagi elektrolitowej oraz utrzymanie właściwego metabolizmu energetycznego i prawidłowych funkcji psychologicznych. Magsolvit B6 jest zalecany w zapobieganiu i uzupełnieniu niedoborów magnezu i witaminy B6, zwłaszcza u dzieci w wieku powyżej 4 lat. Jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję: , , ,

Wskazania / działanie

Magsolvit B6 jest syropem czerwonej barwy, o smaku truskawkowym, nie zawierającym cukru (sacharozy). Zalecany jest w zapobieganiu i uzupełnieniu niedoborów magnezu i witaminy B6, zwłaszcza u dzieci w wieku powyżej 4 lat. Obecność witaminy B6 ułatwia wchłanianie jonów magnezu z przewodu pokarmowego.

Skład

– Substancjami czynnymi leku są: magnez w postaci magnezu glukonianu i magnezu mleczanu, oraz pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6).

– Pozostałe składniki to: sorbitol, sodu cytrynian dwuwodny, kwas cytrynowy, sodu benzoesan, sodu propionian, czerwień koszenilowa (E 124), substancja o zapachu truskawki poprawiająca smak i zapach, woda.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza czy też farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 8 lat: 10 ml syropu (tj. 96 mg Mg2+) na dobę w dwóch dawkach.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Dzieci w wieku od 8 lat: 10 ml syropu (tj. 96 mg Mg2+) na dobę w dwóch dawkach.
Dzieci w wieku 4-7. lat: 5 ml syropu (tj. 48 mg Mg2+) na dobę w dwóch dawkach. Lek należy przyjmować po posiłkach.

Przedawkowanie

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania. Podawanie leku w dawkach znacznie przekraczających zalecane może prowadzić do reakcji alergicznych, bólów brzucha, nudności, biegunki, odwodnienia organizmu.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek należy zażywać po jedzeniu i piciu, aby zminimalizować możliwość działania przeczyszczającego.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią, lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

W zalecanych dawkach lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Magsolvit B6

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Magsolvit B6 (forum)

Stosujesz Magsolvit B6? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Magsolvit B6. Podziel się doświadczeniami na forum.