Spis leków zawierających substancję: Ichtiol i ichtamol (sulfobituminian amonowy)

Maść ichtiolowa

Maść ichtiolowa to lek do stosowania zewnętrznego na skórę, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne i ściągające. Jest stosowany w leczeniu różnych stanów skórnych, takich jak wypryski, czyraczność i trądzik, jako środek bakteriostatyczny ułatwiający odchodzenie ropy. Maść ichtiolowa jest dostępna bez recepty.

Maść ichtiolowa „Laboratorium Galenowe Olsztyn”

Maść ichtiolowa “Laboratorium Galenowe Olsztyn” to lek do stosowania zewnętrznego na skórę. Jest stosowany w wyprysku, stłuczeniach, czyraczności oraz wtórnie zakażonym trądziku, jako środek bakteriostatyczny oraz ułatwiający odchodzenie ropy. Substancją czynną leku jest sulfobituminian amonowy. Lek dostępny jest bez recepty.

Maść Ichtiolowa Aflofarm

Maść Ichtiolowa Aflofarm to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w przypadku wyprysku, trądziku jako środek bakteriostatyczny i ułatwiający odchodzenie ropy lub czyraków. Substancją czynną preparatu jest ichtamol. Maść działa ściągająco oraz lekko przeciwbakteryjnie. Lek może być stosowany od 12. roku życia.

MAŚĆ ICHTIOLOWA HASCO

Maść Ichtiolowa Hasco to lek dostępny bez recepty, który ma działanie przeciwbakteryjne, ściągające i ułatwia odchodzenie ropy z miejsc zmienionych chorobowo. Substancją czynną leku jest ichtiol. Preparat stosowany jest w leczeniu zmian skórnych, takich jak owrzodzenia, czyraki, trądzik i stany zapalne.

Maść ichtiolowa LGO

Maść ichtiolowa LGO to lek stosowany miejscowo na skórę. Substancją czynną leku jest sulfobituminian amonowy. Lek jest stosowany w wyprysku, czyraczności oraz trądziku jako środek bakteriostatyczny oraz ułatwiający odchodzenie ropy. Jest dostępny bez recepty.

Maść Tormentiolowa Herbapol

Maść Tormentiolowa Herbapol to lek stosowany miejscowo na skórę. Zawiera wyciąg płynny z kłącza pięciornika, ichtiol, tlenek cynku i boraks. Maść Tormentiolowa jest stosowana w przypadku drobnych uszkodzeń skóry, takich jak zadrapania czy otarcia, a także w zmianach ropnych i zapalnych skóry. Produkt jest dostępny bez recepty.

Maść z ichtamolem

Maść z ichtamolem to lek stosowany miejscowo na skórę. Zawiera substancję czynną ichtiol, który wykazuje działanie przeciwzapalne, ściągające i przeciwbakteryjne. Lek jest stosowany w przypadku różnych problemów skórnych, takich jak wypryski, trądzik czy czyraczność. Jest dostępny bez recepty.

Neo-Tormentil

Neo-Tormentil to maść o skojarzonym działaniu ściągającym i przeciwzapalnym. Stosowany jest w celu wysuszania skóry, przyspiesza proces ziarninowania i gojenia się ran. Wskazany jest do stosowania w przypadku trudno gojących się drobnych skaleczeń oraz ziarninujących małych ran. Jest dostępny bez recepty.

Tormentalum

Tormentalum

Tormentalum to maść o działaniu ściągającym i przeciwzapalnym. Składniki aktywne to wyciąg płynny z kłącza pięciornika, ichtamol oraz tlenek cynku. Lek jest dostępny bez recepty i jest stosowany w leczeniu niewielkich uszkodzeń skóry, takich jak otarcia naskórka czy zadrapania.

Tormentile Forte

Tormentile Forte

Tormentile Forte to maść lecznicza, której składniki wykazują synergistyczne działanie przeciwzapalne, ściągające i wysuszające. Hamują rozwój bakterii oraz grzybów chorobotwórczych. Zmniejszają świąd, wspomagają naturalne mechanizmy regeneracji i przyspieszają gojenie się ran. Preparat jest wskazany w następujących stanach chorobowych: zmiany wypryskowe, oparzenia I. stopnia, trądzik pospolity o niewielkim nasileniu. Lek dostępny jest bez recepty.

Tormentiol

Tormentiol

Tormentiol to maść przeznaczona do stosowania miejscowego na skórę. Charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym, ściągającym oraz przeciwbakteryjnym. Preparat jest stosowany w leczeniu m.in. zmian zapalnych skóry, trudno gojących się ran i ropnych zmian na skórze. Maść Tormentiol przyspiesza proces gojenia. Jest dostępny bez recepty.

Tormentiolowa maść Prolab

Tormentiolowa maść Prolab to lek stosowany miejscowo na skórę. Zawiera wyciąg płynny z kłącza pięciornika, ichtamol, boraks i tlenek cynku. Jest stosowany w przypadku uszkodzeń skóry takich jak zadrapania czy otarcia, a także w zmianach ropnych i zapalnych skóry. Lek jest dostępny bez recepty.