Konsultacja merytoryczna:

Mavenclad

MAVENCLAD zawiera substancję czynną kladrybinę. Jest to substancja cytotoksyczna (niszcząca komórki), działająca głównie na limfocyty, komórki układu immunologicznego, które uczestniczą w procesie zapalnym.

MAVENCLAD jest stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego u osób dorosłych. Stwardnienie rozsiane jest chorobą, w której proces zapalny niszczy ochronną osłonę otaczającą nerwy.

Wykazano, że leczenie lekiem zmniejsza liczbę zaostrzeń objawów i spowalnia rozwój niepełnosprawności.

Jaki jest skład Mavenclad, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest kladrybina. Każda tabletka zawiera 10 mg kladrybiny.

Pozostałe składniki to hydroksypropylobetadeks, sorbitol i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Mavenclad – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dokładny sposób dawkowania lekiem znajduje się w ulotce (do pobrania poniżej).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana liczby tabletek należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Lekarz zdecyduje, czy pacjent musi przerwać leczenie czy nie.

Istnieje ograniczone doświadczenie w przedawkowaniu leku. Wiadomo, że im więcej leku pacjent przyjmuje, tym mniej limfocytów może występować w jego organizmie, co prowadzi do limfopenii.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mavenclad – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Mavenclad w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie przyjmować leku, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę. Jest to ważne, ponieważ MAVENCLAD może poważnie zaszkodzić dziecku.
Konieczne jest stosowanie skutecznych metod antykoncepcji w celu zapobiegania ciąży w czasie leczenia lekiem MAVENCLAD i przez 6 miesięcy po przyjęciu ostatniej dawki. W przypadku stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych (np. „pigułka”) należy to omówić z lekarzem.

Konieczne jest stosowanie drugiej metody antykoncepcyjnej w trakcie stosowania leku MAVENCLAD i przez co najmniej 4 tygodnie od ostatniej dawki. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę po upływie ponad 6 miesięcy od ostatniej dawki w 1. roku, nie przewiduje się żadnego zagrożenia bezpieczeństwa, ale będzie to oznaczało, że nie będzie mogła być leczona lekiem MAVENCLAD w okresie ciąży.

Mężczyźni muszą stosować skuteczne metody antykoncepcji w celu zapobiegania ciąży u partnerki, podczas leczenia lekiem MAVENCLAD i przez 6 miesięcy po ostatniej dawce.

Lekarz poinformuje pacjenta o odpowiednich metodach antykoncepcji.

Nie przyjmować leku podczas karmienia piersią. Jeśli lekarz uzna, że MAVENCLAD jest niezbędny pacjentce, zaleci przerwanie karmienia piersią.

Ulotka Mavenclad – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

MAVENCLAD, 10 mg, tabletki (kladrybina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 89 razy

Rozmiar plku 421.71 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Mavenclad m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

MAVENCLAD, 10 mg, tabletki (kladrybina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 58 razy

Rozmiar plku 182.02 KB

Cena - ile kosztuje Mavenclad?

Cena Mavenclad i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Mavenclad.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Mavenclad? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
79.99 

Zastosowanie La Roche Posay Toleriane Róż kolor nr 2 Rose (Opakowanie: 5 g)Do wszystkich rodzajów wrażliwej skóry.
Łatwa aplikacja, nawet w podróży, dzięki zintegrowanej gąbce i lusterku.
Dostępny w trzech odcieniach.
Testowany na skó…

51.50 

Zastosowanie Eucerin DermoCapillaire szampon don skóry wrażliwej (Opakowanie: 250 ml)Eucerin DermoCapillaire szampon don skóry wrażliwej (Opakowanie: 250 ml) zapewnia intensywne i długotrwale nawilżenia oraz łagodzi wrażliwą i podrażnioną skórę głowy. Zawiera…

17.99 

Zastosowanie Solevitum D3 2000 (Opakowanie: 75 )Solevitum D3 2000 (Opakowanie: 75 ) to suplement diety zawierający witaminę D3. Wspiera odporność organizmu oraz wpływa pozytywnie na kondycję kości i zębów. Zmniejsza ryzyko osteoporozy. Preparat nadaje się do stosowania u dorosłych…

4.44 

Zastosowanie Calcium + witamina C smak cytrynowy tabletki musujące (Opakowanie: 20 )Calcium + witamina C smak cytrynowy tabletki musujące (Opakowanie: 20 ) jest uzupełniającym suplementem diety dostarczającym do organizmu wapń i witaminę C, które wpływają korzystnie na sprawność…

32.99 

Zastosowanie Vismed Light krople do oczu (Opakowanie: 15 ml)Vismed Light zawiera hialuronian sodowy, naturalny polimer, który jest także składnikiem struktur oka. Właściwości fizyczne hialuronianu sodowego nadają preparatowi Vismed Light właściwości wiskoelastyczne…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief