Neo-Tormentil

NEO-TORMENTIL jest lekiem o skojarzonym działaniu ściągającym i przeciwzapalnym. Działa wysuszająco na skórę, przyspiesza ziarninowanie i gojenie się ran.

Jest stosowany w leczeniu trudno gojących się drobnych skaleczeń oraz małych ran.

Jaki jest skład Neo-Tormentil, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są cynku tlenek, ichtamol, boraks, nalewka z kłącza pięciornika.

– Pozostałe składniki to: lanolina bezwodna, wazelina żółta, etylowanilina.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , , .

Dawkowanie preparatu Neo-Tormentil – jak stosować ten lek?

Zewnętrznie na skórę. Miejsca chorobowo zmienione pokrywa się cienką warstwą maści kilka razy dziennie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Neo-Tormentil – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Neo-Tormentil z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Neo-Tormentil w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Neo-Tormentil – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NEO-TORMENTIL, maść cynku tlenek (Zinci oxidum), ichtamol (Ichtammolum), boraks (Borax), nalewka z kłącza pięciornika (Tormentillae tinctura)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Neo-Tormentil m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NEO-TORMENTIL, maść cynku tlenek (Zinci oxidum), ichtamol (Ichtammolum), boraks (Borax), nalewka z kłącza pięciornika (Tormentillae tinctura)

Opinie o Neo-Tormentil - forum pacjentów

Stosujesz Neo-Tormentil? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz