Maść Tormentiolowa Herbapol

Maść Tormentiolowa Herbapol to lek stosowany miejscowo na skórę. Zawiera wyciąg płynny z kłącza pięciornika, ichtiol, tlenek cynku i boraks. Maść Tormentiolowa jest stosowana w przypadku drobnych uszkodzeń skóry, takich jak zadrapania czy otarcia, a także w zmianach ropnych i zapalnych skóry. Produkt jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Maść Tormentiolowa Herbapol m.in. wskazania, dawkowanie i skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Maść Tormentiolowa Herbapol i jakie są wskazania do stosowania?

Maść Tormentiolowa Herbapol jest to lek o działaniu ściągającym, wysuszającym skórę i przeciwzapalnym.
Lek Maść Tormentiolowa Herbapol jest wskazany do miejscowego leczenia:
– niewielkich uszkodzeń skóry, takie jak otarcia naskórka, zadrapania.

Kategorie powiązane:
Urazy, rany, skaleczenia,

Reklama

Jaki jest skład Maść Tormentiolowa Herbapol, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są wyciąg płynny z kłącza pięciornika (Tormentillae extractum fluidum) (1:1-2), ekstrahent: etanol 50%), ichtamol (Ichthammolum), tlenek cynku (Zinci oxidum).
1 g maści zawiera 30 mg wyciągu płynnego z kłącza pięciornika, 20 mg ichtamolu i 200 mg tlenku cynku.

– Pozostałe składniki to: lanolina, wazelina żółta.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Maść Tormentiolowa Herbapol – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę.
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
Cienką warstwę maści nanosić rękoma 2-3 razy dziennie na zmienioną chorobowo skórę.
Przed zastosowaniem i po zastosowaniu należy umyć dokładnie ręce.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego przyjęcia doustnego, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Maść Tormentiolowa Herbapol – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Maść Tormentiolowa Herbapol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.
Nie są znane przeciwwskazania przy zalecanym sposobie stosowania. Przed użyciem należy poradzić się lekarza.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Maść Tormentiolowa Herbapol

Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.

Ulotka Maść Tormentiolowa Herbapol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Brak charakterystyki w bazie leków.

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Maść Tormentiolowa Herbapol w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Maść Tormentiolowa Herbapol

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Maść Tormentiolowa Herbapol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Maść Tormentiolowa Herbapol. Podziel się doświadczeniami na forum.