Konsultacja merytoryczna:

Marimigran

Lek Marimigran to tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w profilaktyce migrenowych bólów głowy po wykluczeniu poważnych chorób przez lekarza.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Marimigran jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Jeśli po upływie 2 miesięcy stosowania nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Marimigran, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ziele maruny.
Jedna kapsułka zawiera 100 mg Tanacetum parthenium (L.) Schultz Bip., herba (ziele maruny).

Pozostałe składniki to: dekstryna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, magnezu stearynian, tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Marimigran – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
Dorośli i osoby w podeszłym wieku:
1 kapsułka raz na dobę, najlepiej zawsze o tej samej porze dnia. Połykać w całości, popijając niewielką ilością wody lub innego płynu. Nie rozgryzać kapsułki.

Czas stosowania
Stosowanie dłuższe niż dwa miesiące zalecane jest wyłącznie po konsultacji z lekarzem, ze względu na brak danych na temat długotrwałego stosowania i ryzyko efektu odbicia.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci ani młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie odnotowano żadnych przypadków przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Marimigran – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Marimigran w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Bezpieczeństwo stosowania leku w czasie ciąży i laktacji nie zostało ustalone. Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży i laktacji.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Nie przeprowadzono badań na temat wpływu leku na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ulotka Marimigran – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Marimigran, 100 mg, kapsułki, twarde Ziele maruny (Tanaceti parthenii herba)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 119.46 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Marimigran m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Marimigran, 100 mg, kapsułki, twarde Ziele maruny (Tanaceti parthenii herba)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 119.45 KB

Cena - ile kosztuje Marimigran?

Cena Marimigran i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Marimigran.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Marimigran? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

SEBORADIN Lotion p/wypadaniu włosów (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Colon C 200g + 50g Gratis (Opakowanie: 200 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Tattoo Pegasus Pro krem gojący do tatuażu (Opakowanie: 25 ml)Krem przeznaczony do szczególnej pielęgnacji skóry ciała, w miejscu świeżo powstałego tatuażu. Wzmacnia naturalną barierę skóry i przyspiesza jej regenerację oraz gojenie. Zapobiega tworzeniu się strupków w okolicach tatuażu oraz nieestetycznych blizn. Ze względu na bogatą i tłustą bazę kremu, przeciwdziała on 'rozmazywaniu' się…

Zastosowanie Bioderma Sebium krem zwężający pory (Opakowanie: 30 ml)Bioderma Sebium krem zwężający pory (Opakowanie: 30 ml) przeznaczony jest dla osób o skórze tłustej i mieszanej oraz dla osób cierpiących na problem rozszerzonych porów i nadmiernego wydzielania sebum.
skóra tłusta i mieszana
rozszerzone, powiększone pory
nadmierne wydzielanie sebum
nieestetyczne błyszczenie się skóry
Efekt działania Bioderma Sebium…

Zastosowanie Enterol 250 mg kapsułki (Opakowanie: 20 )Enterol 250 mg kapsułki (Opakowanie: 20 ) to lek zapobiegający i łagodzący biegunki wywołane infekcjami, stosowaniem antybiotyków czy nieregularnym trybem życia.

Probiotyk Enterol przywraca naturalną florę bakteryjną jelit, a tym samym wzmacnia odporność.

Efekt działania Enterol 250 mg kapsułki (Opakowanie: 20 )Enterol 250 mg zawiera specjalnie liofilizowane drożdżaki Saccharomyces boulardii, które docierają niestrawione do jelita cienkiego i tam niszczą szkodliwe…