Milgamma 100

Podmiot odpowiedzialnyWoerwag Pharma GmbH & Co. KG
Kod ATCA11DB
ProceduraNAR
SubstancjaBenfotiamina, Witamina B6 (pirydoksyna)

Jakie są wskazania? Na co stosowany jest Milgamma 100?

Milgamma 100 jest lekiem zawierającym dwie witaminy z grupy B: benfotiaminę (rozpuszczalną w tłuszczach postać witaminy B1) oraz pirydoksyny chlorowodorek (witaminę B6).

Lek stosuje się w leczeniu chorób układu nerwowego (ogólnoustrojowe choroby neurologiczne) wywołanych udokumentowanym niedoborem witaminy B1 i B6.

Ponieważ benfotiamina rozpuszcza się w tłuszczach, jest dobrze przyswajana przez organizm ludzki. Po wchłonięciu w jelicie benfotiamina przekształcana jest w czynną witaminę B1 (tiaminę).

Tiamina i pirydoksyna są niezbędnymi składnikami odżywczymi (witaminami).

Długotrwałe niedostateczne spożycie tych witamin z żywnością lub niektóre choroby mogą wywołać ciężkie objawy niedoboru, z zaburzeniami układu nerwowego.

Skutkiem mogą być bóle i zaburzenia czucia, przecie wszystkim w obrębie stóp.

Jaki jest skład Milgamma 100, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są benfotiamina (100 mg) i pirydoksyny chlorowodorek (100 mg).

– Inne składniki leku to: krzemu dwutlenek, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloceluloza sodowa, powidon K 30, talk, guma arabska, glicerydy usieciowane, skrobia kukurydziana, tytanu dwutlenek, makrogol 6000, glicerol
85%, polisorbat 80, wosk Montana, szelak, sacharoza, wapnia węglan.

Dawkowanie preparatu Milgamma 100 – jak stosować ten lek?

Lek Milgamma 100 należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Milgamma 100 to 1 drażetka 1 do 3 razy dziennie.

Lek należy przyjmować popijając odpowiednią ilością płynu, np. szklanką wody.

Po czterech tygodniach leczenia lekarz powinien zadecydować, czy konieczne jest dalsze przyjmowanie leku.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Witamina B1 ma szeroki przedział terapeutyczny i objawy przedawkowania nie są znane.

W przypadku długotrwałego stosowania witaminy B6, przez ponad 2 miesiące w dawkach przekraczających 500 mg/dobę, mogą wystąpić efekty neurotoksyczne (dotyczące nerwów).

Objawy ustępują po zaprzestaniu stosowania pirydoksyny.

Brak jest specyficznej odtrutki.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli wystąpią niespodziewane objawy.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Milgamma 100 – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat stosowania leku Milgamma 100 z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Milgamma 100 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ciąża
Należy powiadomić lekarza prowadzącego o zajściu w ciążę. Podczas ciąży lek Milgamma 100 może być stosowany jedynie w przypadku, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.

Podczas ciąży zalecana dzienna dawka witaminy B1 wynosi około 1,4 – 1,6 mg, a witaminy B6 2,4 – 2,6 mg. Dawki te mogą być zwiększone jedynie w przypadku stwierdzonego niedoboru witaminy B1 lub B6, ponieważ bezpieczeństwo stosowania wyższych niż zalecane dawek nie zostało potwierdzone.

Karmienie piersią:
W okresie karmienia piersią zalecana dzienna dawka witaminy B1 wynosi około 1,4 – 1,6 mg a witaminy B6 2,4 – 2,6 mg. Dawki te mogą być zwiększone jedynie w przypadku stwierdzonego niedoboru witaminy B1 lub B6, ponieważ bezpieczeństwo stosowania wyższych niż zalecane dawek nie zostało potwierdzone.

Witaminy B1 i B6 przenikają do mleka kobiecego.

Duże dawki witaminy B6, mogą hamować wytwarzanie mleka.

Należy powiadomić lekarza prowadzącego o karmieniu piersią. Lekarz podejmie decyzję o stosowaniu leku Milgamma 100 po przeanalizowaniu korzyści dla matki i możliwego ryzyka.

Ulotka Milgamma 100 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna, aktualna ulotka leku Milgamma 100 przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Milgamma 100 - 100 mg + 100 mg, Drażetki (Benfothiaminum + Pyridoxini hydrochloridum)
Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij aktualną charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Milgamma 100 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Milgamma 100 - 100 mg + 100 mg, Drażetki (Benfothiaminum + Pyridoxini hydrochloridum)

Źródła / bibliografia:

  • RPL Rejestr Produktów Leczniczych - RPL (ezdrowie.gov.pl)

Dostępność Milgamma 100 w najbliższej aptece

Dzięki tej funkcjonalności możesz znaleźć, zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece.

Opinie o Milgamma 100 - forum pacjentów

Stosujesz Milgamma 100? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków.

Uwaga: Informacje od użytkowników dotyczące produktów nie są weryfikowane. Nie można więc mieć pewności, czy osoba komentująca rzeczywiście zakupiła lub używała danego produktu. Czasami firmy zlecają publikację anonimowych opinii, aby poprawić wizerunek swoich produktów lub zaszkodzić konkurencji. Dlatego zalecamy opieranie się głównie na wiedzy i poradach farmaceutów.

14 komentarzy do “Milgamma 100”

  1. Lek milgamma przepisał mojemu psu lek. weterynarii. pies jest po wypadku miał krwiaka na kręgosłupie 5 miesięcy rehabilitacji i pies chodzi ale lewa strona jest slabsza , teraz od miesiąca stosuję milgammę obserwuję słabsze nóżki i psem zarzuca. Czy dalej podawać jestem przerażona widzę zdecydowanie pogorszenie chodzenia. Maria. Pies ma 3 lata maltańczyk.

    Odpowiedz
    • Nie wiem czy to pomoże? Ale proponuję podawać psu Witaminę B Complex, która ma taki sam skład, lecz jest 6 razy tańsza! Współcześni lekarze chyba robią z nas głupków?…… albo nie mają bladego pojęcia o tym, co nam polecają, byle tylko, jak mawiali Żydzi: „coby hanedele szedł”!

      Odpowiedz
  2. Milgamma na wypadajacy dysk bylam w szoku nie pomaga mi wydaje mi sie ze to cos nie tak leze juz tydzien w domu bola mnie biodra barki nogi przy kostkach musze brac nimesil jest niewielka ulga na krotko

    Odpowiedz
  3. mialam uraz kregoslupa po pierwszym leczeniu/leki przeciwzap./ bol zmniejszyl sie ale nie ustapil,po nastepnym urazie/po roku/ poprosilam o milgamme .biore tylko ja i po 5 tyg.nie czuje bolu,co wiecej czuje sie mocniejsza/mam 60lat/budze sie wypoczeta,wyspana,a bylam juz zalamana moim zlym samopoczuciem.wpadalam w depresje z tego powodu.

    Odpowiedz
  4. Biore zastrzyki olfen wraz z milgamma po dwoch dawkach jest juz lepiej mialem bole kregoslupa jestem zadowolony z tych zastrzykow zostalo mi do wziecia jeszcze osiem dawek.

    Odpowiedz
    • Do Gris zastrzyki olfen to nic innego jak diclofenak wiec w polaczeniu z milgamma daje taki skutek ale lecz przyczyne a nie usmierzaj bol

      Odpowiedz
  5. Bardzo dretwiala mi prawa reka w nocy. Nie mialam w niej czucia.budzil mnie potworny bol od lokcia po konce palcow. Od kiedy biore milgamma100 reka dretwieje w 10%/100. A biore juz od 3 miesiecy.poprawa jest znaczna.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz