Konsultacja merytoryczna:

Melatonina + B6

Lek MELATONINA + B6 składa się z dwóch substancji czynnych –melatoniny i chlorowodorku pirydoksyny (witaminy B6).

Melatonina jest hormonem wytwarzanym w organizmie jest przez gruczoł – szyszynkę, zlokalizowany w ośrodkowym układzie nerwowym. Hormon ten odgrywa ważną rolę w regulacji biologicznego rytmu dobowego. Reguluje godziny snu i czuwania w ciągu doby. Pirydoksyna bierze udział w przemianach metabolicznych organizmu. Dawka chlorowodorku pirydoksyny jest większa niż dzienne zapotrzebowanie na witaminę B6 i jest najmniejszą spośród dawek zalecanych przy niedoborach witaminy B6.

Wskazania do stosowania
Lek MELATONINA + B6 jest wskazany jako środek pomocniczy w zaburzeniach snu, związanych ze zmianą stref czasowych.

Jaki jest skład Melatonina + B6, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: melatonina (3 mg) i pirydoksyny chlorowodorek (10 mg)

Substancje pomocnicze to: celuloza mikrokrystaliczna, sorbitol, kwas stearynowy

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Melatonina + B6 – jak stosować ten lek?

W zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych:
– 2 dni przed wylotem na wschód, przyjąć 1 tabletkę (3 mg) wieczorem, pół godziny przed snem. Po przylocie przyjmować przez 4 dni po 1 tabletce pół godziny przed snem.

– W przypadku lotów na zachód po przylocie przyjmować przez 4 dni po 1 tabletce pół godziny przed snem. Skutki działania leku obserwuje się stopniowo, nierzadko po upływie dwóch tygodni stosowania.

Tabletki należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Stosowanie dużych dawek witaminy B6 może być przyczyną zaburzeń przewodu pokarmowego, niedoboru kwasu foliowego i reakcji skórnych. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Melatonina + B6 – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Melatonina + B6 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku MELATONINA + B6 w okresie ciąży.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku MELATONINA + B6 w okresie karmienia piersią.

Ulotka Melatonina + B6 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

MELATONINA + B6, 3 mg + 10 mg, tabletki (Melatoninum + Pyridoxini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 251.90 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Melatonina + B6 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

MELATONINA + B6, 3 mg + 10 mg, tabletki (Melatoninum + Pyridoxini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 164.00 KB

Cena - ile kosztuje Melatonina + B6?

Cena Melatonina + B6 i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Melatonina + B6.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Melatonina + B6? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Iberogast płyn (Opakowanie: 50 ml)Iberogast płyn (Opakowanie: 50 ml) to delikatny środek leczniczy do leczenia wszelkich rodzajów dolegliwości ze strony układu trawiennego – niestrawności, wzdęć, bólów brzucha czy zgagi. Zawiera naturalne, roślinne ekstrakty i substancje goryczkowe, które ułatwiają trawienie.
Efekt działania Iberogast płyn (Opakowanie: 50 ml)Iberogast płyn (Opakowanie: 50 ml) zawiera wyciągi z: korzenia arcydzięgla, kwiató…

55.99 

Zastosowanie Neurotynox D tabletki (Opakowanie: 30 )Neurotynox D tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety ze składnikami wspierającymi utrzymanie prawidłowych funkcji poznawczych. Preparat jest polecany osobom dorosłym cierpiącym na lekkie zaburzenia neurodegeneracyjne, które zakłócają komfort życia.
Efekt działania Neurotynox D tabletki (Opakowanie: 30 )Neurotynox D tabletki (Opakowanie: 30 ) zawiera monofosforan urydyny – substancję budującą łańcuchy RNA, która uczestniczy w budowie komórek nerwowych i ich…

38.61 

Zastosowanie Lactacyd płyn do higieny intymnej (Opakowanie: 200 ml)Łagodnie i delikatne składniki myjące, bez dodatku mydła sprawiają, iż Lactacyd płyn do higieny intymnej (Opakowanie: 200 ml) jest idealnym produktem do codziennego stosowania. Nie podrażnia i nie wywołuje reakcji uczuleniowych. Lactacyd płyn do higieny intymnej (Opakowanie: 200 ml) wspomaga chronić naturalną florę bakteryjną oraz utrzymuje odpowiednie pH okolic intymnych.
Lactacyd płyn do higieny intymnej (…

36.99 

Acti Vita-miner Prenatal (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

26.72 

Kneipp Aroma Pflegedusche Lebensfreude (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

6.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief