Konsultacja merytoryczna:

Merinfec

Merinfec - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Lek Merinfec należy do grupy leków nazywanych antybiotykami karbapenemowymi. Jego działanie polega na niszczeniu bakterii, które mogą wywoływać ciężkie zakażenia.

– Zakażenie płuc (zapalenie płuc).
– Zakażenia płuc i oskrzeli u pacjentów z mukowiscydozą.
– Powikłane zakażenia układu moczowego.
– Powikłane zakażenia w obrębie jamy brzusznej.
– Zakażenia okołoporodowe.
– Powikłane zakażenia skóry i tkanek miękkich.
– Ostre bakteryjne zakażenie mózgu (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych).

Lek Merinfec może być stosowany w leczeniu pacjentów z neutropenią i gorączką, jeśli podejrzewa się u nich zakażenie bakteryjne.

Lek Merinfec może być stosowany do leczenia bakteryjnego zakażena krwi, które może być związane z zakażeniami wymienionymi powyżej.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Merinfec:

Skład

– Substancją czynną leku jest meropenem.

Każda fiolka Merinfec, 500 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji zawiera 500 mg meropenemu (w postaci meropenemu trójwodnego).

Każda fiolka Merinfec, 1 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji zawiera 1 g meropenemu (w postaci meropenemu trójwodnego).

– Pozostały składnik to: sodu węglan bezwodny.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Pacjenci dorośli
– Dawka leku zależy od rodzaju zakażenia, miejsca zakażenia w organizmie i stopnia ciężkości zakażenia. Lekarz podejmie decyzję odnośnie odpowiedniej dawki dla danego pacjenta.
– Dawka dla pacjentów dorosłych wynosi zazwyczaj od 500 mg (miligramów) do 2 g (gramów).

Lek zwykle będzie podawany co 8 godzin. Jednak jeśli pacjent ma zaburzenia czynności nerek, może rzadziej otrzymywać dawkę leku.

Dzieci i młodzież
Dawka leku u dzieci w wieku powyżej 3 miesięcy i do 12 lat zależy od wieku i masy ciała dziecka.
Zazwyczaj dawka leku Merinfec wynosi od 10 mg do 40 mg na każdy kilogram (kg) masy ciała dziecka. Dawkę leku podaje się zwykle co 8 godzin. Dzieciom o masie ciała większej niż 50 kg podaje się taką dawkę jak dorosłym.

Jak stosować Merinfec
– Lek Merinfec będzie podawany pacjentowi do dużej żyły we wstrzyknięciu lub infuzji.
– Lek Merinfec będzie zazwyczaj podawany pacjentowi przez lekarza lub pielęgniarkę.
– Jednak niektórzy pacjenci, rodzice i opiekunowie są przeszkoleni, aby móc podawać lek Merinfec w domu. I

Należy zawsze stosować lek Merinfec ściśle według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.
– Leku nie należy mieszać lub dodawać do roztworów, które zawierają inne leki.
– Podanie leku może trwać około 5 minut lub od 15 do 30 minut. Lekarz poinformuje pacjenta, jak należy podawać lek Merinfec.
– Zazwyczaj lek podaje się o tej samej porze każdego dnia.

Przedawkowanie

Jeśli przypadkowo zastosowano dawkę leku większą niż zalecona przez lekarza, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Pokarm, napoje (alkohol)

Brak informacji na temat stosowaniu leku Merinfec z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Najlepiej unikać podawania meropenemu pacjentkom w ciąży.

Lekarz zadecyduje, czy pacjentka powinna otrzymać lek Merinfec.

Jeśli pacjentka karmi lub planuje karmić piersią, ważne jest, aby powiedziała o tym lekarzowi przed otrzymaniem leku Merinfec. Małe ilości tego leku mogą przenikać do mleka ludzkiego i działać na dziecko. Dlatego lekarz podejmie decyzję, czy pacjentka powinna stosować lek Merinfec w okresie karmienia piersią.

Merinfec ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Merinfec, 500 mg, 1 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 41 razy

Rozmiar plku 279.24 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Merinfec m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Merinfec, 500 mg, 1 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 44 razy

Rozmiar plku 353.00 KB

Merinfec cena

Cena Merinfec i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Merinfec.

Merinfec opinie - forum pacjentów

Stosujesz Merinfec? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz